Jump to content
Sign in to follow this  
Nephiλiμ

Corsair Cooling™ Hydro Series H50 CPU Cooler Review

Recommended Posts

Ωραιο το review.

Η αεροψυξη ειναι πολυ σκληρη για να πεθανει.

Πολυ μικρες οι διαφορες για τα 30 ευρω που ζηταει παραπανω.

Edited by ardi21
  • Like 1

Ούτε εμένα με ενυπωσίσαε. Μικρές οι διαφορές από την tr, συν την "ταλαιπωρία" της αλλαγής όλων των ανεμιστήρων του κουτιού. Τέλος πιστεύω πως η κατανάλωση θα είναι μεγαλύτερη από μια ψήκτρα με έναν ή και με δυο ανεμιστήρες και νομίζω πως για τη συγκεκριμένη λύση θα έπρεπε να την αναφέρετε.

Ωραία παρουσίαση!

Για το προϊόν τώρα:

Το καταλαβαίνω ότι πρόκειται για μια ετοιματζίδικη λύση που προσφέρει την ευκολία του "plug and play" αλλά... το σετάκι αντλία-block όλα σε ένα νοικοκυρεμένα πάνω από μία CPU που κατα πάσα πιθανότητα θα θέλεις να υπερχρονίσεις (γιατί τα δωσες τα 80;) μου φαίνεται αρκετά βραχύβιο.

Βέβαια αυτό μένει να το αποδείξουν οι χρήστες και ο χρόνος...

Πολύ θα θελα να δω και πιο "heavy duty" έτοιμες υλοποιήσεις αλλά πολύ φοβάμε ότι το κόστος θα είναι πλέον απαγορευτικό ή τουλάχιστον κοροϊδία σε σχέση με μια custom...

Δεν είναι άσχημο όμως, πχ εγώ βάζοντας μία τύπου tower ψήκτρα στο κουτί μου, χρειάστηκε να κόψω ένα κομμάτι από τον πλαϊνό ανεμιστήρα για να μην πέφτει το ένα πάνω στο άλλο..

Θέλω να πω, είναι πολύ μαζεμένο σε σχέση με τις γομαρόψηκτρες, ειδικά σε πιο midi κουτιά νομίζω ότι θα είναι σούπερ :)

ωραια παρουσιαση να ρωτησω κατι ξερουμε εαν εχει ανταπτορα για 1156 σοκετ και εαν θα ηταν αποδοτικο με εναν i7 860???

ωραια παρουσιαση να ρωτησω κατι ξερουμε εαν εχει ανταπτορα για 1156 σοκετ και εαν θα ηταν αποδοτικο με εναν i7 860???

-------------------------------

We're not sure how Corsair will offer the LGA1156 bracket as well, we know it's still in design and manufacture, but whether Corsair will charge or just ship out a free upgrade for those that ask is yet to be determined.

Αρχικά ένα μπράβο για την παρουσίαση.

Οι θερμοκρασίες πάνω σε έναν Q9550 είναι πραγματικά αξιόλογες ειδικά για τα low rpm ενός μόνο ανεμιστήρα.

Μου άρεσε το γεγονός οτι ακόμα και σε συνθήκες υπερχρονισμού δε ξεπέρασε τους 62 βαθμούς σε load.

Εντυπωσιακές επιδόσεις για κάποιον που ψάχνει και την ησυχία.:T:

Ωραιο το review.

Έτοιμο watercooling = FAIL watercooling

Παγκόσμιος άτυπος κανόνας: "Ή κάνεις custom ή μείνε αερόψυξη." :triniti:

• Like 1

Μην τα ισοπεδώνετε όλα…

Τα νούμερα δεν δείχνουν κάτι fail, και είναι αθόρυβο, πιο μικρό, και αποτελεσματικό.

Δεν κάνει για benching αλλά ΠΑΝΤΑ να κοιτάτε το κοινό στο οποίο απευθύνετε ένα προϊόν.

• Like 4

Προσωπικά πάντως, με τη συγκεκριμένη λύση βρήκα την υγειά μου: Ι7 920 σταθερά στα 3.9ΜΗz(20X195) με Asus P6T Deluxe OC Palm, σε idle στους 45 Κελσίου, και σε full load στους 57! Με έχει καλύψει πλήρως!

Μπράβο για την παρουσίαση :T:

Θα το προτιμήσω για ένα midi συστηματάκι που φτιαχνω.

Αν βαλεις τον ανεμιστηρα reversed και αλλον εναν απο μπροστα να φυσαει (push-pull) λογικα θα εχει καλυτερη αποδοση (?)

Αν κατάλαβα καλά, το ψυγείο δεν την πολυπαλεύει με αποτέλεσμα αν το ψύχεις με τον θερμό αέρα του κουτιού θα ανεβάσει θερμοκρασία στον επεξεργαστή.

Με 2x ανεμιστήρες θα είναι καλύτερα τα πράγματα σαφώς.

• Like 1

Ωραιο το review.

30 ευρω.

μαλιστα.

5€*2 για fan holders

και 10€*2 για fans Scythe

same price.

Η διαφορα αν μπει και αλλο fan πανω προβλεπεται αρκετα μεγαλη.

+1 για το review :T:

Αν βαλεις τον ανεμιστηρα reversed και αλλον εναν απο μπροστα να φυσαει (push-pull) λογικα θα εχει καλυτερη αποδοση (?)

το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν αυτό τον παραδοσιακό τρόπο αλλά με δυο ανεμιστήρες .

καταρχας πολυ καλη και αναλυτικη παρουσιαση του προιοντος απο αποδοση δεν λεμε πως καρα-πεταει αλλα θα προτιμουσα να εβαζα αυτο το συστημα παρα οποιαδηποτε αεροψυξη

Προσωπικά πάντως, με τη συγκεκριμένη λύση βρήκα την υγειά μου: Ι7 920 σταθερά στα 3.9ΜΗz(20X195) με Asus P6T Deluxe OC Palm, σε idle στους 45 Κελσίου, και σε full load στους 57! Με έχει καλύψει πλήρως!

:hmm:

με τι ρευμα?

με ποιο stress tool?

με ποιο monitoring tool?

με τι θερμοκρασια δωματιου?

με τι ανεμιστηρα?