Jump to content


Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


Recommended Posts

Πριν απο λίγο μπήκα μου έβγαλε ακόμη μια σειρά

αυτην ----> ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ 21-01-2014 04:00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 20-01-2014 08:24 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-01-2014 01:29 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 17-01-2014 12:57 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 17-01-2014 12:57 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 16-01-2014 08:52 IPS

Ξερείς κανείς τι καπνό φουμάρουν τα κέντρα διαλογής της θεσσαλονίκης;

Έγινε επεξεργασία από gt1981
Link to comment
Share on other sites

Λογικα την επόμενη θα το χεις.

Ευχαριστώ για την απάντηση. :beer:

Κάτι τελευταίο πες ότι για τον χ / ψ λόγο (λ.χ είμαι για δουλειά σε άλλη πόλη ) δεν μπορέσω να πάω να το πάρω όταν έρθει το ειδοποιητήριο.

Πόσες μέρες παραμένει ένα δέμα (που δεν πήγε να το πάρει κάποιος) στα Ελτά ;

Link to comment
Share on other sites

Αν το δέμα είναι μικρό, συνήθως το έχει μαζί του. Αν δε σε βρει, κάποιοι το αφήνουν στην πόρτα, ή αφήνουν ειδοποιητήριο. Αυτό βέβαια αν δεν είναι συστημένο.

Με το ειδοποιητήριο, πας την επόμενη και για 15 μέρες.

Μετά έρχεται 2ο ειδοποιητήριο και έχεις άλλες 15 μέρες.

Μετά επιστρέφεται.

Αυτά βέβαια υπό Κ.Σ. Παρατράγουδα συμβαίνουν πάντα με τα ΕΛΤΑ, ευτυχώς όχι τόσο συχνά πλέον.

Link to comment
Share on other sites

παιδες τι γινεται αν περιμενουμε απο κινα δεματακι αλλα οχι συστημενο και δεν χωραει στο ταχυδρομικο μου κουτι?

πρεπει να παω εγω εκει?:help1:

Σου έρχεται ειδοποίηση και το παίρνεις από το ταχυδρομείο

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή στο αφήνει ο ταχυδρόμος χύμα έξω από την πόρτα όπως έκανε ο παλιός μου ταχυδρόμος :-P

Μου είχε αφήσει το κουτί με το call of duty που είχα παραγγείλει απ'έξω και ευτυχώς το απόγευμα που έφτασα σπίτι το βρήκα εκεί

Στάλθηκε από το GT-I9070 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από Amazon.com με USPS για Αθενς Γκριιιιιισσσς και ...

Από hauppauge NY (New York) σε Anaheim, CA (California)

attachment.php?attachmentid=60378&stc=1&d=1391003840

Κάτι μου λέει ότι φτάνει σήμερα/αύριο σε Athens, California - Wikipedia, the free encyclopedia

:hehe: :hehe: :hehe:

και μετά λέμε για τα ελληνικά ταχυδρομία :hehe: :hehe:

post-4796-1416078099,0198_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
An φύγει δέμα από UK με Κούριερ, ανεξαρτήτως μεγέθους/βάρους, δεν έχουμε θέμα με τα τελωνεία ετσι ;

Έχω παραλάβει και εγώ δεκάδες αντικείμενα από UK.

Απολύτως κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Περιμενω καποια καλουδια απο Hong KOng, το status το δεματος :

Παρασκευή, Μάιος 09, 2014 Τοποθεσία Ώρα

10 Τελωνειακές διαδικασίες στη/στο ATHENS - GREECE ATHENS - GREECE 09:29

9 Καθυστέρηση κατά τον εκτελωνισμό ATHENS - GREECE 09:29

8 - ATHENS - GREECE 06:36

7 Αναχώρησε από τον σταθμό LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 04:29

Πέμπτη, Μάιος 08, 2014 Τοποθεσία Ώρα

6 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 22:18

5 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 16:10

4 Αναχώρησε από τον σταθμό HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 05:21

3 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 05:06

2 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 00:59

Τετάρτη, Μάιος 07, 2014 Τοποθεσία Ώρα

1 Παραλαβή αποστολής HONG KONG - HONG KONG 21:23

ΔΗΛΩΜΈΝΗ ΑΞΙΑ 60 USD SAMPLE OF PHONE.

dhl ο μεταφωρεας, ηθελα να ειμαι και γρηγορος, τωρα περα απο φπα και λοιπες χρεωσεις , θα πληρωσω και δασμους?

Link to comment
Share on other sites

Εάν μπήκε σε διαδικασία εκτελωνισμού θα έχεις άσχημα μαντάτα.

Θα σε πάρουν σε καμιά ώρα τηλέφωνο από DHL και θα σου πουν εάν επιθυμείς να προχωρήσουν οι ίδιοι στον εκτελωνισμό ή έχεις δικό σου εκτελωνιστή.

Ρώτα τους κόστος. Μάλλον θα πέσεις από τα σύννεφα.

Ελπίζω να μην είναι έτσι τα πράγματα, απλά σου γράφω από δική μου (κακή) εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Μη φέρνετε πράγματα από χώρες εκτός Σένγκεν με UPS, DHL, Fedex κλπ. Τα πάνε συστημένα στους τελωνειακούς για να βγάλουν το κατιτίς τους όλοι. Από την εμπειρία μου με εκτελωνισμό στο αεροδρόμιο θα σου έλεγα να το αναθέσεις στη DHL αν δε θέλεις να χάσεις όλη τη μέρα σου. Αλλιώς στείλε το πίσω και πες να στο ξαναστείλουν με ταχυδρομείο ή EMS.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παιδια περιμένω ενα δέμα απο ιταλία και εχει κολλήσει κοντά δυο βδομάδες για την ακρίβια 11 μερες δεν εχει ενημερωθεί πήρα στο ταχυδρομείο και μου παν να πάρω απο βδομάδα γιατι αυτο εχει ημερομηνία χθεσινής αποστολής κατι τέτοιο. το δεμα ομως εχει φύγει απο της 30 του προηγούμενου μήνα.

σας στέλνω παρακάτω τι ακριβώς λέει στην αναζήτηση του tracking αν ξέρει κανείς τι παίζει ας μου πει

Track at official postal site Please note that Export status at Poste Iteliane appears as Transit on any place with CMP WINDOWS.

Renewal of registered small packets from Italia works only from 07:00 to 23:00 of Italian time because of Poste Italiane service limitation Date Zipcode Location Event Weight Additional 30.06.2014 00:00 Cassino Accepted from sender 30.06.2014 00:00 Cassino Sorting 30.06.2014 00:00 Centri Postali in lavorazione 30.06.2014 00:00 Centro Postale Arrived at postal office 01.07.2014 00:00 Roma Cmp Windows Left international place of exchange Milano Csi 03.07.2014 00:00 Milano Csi Arrival at international place of exchange Sorry, postal server is down at this time. Please check later

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

παράγκειλα απο DHL γερμανίας κάτι πράγματα μέσω WELTPAKET Premium,  Με το 12ωήφιο tracking number Που μου έδωσαν είδα ότι Ελλάδα μπήκε 7 του μήνα. επειδή πέρασαν οι μέρες και λέω που είναι βάζω το trucking και στο Ελληνικό DHL και στα ΕΛΤΑ. κανένα αποτέλεσμα. παίρνω DHL τηλέφωνο τα ελτά μου λένε το έχουν. πάω απο τα ΕΛΤΑ και μου λένε ότι δεν έχει μπει καν Ελλάδα αφού δεν εμφανίζεται τίποτα με το trucking και ότι το γερμανικό site λέει ψέματα ότι μπήκε Ελλάδα. στέλνω email DHL και μου λένε ότι όντως 7 του μήνα ήρθε Ελλάδα και απο εκεί και πέρα ευθήνη έχουν τα ΕΛΤΑ.....


ΤΙ ΚΑΝΩ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.