Jump to content



Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


Recommended Posts

Δεν νομίζω να φαίνεται στα ΕΛΤΑ.

Κανονικά από το tracking της DHL θα το δεις.

Sent from my Note II using Tapatalk 2

Είναι κολλημένο εδώ:
Sat, 09.02.2013 01:29 h

Gόnzburg, Germany

The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking )

Sat, 09.02.2013 01:29 h

Gόnzburg, Germany

The international shipment has been processed in the export parcel center

Είναι η ομαδική από thomann και είπαν άλλοι χρήστες στο thread ότι από κει έχουν αναλάβει τα ΕΛΤΑ

Καμιά βοήθεια από άλλη εμπειρία από thomann ?? ([MENTION=10170]swatoner[/MENTION])

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Αφού φτάσει Ελλάδα αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ. Αλλά δυστυχώς ως συνήθως tracking στα ΕΛΤΑ απο εξωτερικό όπως πάντα δε θα δείς.

Δευτέρα λογικά θα παραλάβετε. Μην αγχώνεσται.

Πρέπει να τους βγάλει και δρομολόγιο με αυτοκίνητο. Στα φέρνουν σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα και απο εμένα,

Ερώτηση.

Έχω παραγγείλει μέσω Αμερικής μια εξάτμιση για την μηχανή μου μέσω γνωστού μου με USPS (ΕΛΤΑ), έχω και Tracking Number.

Eδώ και πόσες μέρες μου γράφει τα ίδια.

Οτι είναι στο ΚΔ Αεροδρομίου;Τι παίζει;

Πήρα στα κεντρικά στα ΕΛΤΑ,και μου λένε οτι δεν ξέρουν και οτι είναι στο τελωνείο, στην Λαγκαδά 199 (Θεσσαλονίκη) μένω και Θεσσαλονίκη,ενώ στο ίντερνετ μου βγάζει οτι είναι στο ΚΔ Αεροδρομίου ,πήρα παντού τηλ.και πρωί και απόγευμα και δεν απαντάνε.

Εφόσων είναι δουλειά των ΕΛΤΑ,τον εκτελωνισμό οι ίδιοι δεν θα τον κάνουν;

Ξέρει κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εξαρτάται από τον πωλητή, το διάστημα που λες πάντως δεν είναι πρόβλημα. Αν θέλεις του στέλνεις κι ένα μήνυμα

Στάλθηκε από το GT-I9070 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εγω παρηγγειλα κατι χαπια grapefruit απο Αμερικη, αλλα δεν ηρθαν και μαλλον χαθηκαν.

Ξερετε αν γενικα τα χαπια τα κατασχουν γιατι και καλα μπορει να ειναι ναρκωτικα οι ακαταλληλες ουσιες ?

Στο παρελθον εχω παραγγειλει και εχουν ερθει κανονικα καθε ειδους χαπι.

Link to comment
Share on other sites

tracking δεν έχεις;μήπως να ζητήσεις ινφο από των πωλητή;

και εδώ καθυστέρηση πάντως,δέμα από Κίνα είναι στην τρίτη εβδομάδα

και ακόμα έρχεται,ο πωλητής λέει μεχρι 5 Αυγούστου θα το'χω αλλά πολύ αμφιβάλω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους,

Κινέζικο κινητό που έχω παραγγείλει με sing post έχει κολλήσει στα ΕΛΤΑ" ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ"από τις 31/7. Τι να κάνω? Ειναι λογικό να καθυστερεί τόσο με τις άδειες του? Τη προηγούμενη φορά μέσα σε μια δύο μέρες ήταν στα ΕΛΤΑ της γειτονιάς μου.

Link to comment
Share on other sites

πάντως τελικά πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να επικοινώνησω με το τοπικο ελτα γτ δείχνει πως είναι εκει το δέμα... απο οτι φαινεται το σύστημα ανανέωσης των ελτα εχει πάει διακοπες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μου έστειλε ένας γνωστός ένα δεματάκι απο Αγγλία στις 2/9.

Από την προηγούμενη Τετάρτη έχει κολλήσει εδώ:

MGnayVE.png

Όσες φορες έχω αγοράσει/μου 'χουν στείλει κάτι απο Αγγλία, σε αυτη τη φάση έμενε 1-2 μέρες, ποτέ παραπάνω.

Και υστερα άλλες 2 απο Αθήνα να φτάσει Λάρισα. Άρα θα έπρεπε να ήταν εδω απ την Δευτέρα μη πω Παρασκευή, 4-5 εργάσιμες ως συνήθως.

Τι διάολο, με τα πόδια το φέρνει η royal mail στην Ελλάδα? :wall:

Μπορώ να κάνω κατι, η απλά περιμένω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
"Dear customer, sorry to bother you. We feel so sorry that received your dispute today. Your item was shipped on 1th-Sep as soon as we got your payment Normally it will take you about 5-7 weeks to get the item. Sometimes shipping is very fast, sometimes shipping is very slow, hope you can understand the international shipping and uncontrol factors. Please don't worry, the shipping is normal now and your item is on the way , you will get it soon. Could you please wait until the deadline? After the deadline, if you still not receive the item, could you please just contact me again? I will solve the issue for you asap. You are so kind and understandable,could you please close the dispute for us first? We are seller with good reputation, you will not lost your money. It is not so easy for us to run this business, your help and understanding means much to us. Looking forward to your reply. Thank you for your time. Best regards!"

αυτό μου έστειλε ο Κινέζος σήμερα το πρωί,εχω ξαναπάρει από αυτόν και η αξία των πραγμάτων δεν είναι μεγάλη,να το κλείσω το case ή όχι;1 βδομαδα καθυστερηση :nothing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά έστειλα ένα δέμα με ΕΛΤΑ προς Κίνα είναι σε μέγεθος περίπου κουτιού παπουτσιών. Ξέρουμε στο περίπου πόσο θα κάνει να φτάσει? Στις 29/9 το έστειλα. Στα ανάλογα tracking sites το βρίσκει μόνο Ελλάδα. :help1:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έστειλα ένα δέμα με ΕΛΤΑ προς Κίνα είναι σε μέγεθος περίπου κουτιού παπουτσιών. Ξέρουμε στο περίπου πόσο θα κάνει να φτάσει? Στις 29/9 το έστειλα. Στα ανάλογα tracking sites το βρίσκει μόνο Ελλάδα. :help1:

Εξαρτάται. Υπολόγισε συνήθως 15-20 μέρες

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.