Jump to content


Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


greekfragma

Recommended Posts

ρε παιδια εχω και εγω ενα προβλημα. παρειγγειλα και εγω απο αμερικη κατι και δεν εχω λαβει ακομα μηνυμα απο usps. ρωτησα τον πωλητη και μου ειπε οτι το εχει παραδωσει απο την πεμπτη-παρασκευη. μου εστειλε και τον κωδικο αλλα δεν εβγαλα ακρη? παταω τον κωδικο στο track and confirm(εκει δεν βαζω τον κωδικο?) και δεν βγαζει τπτ? τι παιζει ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω και εγω ενα προβλημα. παρειγγειλα και εγω απο αμερικη κατι και δεν εχω λαβει ακομα μηνυμα απο usps. ρωτησα τον πωλητη και μου ειπε οτι το εχει παραδωσει απο την πεμπτη-παρασκευη. μου εστειλε και τον κωδικο αλλα δεν εβγαλα ακρη? παταω τον κωδικο στο track and confirm(εκει δεν βαζω τον κωδικο?) και δεν βγαζει τπτ? τι παιζει ξερει κανεις?

Ειναι tracked η αποστολη δεματος σου?

Αν ναι περιμενε λιγες μερες ακομη. Οπως και να χει αν το εστειλε Πεμπτη-Παρασκευη τοτε περιμενε κανα 15ημερο απο τοτε

Link to comment
Share on other sites

Label/Receipt Number: EM.............S

There is no record of this item.

grey_dot.gif

spacer.gif

Why Are You Receiving This Message?

1. Event information may not be available if your item was mailed recently. Please try again later.

2. The number was entered incorrectly. Be sure to enter all of the letters and numbers as they appear on your mailing label or receipt.

ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά

η αλήθεια είναι ότι απογοητευτικα με το θέμα αυτό

πρώτη φορά παραγγέλνω από Αμερική και μου εστηλαν το δέμα με usps

είναι ένα htc hd2 με τα μεταφορικά μαζί στα 340$

εάν κατάλαβα καλά με τα λεγόμενα σας θα πληρώσω φόρο στο τελωνείο;

παρεμπίπτοντος έχω κάνει πάρα πολλές παραγγελίες από κίνα που μου τα έστειλαν με DHL

σε 4 μέρες τα είχα τα δέματα και δεν πλήρωνα τπτ για τελωνείο και τα δέματα ήταν πάνω από 250$

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

όταν το δέμα φεύγει από την Αμερική μετά πώς παρακολουθείτε ;

από την στιγμή που έφυγε από την Αμερική δεν έχει αλλάξει το status

Your item left the United States from ISC SAN FRANCISCO (USPS) at 6:45 pm on December 21, 2010. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.

Detailed Results:

International Dispatch, December 21, 2010, 6:45 pm, ISC SAN FRANCISCO (USPS)

Arrival

Processed through Sort Facility, December 20, 2010, 4:22 pm, PORTLAND, OR 97238

Acceptance, December 20, 2010, 12:58 pm, PORTLAND, OR 97213

Link to comment
Share on other sites

μπορείς κάθε τόσο να τσεκάρεις και από εδώ να δεις τι γίνεται: ELTA Track & Trace

αν και η USPS είναι από τις λίγες (αν όχι η μοναδική) που ενημερώνει στο δικό τους trackingh service πότε φτάνει στην χώρα προορισμού ένα δέμα.

Link to comment
Share on other sites

Your item left the United States from ISC LOS ANGELES CA (USPS) at 7:38 pm on December 15, 2010. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later

Detailed Results:

Bullet International Dispatch, December 15, 2010, 7:38 pm, ISC LOS ANGELES CA (USPS)

Bullet Electronic Shipping Info Received, December 19, 2010

Bullet Arrival

Ρε παιδια και εγω παραγγειλα καποια πραγματα απο Αμερικα...και οταν βαζω το tracking number μου δινει αυτο.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι το το electronic shiping info received το δειχνει πιο μετα απο το dispatch ενω λογικα πρεπει να ηταν το αντιθετο ετσι δεν ειναι?

Εχει κανεις καμια ιδεα στο τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να ρωτησω κατι ρε παιδια? Παραγγειλα κατι απο Αμερικη και μου λεει το εφτασε Ελλαδα.

Arrived Abroad, January 23, 2011, 10:12 am, GREECE

Τωρα τι παιζει?

Σε ποσες μερες θα ερθει σε μενα και με ποια υπηρεσια?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θέλω να μοιραστώ τις δικές μου αρνητικές εμπειρίες με την USPS EMS

1η περιπτωση:

Your item left the United States from ISC MIAMI FL (USPS) at 1:04 pm on November 06, 2010. No further information is available for this item

Detailed Results:

International Dispatch, November 06, 2010, 1:04 pm, ISC MIAMI FL (USPS)

Arrival

Processed through Sort Facility, November 05, 2010, 7:16 pm, ATLANTA, GA 30320

Electronic Shipping Info Received, November 05, 2010

από εκεί και πέρα αγνοείται η τύχη του δέματος που έχει αξία $900!

μετά από αλλεπάληλα τηλέφωνα κ e-mails από το τελωνείο μου είπαν οτι "δέμα αφήχθει κενό".

Δηλαδή ο ταχυδρομικός σάκος που έφτασε στην Ελλάδα στις 9/11 από Αμερική δεν περιείχε το δέμα μου ενώ στα περιεχόμενα του αναγραφόταν το tracking number του δέματος μου!!!

Τελικά ο seller με αποζημίωσε κ ακόμα περιμένει επίσημη απάντηση από την USPS..

2η περίπτωση

Your item left the United States from ISC CHICAGO IL (USPS) at 3:25 pm on January 25, 2011. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.

Detailed Results:

International Dispatch, January 25, 2011, 3:25 pm, ISC CHICAGO IL (USPS)

Arrival

Processed through Sort Facility, January 24, 2011, 3:41 pm, MADISON, WI 53708

Acceptance, January 24, 2011, 10:27 am, MC FARLAND, WI 53558

το δέμα είναι ασφαλισμένο για $2000 αλλά το περιοχέμονο του είναι αναντικατάστατο και μεγάλης συναισθηματικής αξίας.

έχει ήδη αργήσει μια εβδομάδα και έχω αρχίσει ν'ανυσηχώ μην εξαφανιστεί όπως το πρώτο!

ήδη ειδοποίησα τον αποστολέα να κάνει αίτηση για έρευνα του δέματος στην USPS.

ποιός ξαφρίζει τα δέματα μας;;;;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.