Jump to content



Αξιόλογα πολυμέσα και ρήσεις στο διαδίκτυο (ThinkLab)


Tsakonas

Recommended Posts

Ενδιαφέρουσες σκέψεις...λόγω της ομοιότητας με την Ελλάδα.

ομοιότητα σε τι? στην ελλάδα όλα είναι παιχνίδι, ξεκινώντας από το σχόλιο τελειώνοντας στην πολιτική.

ο μονος σοβαρός είναι αυτός ο τυπάς που κάνει την εκπομπή για λογαριασμό σας

Link to comment
Share on other sites

η τεχνική του τύπου είναι απλά respect (ειδικά στα τελευταία δευτερόλεπτα) ε; :drool:

Φαίνεται ότι ασχολείσαι. Οι κινήσεις του κορμού είναι κομμάτι της τεχνικής ή της "πόρωσης".

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν ποστ σου έχει πράγματι το ύφος που δείχνει ή είναι ειρωνικό :)

Σε κάθε περίπτωση πάντως, εννοείται πως δεν μιλάω για τις κινήσεις του σώματος του (που αυτές μπορεί να του βγαίνουν αυθόρμητα ή whatever) αλλά για τις συγχορδίες και τις θέσεις που παίζει με αυτή την ταχύτητα (ειδικά από το 4.44 και μετά), κάτι που κατά τη γνώμη μου είναι πραγματικά αξιεπαινο.

Συγνώμη εκ των προτέρων αν παρεξήγησα :)

^

Στο ~3:00 δειχνει πολυ skill

είδα το σημείο που λες κάμπσες φορές, αλλά πραγματικά, αν και το άκουσμα είναι πολύ ωραίο δεν μπόρεσα ούτε να προσεγγίσω σε μια ιδέα του τι κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ήταν ειρωνικό. Δεν χρειάζονται smilies για όλα. Ενοούσα αν "ζει" το κομμάτι ή αν είναι μέρος της τεχνικής.

Μου φαίνεται περίεργο γιατί έχω δει και άλλους να το κάνουν και απ'όσο γνωρίζω η υψηλή τεχνική απαιτεί τις λιγότερες δυνατές, αλλά ταυτόχρονα σωστές κινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για την "τεχνική" στην μουσική λέγονται πάρα πολλά, έχουν γραφτεί άπειρα βιβλία και έχουν ειπωθεί αμέτρητες θεωρίες για την κάθε κινήση του κάθε μυ και τένοντα... και πάντα έρχονται μουσικοί που τα καταρρίπτουν όλα και πάμε πάλι στην αρχή... ένας μουσικός μπορεί να χτυπιέται, να έχει τελείως λάθος τεχνική και παρόλ' αυτά να παίζει πιο γρήγορα και πιο καθαρά από έναν "βιρτουόζο"...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.