Jump to content


Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


Recommended Posts

Έχω tracking number από Singapore Post που δείχνει ότι το δέμα έχει βγει εκτός Σιγκαπούρης από τις 17/10. Ακόμα δεν μου έχει εμφανίσει κανένα αποτέλεσμα στο Elta Track & Trace.

Ενώ δέμα που μου το έστειλαν στις 11/11, δείχνει ότι μπήκε Ελλάδα στις 13/11!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι περιμένετε κάτι με singapore post (καλή ώρα το καμάρι απο πάνω) πόσες μέρες κάνει να σας εμφανιστεί η κατάσταση στο Site;

Απο 21/11 μου λέει αυτό εδώ

21-11-2013 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

edit: Ακυρο έφυγεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :D

25-11-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μέσω ενός site είχα κανονίσει να πουλήσω ένα κινητό, και έτσι το έστειλα σ'ένα δεματάκι με αντικαταβολή ΕΛ.ΤΑ. (εντός Ελλάδας).

Τέσσερις ή πέντε μέρες αφότου το έστειλα, επικοινώνησα με τον αγοραστή και με ενημέρωσε ότι το παρέλαβε. Μάλιστα μου έκανε και διάφορες ερωτήσεις σχετικά με το κινητό (περί συγκεκριμένων εφαρμογών), που ουσιαστικά "αποδείκνυαν" ότι όντως το παρέλαβε.

Σήμερα (και αφού πέρασαν δύο βδομάδες από τη μέρα αποστολής) είπα να επικοινωνήσω με τα ΕΛ.ΤΑ. για να ρωτήσω πόσο περίπου καιρό θα κάνει να μου έρθει η ειδοποίηση, για να πάρω κι εγώ τα χρήματα της αντικαταβολής.

Κι αυτό γιατί δεν είχα ξαναστείλει ποτέ αντικαταβολή ΕΛ.ΤΑ., οπότε δεν είχα προηγούμενη έμπειρα.

Από τα ΕΛ.ΤΑ. με ενημέρωσαν πως το δέμα δεν έχει παραληφθεί ακόμα (σύμφωνα με το tracking number) και αποκλείεται να έχουν κάνει λάθος, ενώ ακόμα κι αν το έχει παραλάβει ο αγοραστής, θα έπρεπε ήδη να μου έχουν έρθει τα λεφτά. :boxed:

Είχε κανείς ανάλογη εμπειρία γιατί τα'χω λίγο χαμένα και δεν ξέρω πως να κινηθώ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Εχω κάνει παραγγελεία ένα βιβλίο απο Κύπρο . :hi:

.

-Να τονίσω ότι είναι η πρώτη φορά που κάνω παραγγελία απο εξωτερικό

και δεν γνωρίζω τι καπνό φουμάρουν τα EΛΤΑ -

Στην υπηρεσία εντοπισμού των Ελτα μου βγάζει τα παρακάτω:

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 20-01-2014 08:24 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-01-2014 01:29 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 17-01-2014 12:57 IPS

Στο παράρτημα των ΕΛΤΑ της περιοχής μου πότε να το περιμένω;!!!:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Στο παράρτημα των ΕΛΤΑ της περιοχής μου πότε να το περιμένω;!!!:hmm:

Συνήθως, την επόμενη ημέρα από αυτή που θα φτάσει αεροδρόμιο, εκτός αν περνάει τελωνείο, που από Κύπρο δεν έχει.

Τώρα, αυτό φαίνεται να μην έχει φύγει, γιατί θα έγραφε ότι είναι στο κέντρο διανομής της περιοχής σου.

Υπομονή, έχει φτάσει Ελλάδα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως, την επόμενη ημέρα από αυτή που θα φτάσει αεροδρόμιο, εκτός αν περνάει τελωνείο, που από Κύπρο δεν έχει.

Τώρα, αυτό φαίνεται να μην έχει φύγει, γιατί θα έγραφε ότι είναι στο κέντρο διανομής της περιοχής σου.

Υπομονή, έχει φτάσει Ελλάδα πάντως.

Eυχαριστώ για την απάντησή σου.

Τώρα μου το κρατάνε στο αεροδρόμιο 2 μέρες !!!!

τί λόγος μπορεί να υπάρχει ;!!!

Να το χαντάκωσαν κάπου ας πούμε ;!!!

:...:

Εχεις συμβει σε κανέναν απο δω μέσα κάτι πάρομοιο για δέμα απο Κύπρο ;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.