Jump to content



Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


Recommended Posts

Μου ήρθαν δύο μικρά πακετάκια σήμερα. Άντε να ξεκινάνε να έρχονται και τα υπόλοιπα. Πάντως να προσευχόμαστε να μην διαλύσουν οι κυβερνήσεις τα ΕΛΤΑ, διότι μετά οι ιδιωτικές εταιρίες δεν θα χάσουν την ευκαιρία να βάλουν και την δική τους προμήθεια μέσα στα μεταφορικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, yanni said:

Μου ήρθαν δύο μικρά πακετάκια σήμερα. Άντε να ξεκινάνε να έρχονται και τα υπόλοιπα. Πάντως να προσευχόμαστε να μην διαλύσουν οι κυβερνήσεις τα ΕΛΤΑ, διότι μετά οι ιδιωτικές εταιρίες δεν θα χάσουν την ευκαιρία να βάλουν και την δική τους προμήθεια μέσα στα μεταφορικά.

 

Αυτό κάνουν!! Ακούγεται ότι θα "ενσωματωθει" με πορτα-πορτα.....

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, yanni said:

Πάντως να προσευχόμαστε να μην διαλύσουν οι κυβερνήσεις τα ΕΛΤΑ, διότι μετά οι ιδιωτικές εταιρίες δεν θα χάσουν την ευκαιρία να βάλουν και την δική τους προμήθεια μέσα στα μεταφορικά.

 

λολ

https://www.news247.gr/koinonia/proedros-tachydromikon-kleinei-to-50-ton-katastimaton-elta.6686870.html

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν πρέπει να παίζει τόσο ρόλο η ημερομηνία άφιξης και να παίρνουν με τυχαία σειρά.

Η κατάσταση του δέματος παραμένει ίδια... 

Ότι πιάσουν...

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση
22/12/2018, 05:51:08 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
4/12/2018, 18:47:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
28/11/2018, 13:23:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε τα tracking από DHL Γερμανίας που είναι της μορφής CF.........DE αν τα αναλαμβάνει η DHL Ελλάδος τα ΕΛΤΑ ή κάποια άλλη κούριερ; Ρωτώ γιατί σταμάτησε το τρανκινγκ 

Link to comment
Share on other sites

 

Μία ώρα πριν, το μέλος filthy_dwarf έγραψε:

Φαίνεται αλλά σταμάτησε όταν έφυγε από Γερμανία

 

βάλε το track number στο παρακάτω link https://nolp.dhl.de/nextt-online-public/search

και δες αν σου εμφανίζει καινούριο track number όπως παρακάτω στην εικόνα με το βέλος!

 

689556004_2019-01-2600-00-32.jpg.9110bdcaee283eba8e3a1958eae5f14d.jpg

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος filthy_dwarf έγραψε:

tthanks! αλλα το ίδιο νούμερο έχει πάνω και κάτω

 

αν είναι απλή αποστολή, τότε θα σου έρθει/παραλάβεις από ΕΛΤΑ.

Αν είνα γρήγορη αποστολή, παρακολουθείς αν αλλάξει το tracking number.

 

Παρακολούθησε το κι από εδώ https://www.17track.net/

Link to comment
Share on other sites

Χτες το πρωί έκανα μια παραγγελία από ebay.it ,Ιταλίας , αποστολή με την DHL . Το απόγευμα (16:00) δέχομαι ταυτόχρονα sms στο κινητό και email από την DHL.

Αυτή είναι ταχύτητα...(σχετικά). Η πιο γρήγορη παραγγελία που μου έτυχε ήταν παλία, τα καλά, τα χρόνια που έστελνε το Amazon UK Ελλάδα δωρεάν.

Την επομένη μέρα της παραγγελίας βλέπω το φορτηγάκι της UPS έξω από την πόρτα μου.

 

 

Γεια σας ****************,

 

Η DHL EXPRESS αποστολή σας με αριθμό φορτωτικής *************** από τον TPC GROUP είναι καθοδόν και απαιτείται υπογραφή.
Η τρέχουσα προγραμματισμένη παράδοση είναι την Τετ Ιαν 30 2019 Έως το τέλος της ημέρας.
Αν χρειαστεί να πραγματοποιήσετε κάποια αλλαγή ή να αναζητήσετε την αποστολή σας, παρακαλώ πατήστε εδώ.

Στοιχεια Παραδοσης

 

Αρ. Φορτωτικής

χχχχχχχχχχχχχχ

Διεύθυνση Παράδοσης  *************************************

Ημερομηνία Προγραμματισμένης Παράδοσης

Τετ Ιαν 30 2019

Χρόνος Παράδοσης

Έως το τέλος της ημέρας

Ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε το On Demand Delivery.

 DHL Express - Excellence. Simply delivered.

 

Οπότε το δέμα του @filthy_dwarf   το βλέπω να έρχεται με ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος filthy_dwarf έγραψε:

Ας ελπίσουμε ότι θα του φερθούν τίμια

Σε προσκαλώ μια μέρα να έρθεις να δεις πως φέρονται στα δέματα οι elta courier ή η ACS στο μαγαζί :hehe: Βέβαια έτσι όπως συσκευάζονται (και δεν είναι ηλεκτρονικά), δεν έχουν ανάγκη.

 

Αν βέβαια υπάρχει κάτι σε "fragile" πάνω (αμφιβάλλω, but you never know), τότε θα του φερθούν κάπως πιο τίμια. Χάδια, στοργή και προδέρμ μην περιμένεις :bleh: 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Προδερμ δεν περιμένω από κανέναν. Αλλά μην πάμε στο άλλο άκρο.  DHL Ελλάδας πάντως μέχρι τώρα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την κατάσταση δεμάτων. Με έχουν μάθει και οι Χανιώτες DHL από τη φωνή.... Χαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δέμα από Γαλλία με απλό ταχυδρομείο το οποίο έγινε παραγγελία στις 22 Δεκέμβρη ήρθε σήμερα!

 

Είχα μιλήσει με τον πωλητή, θα μου έκανε refund ή θα το ξανα έστελνε αλλά είπα να περιμένω μπας και, και τελικά ήρθε.

Έγινε επεξεργασία από rip_noob
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και το πρωτο μου δεματακι(προερχομενο απο 3 διαδοχικες παραγγελιες των συνολικα 35 δεματων!!) απο aliexpress το οποιο εφτασε στα χερια μου μεσα σε μολις 10 ημερες με τον απλο τροπο αποστολης! 
Πρωτη φορα παραγγελνω απο Κινα και πραγματικα σε καμια περιπτωση δεν περιμενα να παραλαβω τοσο γρηγορα, οταν οι περισσοτεροι αναφερουν πως ο μεσος χρονος παραλαβης ειναι στις 45 ημερες απο το προαναφερθεν σαιτ.

Βεβαια ευχομαι να εχω την ιδια τυχη και με τα υπολοιπα 34 δεματα τα οποια περιμενω πως και πως ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 44 λεπτά, το μέλος dragontech έγραψε:

Σημερα παρελαβα και το πρωτο μου δεματακι(προερχομενο απο 3 διαδοχικες παραγγελιες των συνολικα 35 δεματων!!) απο aliexpress το οποιο εφτασε στα χερια μου μεσα σε μολις 10 ημερες με τον απλο τροπο αποστολης! 

Πες μας ποιον ξέρεις από Κίνα :bleh: 

34 δέματα; Κάθε μέρα και δέμα; Δεν βαριέσαι; :p 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.