Jump to content


Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


Recommended Posts

πριν 5 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Επισης, @panava, ενημερώνονται στα ΕΛΤΑ αφού φτάσει το πακέτο αεροδρόμιο. Δεν θα δεις κάθε κίνηση στο εξωτερικό παρά μόνο από τα tracking sites. 

Αυτό είναι λογικό, το να μένει στο κέντρο διαλογής είναι το τρελο.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, tommybertsen said:

Εδώ έχω κάτι δέματα με tracking number που ξεκινά από "UR" και δεν έχουν εμφανιστεί καν στων ΕΛΤΑ το tracking :p Αλλά στα λοιπά φαίνονται. 

Δεν βγάζεις άκρη με αυτούς. 

Εδώ και 2 χρόνια τα tracking που ξεκινάνε με U μπροστά είναι untracked.

 

Επίσης το site των ΕΛΤΑ υποστηρίζει μόνο UPU tracking numbers (Universal Postal Union)  registered.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, tommybertsen said:

Untracked αλλά με tracking number που γίνεται track από τα τριγύρω tracking sites? :p 

Για να καταλάβω, γίνονται track μόνο όσο είναι στο εξωτερικό και έπειτα "χάνονται" ; 

Ναι ακριβώς ?

 

Στους ενδιάμεσους σταθμούς μέχρι την Ελλάδα χτυπιέται ο σάκος (που περιέχει και άλλα δέματα μέσα) ο οποίος χτυπιέται τελευταία φορά με το που κατέβει από το αεροπλάνο στην Ελλάδα.

 

Από εκεί και πέρα δεν ξέρει κανένας τίποτα ακόμα και τους κωδικούς να δίνεις ?? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια, και εμένα Παρασκευή έφτασε.

Παίζει να μην δουλεύουν και να άρχισαν διακοπές από τώρα. Σάββατο πάντως που πέρασα ήταν κλειστά, ωστόσο δε γνωρίζω αν ανοίγουν το Σάββατο αν και δε βρίσκω λόγο να μην.

Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2019 at 10:25 ΜΜ, το μέλος slalom έγραψε:

Μα το οτι δεν ηταν shipped, ηταν το προβλημα. Πριν λιγο (9μισι) μου εστειλε μηνυμα οτι τα εστειλε, και το tracking DHL

Εφοσον δεν ειχε στειλει, μπορουσα να ακυρωσω

Τουλαχιστον θα ερθουν γρηγορα

Παρελαβα σημερα, παρα το Καθολικο Πασχα

Link to comment
Share on other sites

Από 31/3 άφιξη στη Ελλάδα παρέλαβα χτες 23/4! 23 ημέρες

7  ημέρες στο  Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

και όσο σκέφτομαι πως έκανε 5 μόνο μέρες να έρθει από Ταϊλάνδη ...?

Έγινε επεξεργασία από panava
  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, UltraB said:

Εδώ το δικό μου είναι 5η μέρα σήμερα στο ΜΔ Ηρακλείου... τι να λέμε τώρα.

Εγώ παρέλαβα σήμερα πάντως.

 

Είχε πολύ κόσμο σήμερα στο κατάστημα οπότε δεν μπόρεσα να μιλήσω με τον υπεύθυνο για να μου πει τι παίζει με τις εσωτερικές τους καθυστερήσεις.

 

Όταν έχω πρόβλημα του κερνάω καφεδάκι και βοηθάει πάντα ? (ελπίζω να μην διαβάζει το thread κ κοπούν αυτά ?)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα για το πως μπορώ να βρω ποιός είναι ο local courier;

 

Το tracking site είναι αυτό http://e.dhtexpress.com/, σε οποιοδήποτε άλλο δεν βγάζει αποτέλεσμα.

Tracking number = A190319011797

 

image.png.1d32cd6f12960f9e2757227694c77cb2.png

Link to comment
Share on other sites

ρωτώντας αυτούς είτε απευθείας είτε ρωτώντας τον πωλητή. Ενδέχεται να μπορείς να μαντέψεις αν ξέρεις ποιοι έχουν εγκαταστάσεις στην Παιανία αλλά είναι πιο μπερδεμένο επειδή μπορεί να έχουν περισσότεροι του ενός.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, θα τους κάνω mail. 

Με τον πωλητή (ebay) αποκλείεται να βγάλω άκρη καθώς χρειάστηκε να τον ρωτήσω 3 φορές για να καταφέρω να πάρω απάντηση για το ποιόν carrier χρησιμοποίησε.

Οι διάλογοι θα μπορούσαν να γίνουν σενάριο για παράσταση θεάτρου του παραλόγου. ?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, paxman said:

Σωστός, θα τους κάνω mail. 

Με τον πωλητή (ebay) αποκλείεται να βγάλω άκρη καθώς χρειάστηκε να τον ρωτήσω 3 φορές για να καταφέρω να πάρω απάντηση για το ποιόν carrier χρησιμοποίησε.

Οι διάλογοι θα μπορούσαν να γίνουν σενάριο για παράσταση θεάτρου του παραλόγου. ?

 

Καλά δεν έχουν και άδικο γιατί  το 95% των πωλητών χρησιμοποιεί  fulfillment shipping companies ( για να μειώσουν το φόρτο αλλά και το άγχος ) , δύσκολο να ξέρουν εκ των προτέρων με ποιον carrier θα σταλθεί το αντικείμενο σε κάθε πόλη/χώρα.. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.