Jump to content



Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


Recommended Posts

  • 1 month later...
2 hours ago, Seek & Find said:

Πηρα 4 πακετακια απο aliexpress 30/6 τα 2 untracked ηρθαν χτες.. τα αλλα 2 tracked δεν εχουν φυγει απο κινα ακομα...

Αν τα έστειλαν με Belgium Post να το παρακολουθείς υπάρχει περίπτωση να μήν σταλθούν ποτέ. 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, salde said:

Αλλά αν είναι από τις 12 Ιουνίου έτσι...

Αυτό με ανησυχεί και μένα.

Ευτυχώς δεν είναι κάτι που βιάζομαι ή χρειάζομαι οπότε στη χειρότερη θα παίξει refund.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχουν έρθει τα πάντα από Κίνα. Περισσότερο από 25 ημέρες δεν περίμενα για τις τελευταίες 4 παραγγελίες μου, και μάλιστα, για κάτι που πήρα από AliExpress, περίμενε 1 ημέρα στο "αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο". Πρέπει να αποτελεί ρεκόρ αυτό :hehe: Ρεκόρ επίσης αποτελεί το ότι το "εκφόρτωση από μεταφορικό όχημα" έκανε μόλις 1 ημέρα και μετά πήγε στα γνωστά (κλείσιμο εκεί, χαρτάκι και μάλιστα άμεσα). Φτύστε το μην το ματιάσετε :rofl:  

Πιο πρόσφατη αγορά, κάτι xiaomi redmi airdots από banggood, 19 ημέρες έκαναν, μέσω Ολλανδίας αν κατάλαβα καλά τα έστειλε, είδα κάτι ότι έκλεισαν στο Ηράκλειο και μετά ήρθαν εδώ, δεν ξέρω τι στην ευχή, αλλά έφτασαν μια χαρά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, paxman said:

Αυτό με ανησυχεί και μένα.

δεν εννοώ ότι σώνει και καλά χάθηκε, απλώς με τέτοια χρονικά διαστήματα συν την ασάφεια του «pre-alert» δεν βγαίνει νόημα. Μπορεί να έχει χαθεί, μπορεί να μην έφυγε ποτέ, μπορεί να είναι καθ΄οδόν κι απλώς να μην έχουν ενημερώσει το σύστημα, δεν βγάζεις άκρη. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, tommybertsen said:

Εμένα μου έχουν έρθει τα πάντα από Κίνα. Περισσότερο από 25 ημέρες δεν περίμενα για τις τελευταίες 4 παραγγελίες μου, και μάλιστα, για κάτι που πήρα από AliExpress, περίμενε 1 ημέρα στο "αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο". Πρέπει να αποτελεί ρεκόρ αυτό :hehe: Ρεκόρ επίσης αποτελεί το ότι το "εκφόρτωση από μεταφορικό όχημα" έκανε μόλις 1 ημέρα και μετά πήγε στα γνωστά (κλείσιμο εκεί, χαρτάκι και μάλιστα άμεσα). Φτύστε το μην το ματιάσετε :rofl:  

Πιο πρόσφατη αγορά, κάτι xiaomi redmi airdots από banggood, 19 ημέρες έκαναν, μέσω Ολλανδίας αν κατάλαβα καλά τα έστειλε, είδα κάτι ότι έκλεισαν στο Ηράκλειο και μετά ήρθαν εδώ, δεν ξέρω τι στην ευχή, αλλά έφτασαν μια χαρά.

Θα σου έλεγα να παίξεις τζόκερ, αλλά το μεγάλο ποσό έφυγε :p

18 minutes ago, salde said:

δεν εννοώ ότι σώνει και καλά χάθηκε, απλώς με τέτοια χρονικά διαστήματα συν την ασάφεια του «pre-alert» δεν βγαίνει νόημα. Μπορεί να έχει χαθεί, μπορεί να μην έφυγε ποτέ, μπορεί να είναι καθ΄οδόν κι απλώς να μην έχουν ενημερώσει το σύστημα, δεν βγάζεις άκρη. 

Σωστά, απλά στο worst case scenario θα ζητήσω refund.

BTW, μια X79 κινεζιά mobo είναι για την οποία έχω παραλάβει ήδη τον E2430 v2 και 16GB ECC RAM.

Έγινε επεξεργασία από paxman
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2019 at 10:28 ΠΜ, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Πηρα 4 πακετακια απο aliexpress 30/6 τα 2 untracked ηρθαν χτες.. τα αλλα 2 tracked δεν εχουν φυγει απο κινα ακομα...

update: 2 untracked 11 μερες. απο τα υπολοιπα, το ενα ακομα φαινεται πως δεν εχει φυγει αλλα το παρελαβα στις 17 μερες.

Το αλλο λεει loaded on plane (απο 4/7) η κατι τετοιο.. αλλα δεν εχω παραλαβει ακομα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
52 minutes ago, UltraB said:

Καμιά 10αρια μέρες

 

52 minutes ago, UltraB said:

 

 

52 minutes ago, UltraB said:

Καμιά 10αρια μέρες

4-5 μέρες κάνει  ebay από Αγγλία χωρίς μεταφορικά, και 10 κάνει απο γερμανια με courier? 

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος def έγραψε:

4-5 μέρες κάνει  ebay από Αγγλία χωρίς μεταφορικά, και 10 κάνει απο γερμανια με courier? 

Σιγά μην κάνει και 1 εργάσιμη από Αγγλία και ebay :hehe: 

 Σου έτυχε μία φορά μάλλον. Δεν είναι κανόνας. Από ebay uk κάνει συνήθως, 10 ημέρες. Η καλύτερή μου από ebay.uk ήταν 8, με έκπληξη κοιτούσα το πακέτο :bleh: Δεν αποκλείω το 4-5 μέρες, αλλά αν είναι με Royal Mail (που συνήθως είναι), I don't think so. 

 

Από Γερμανία (ανάλογα το κατάστημα και το πότε παρήγγειλες, ώρα κλπ) κάνει 5 ημέρες. 10ρια, δεν νομίζω, εκτός και αν συμβεί κάτι απρόοπτο. 

Από Caseking είχα παραγγείλει Σάββατο και Παρασκευή παρέλαβα. 

 

Γενικά, δεν υπάρχει κάτι που να σου λέει ότι θα κάνει "τόσες" μέρες, αλλά από Γερμανία, τόσο είναι συνήθως. Παίζουν ρόλο το κατάστημα, ο τρόπος αποστολής κλπ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.