Jump to content



Recommended Posts

Εγω οτι εχω παρει μεχρι στιγμης τα πηρα απο ebay, τα τριποδα ειναι αυτα εδω, οι κεφαλες ειναι αυτες και οι ομπρελες ειναι αναλογα τι ψαχνεις παντως μου φενεται καλη ευκαιρια αυτο το σετ.

Να ρωτησω και εγω κατι τωρα, αυτον τον τυπο ομπρελας τον εχει δοκιμασει κανεις; Απο οτι εχω δει σε κατι site εχει παρομοια αποτελεσματα με την χρηση softbox.

Πάνω κάτω τα ίδια έχουμε μόνο που εγώ έχω και ασημένιες ομπρέλες και οι κεφαλές μου είναι διαφορετικές, πιο βολικές από αυτή τη μλκία που θέλει και βίδωμα και δεν ασφαλίζει και καλά (έχω και τέτοια και ξέρω)

Η ομπρέλα με το μαύρο back είναι μια απλή through που χρησιμοποιεί το μαύρο για να μην έχεις απώλειες προς τα πίσω που πολλές φορές μπορεί να σου χαλάει το φωτισμό

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Τώρα τα πράγματα είναι πιο πολλά από ό,τι σε 2-3 χρόνια, βάλε αποστειρωτές, port bebe, κούνιες και τα σχετικά αλλά ναι, φυσικά μαζί και ο εξοπλισμός.

Ευτυχώς το station wagon είναι στα σχέδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@dubber θα μπορούσες να ποστάρεις links από τις ομπρέλες και τον λοιπό εξοπλισμό?

σβήνεις φωτό από το bucket σου και αλλάζουν σειρά και οι λοιπές?

γιατί σταδιακά χάνονται οι φωτό σου

ή μόνο εγώ δεν βλέπω φωτό στα παραπάνω posts πλέον?

μόνο στο #33 βλέπω φωτοζ αυτή τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

@dubber θα μπορούσες να ποστάρεις links από τις ομπρέλες και τον λοιπό εξοπλισμό?

σβήνεις φωτό από το bucket σου και αλλάζουν σειρά και οι λοιπές?

γιατί σταδιακά χάνονται οι φωτό σου

ή μόνο εγώ δεν βλέπω φωτό στα παραπάνω posts πλέον?

μόνο στο #33 βλέπω φωτοζ αυτή τη στιγμή

Δεν σβήνω ποτέ. Πρέπει να είναι bug του forum με το tag. Τα έκανα όλα και έβαλα %7Boption%7D με link σε μεγαλύτερη version. Για τον εξοπλισμό θα σου στείλω mail.

Κώστα γενικά το LIGHTSPHERE-II αξίζει? γτ δεν είναι κ φτηνό.

Ωραίο είναι, τουλάχιστον το αποτέλεσμά του με ικανοποιεί. Το μόνο μείον του είναι το βάρος.

Link to comment
Share on other sites

http://i283.photobucket.com/albums/kk293/zanskou/DSC_03871.jpg

Model = NIKON D60

Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR

Exposure Time = 1/160"

F Number = F6.3

ISO Speed Ratings = 200

Focal Length = 26mm

Strobe setup

Ασημενια reflective ομπρέλα με το φλας @1/8 power στα 24mm

http://i283.photobucket.com/albums/kk293/zanskou/DSC_0374.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.