Jump to content


Αξιόλογα πολυμέσα και ρήσεις στο διαδίκτυο (ThinkLab)


Tsakonas

Recommended Posts

Το εχω αυτό το Lego-ρομπότ (Mindstorms 2.0 & Mindstorms NXT) και όντως μπορεί να κάνει φαντασιακά πράγματα!

Αυτό χρησιμοποιούν και στο παγκόσμιο διαγωνισμό ρομποτικής!

edit: Άμα ενδιαφέρεται κανένας άλλος μπορούμε να κάνουμε ένα thread για ρομποτική γιατί εχω ασχοληθεί αρκετά και δεν έχω κανέναν να μιλάω για αυτό το θεμα :)

Έγινε επεξεργασία από Periklis_pap
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

στο σχολειο μας δουλευουμε με αυτα τα ρομποτακια για τον πανελληνιο διαγωνισμο που θα γινει :D

[OFF TOPIC]

Eμεις είχαμε ασχοληθεί πέρυσι αλλά εγινε μια λαλακια με την συμμετοχή μας και δεν πήγαμε :fist:

[/OFF TOPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να 'ναι κομμουνιστης,αλλα στα ορια του λογικου παντα,μιλαει πολυ ωραια για καποια θεματα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=QGCUKSF6ijY&feature=related]YouTube - Χρόνης Μίσσιος - Εκπομπή "Προσωπικά" - μέρος 1 από 6[/ame]

Και μου κανει εντυπωση,πως σε καθε συντευξη τετοιων ανθρωπων,ακουω το ιδιο πραγμα: "Τοτε ξεραμε τον εχθρο,τωρα δεν ξερουπε ποιον παλευουμε.Δεν ξερουμε τι παλευουμε" .

Μαλλον εχουν δικιο και μαλλον ειναι ανυσηχητικο αυτο. :|

Παραθετω μια συγκλονιστικη παραγραφο απο το βιβλιο του ¨Καλα,εσυ σκοτωθηκες νωρις"

Το οραμα μας,συντροφακο,εγινε απλη πολιτικη σκοπιμοτητα.Ειμαστε πια εντος των τειχων.Δεν λυπαμαι που πεθαινω.Για το μονο πραγμα που λυπαμαι,ειναι οτι πεθαινω μετα το θανατο του ονειρου.Ναι,γιατι ετσι ο θανατος ειναι αχρηστος,ισον παραλογος[...]Τους νεκρους μας τους θυμομαστε,βεβαια,δε λεω,αλλα σα νεκρους,οχι σαν εκφραστες των μεγαλων οραματων,του ονειρου της ανθρωποτητας.Ετσι,και οταν τους θυμομαστε,ειναι σαν να τους σκοτωνουμε δυο φορες...Σε πικρανα πολυ,ε;

Έγινε επεξεργασία από Hydra
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.