Jump to content
Sign in to follow this  
Nephiλiμ

Corsair Cooling™ Hydro Series H50 CPU Cooler Review

Recommended Posts

Neph,

αν εννοείς το ζήτημα με την αντλία, εγκατεστημένη στο κουτί απλά δεν ακούγεται (καλύπτεται από άλλους θορύβους προφανώς). Επιπλεόν, πιθανότατα υπήρξα υπερβολικός και ακραίος στην κριτική μου, καθώς η λειτουργία της γινόταν αντιληπτή εκτός κουτιού και σε απόσταση λίγων εκατοστών από το αφτί...

Όλα ΟΚ so far!

Μα ειπα και γω....

Ισα που ακουγεται οταν παιρνει μπρος το μασινη....

Ισως ηθελε "στρωσιμο" τι να πω:p

Ίσως να ήθελε και στρώσιμο, ίσως να ακούγεται λιγότερο όταν ζεσταθεί λίγο λόγω λειτουργίας, δεν ξέρω...

Σε κάθε περίπτωση, αυτό που κατάφερε η Asetek σε τόσο περιορισμένο χώρο και με τόσο συμπιεσμένη τιμή είναι αξιοσημείωτο. Το μόνο που απομένει να αποδειχθεί είναι η αντοχή της στο χρόνο (αντλία, διαρροές κτλ).

Ίσως να ήθελε και στρώσιμο, ίσως να ακούγεται λιγότερο όταν ζεσταθεί λίγο λόγω λειτουργίας, δεν ξέρω...

Σε κάθε περίπτωση, αυτό που κατάφερε η Asetek σε τόσο περιορισμένο χώρο και με τόσο συμπιεσμένη τιμή είναι αξιοσημείωτο. Το μόνο που απομένει να αποδειχθεί είναι η αντοχή της στο χρόνο (αντλία, διαρροές κτλ).

H asetek σημειωτεον εχει βγαλει και ΟΕΜ πακετο με διπλο ψυγειακι με ιδια "αντλια-μπλοκ".

Μενει καποια εταιρια να το brand-αρει για να φτασει και σε εμας.

Με ειχε προβληματισει η τοτε καταχωρηση σου ειναι αληθεια αλλα τελος καλο ολα καλα.:happy:

Το έχω δει το dual-radiator, αδερφέ. :T: Πολύ ενδιαφέρον για όποιον βαριέται να στήσει "δυνατό" σύστημα ή έχει ζήτημα χώρου...

να ρωτησω ρε παιδια...

Που μπορουμε να βρουμε τα brackets για amd (am3)?

μπες στο επίσημο site και στο tech support στείλε τους ένα mail

εμένα μου στείλανε μέχρι και 2ο fan τσάμπα βέβαια

• Like 1

ειδες αμα δεν εχεις συνηθισει απο σωστο support....! ουτε καν που μου περασε απο το μυαλο!

αμα ειναι ετσι μπραβο τους!

θα στειλω το mail!:)

υγ: υπαρχουνε αλλες διαφορες στα 2 revision? μονο τα brackets θελω και ειμαι κομπλε, σωστα?

το bracket σου λειπει μόνο σωστά!

ψάχνω να βρώ τα mail αλλά μάλλον έχουν διαγραφεί τελείως

Μιλούσα με έναν joseph ocbina η κάπως έτσι τέλος πάντων ζητώντας του το

bracket που σου λείπει και κάποιες πληροφορίες για την Push pull διάταξη

και μου έστειλε το bracket και ένα δεύτερο ανεμιστήρα για να δοκιμάσω.

Νομίζω ότι θα μου έστελνε και δεύτερο ψυγείο αν του έλεγα...

Έπαθα ζημιά με το service....

ναι, μονο το bracket!

ωραια, οποτε στελνω το mail και περιμενω!:)

μόλις καταχωρήσεις το request σου θα σου στείλουν κι έναν κωδικό για το tech support που ανοίγεις για να μπορείς να παρακολουθείς την πορεία της αίτησης σου on site χώρια τα mail που θα ανταλάξεις.

Ενδεικτικά σου λέω ότι σε εμένα στάλθηκαν τα προιόντα 10 ημέρες μετά από την αίτηση

αλλά λιμνάζανε και στα ελτα για 3 ημέρες μέχρι να μου έρθουν. ( ήρθαν σε μεγάλο φάκελο με φυσαλλίδες και απλό ταχυδρομείο).

χμμμ....περιεργο!

παω να συμπληρωσω τα στοιχεια στο 1ο βημα και μου βγαζει

"If you require an additional bracket for the H50, you can request them directly from our online store. Here is a link to the page where the brackets are listed:

https://shop.corsair.com/store/default.aspx

If the bracket is listed as “Not In Stock/Coming Soon”, then please leave your name and email address and you will receive a notification once they are available."

παταω στο λινκ και το συγκεκριμενο bracket ειναι δωρεαν!

ναι βρε!! λογικά από τα πολλά request το στείλανε στο online store! ακόμα καλύτερα!

γεια σας παιδια! καλως σας βρισκω! Να ρωτησω?? αξιζει να αλλαξω παστα η να αφησω την stock? σπιτι εχω την CF2 απο την true και ενας φιλος εχει αυτην .

Μπορεις να το παραγγειλεις απο το site της corsair, δωρεαν (5ε τα ταχυδρομικα μονο κοστιζουν).

γεια σας παιδια! καλως σας βρισκω! Να ρωτησω?? αξιζει να αλλαξω παστα η να αφησω την stock? σπιτι εχω την CF2 απο την true και ενας φιλος εχει αυτην .

Άσε καλύτερα την stock, αν και έχουν βάλει μεγάλη ποσότητα είναι καλή πάστα.

fantomas καλώς ήρθες , η stock πάστα ( κάπου το είχα δει και στο net ποια ακριβώς είναι..) είναι αρκετά καλή αλλά θα δείς είναι και παραγεμισμένη η ψύχτρα.

Έγω προσωπικά επειδή έστησα μία h50 (μεταχειρισμένη) σε ένα φίλο του έβαλα

μια arctic silver που είχε με εξίσου καλά αποτελέσματα από άποψη θερμοκρασιών.

Έχε υπόψιν ότι τα reviews που ενδεχομένως έχεις δει στο Internet για τα temps ίσως είναι λίγο δυσκολο να τα πετύχεις καλοκαίρι και Ελλάδα ανεξαρτήτως πάστας όμως..

edit: με πρόλαβε ο zenor!

Edited by GeoZ
tabs

ok guys ευχαριστω πολυ! Θα κανω υπομονη με τις θερμοκρασιες, κυριως λογω χωρου την αλλαζω ;)

Καλησπερα Labistes......

Ενδιαφερομαι να αγορασω αυτη την ψυκτρα και με αποσχολει ενα πραγμα......επειδη δν εχω παρελθον με υδροψυξεις.....

Εχει αντιμετωπισει καποιος κατοχος της, προβλημα με διαρροες κ τετοια???

Όχι δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα! Και αν ποτέ τύχει κάτι τέτοιο η Corsair θα κάνει αντικατάσταση την υδρόψυξη αλλά και κάθε παρελκόμενο που πιθανώς καταστραφεί λόγο διαρροής.

Σε ξένα φόρουμ έχει αναφερθεί τέτοιο περιστατικό μόνο δύο φορές.

http://forum.corsair.com/forums/showthread.php?t=86991&page=2

δεν λέει και πολλά αλλά γενικά αν διαβάσεις τα forum θα δεις ότι είναι τουλάχιστον οι περισσότεροι πολύ ευχαριστημένοι με το rma της συγκεκριμένης εταιρείας