Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Πρεπει να μ'εχει βαρεσει ο πυρετος στο κεφαλι, δεν εξηγειται... Δευτερη προσπαθεια, 1.4, 1/20 focus απο live view, και 100% crop και απο τα 2, και raw και απο τα 2. Ειπα και μερικες σελιδες πισω, τον πηρα κυριως για την αλλαγη και το πειραμα, μου περισσευαν μερικα λεφτα για να δωσω σε φωτογραφικα, συμπτωματικα βρηκα και να δωσω τον 35ρη και τον πηρα, that's all. Δεν τον πηρα ΓΙΑ κατι, συγκεκριμενα. Τον 35ρη τον εχει και ο κολλητος μου, με τον οποιο τραμπαρουμε συχνα εξοπλισμο, οποτε και να χρειαστει, ειναι διαθεσιμος.

attachment.php?attachmentid=52910&stc=1&d=1350760958

attachment.php?attachmentid=52909&stc=1&d=1350760958

attachment.php?attachmentid=52911&stc=1&d=1350760958

https://www.dropbox.com/s/zgj39c8zzbnebev/DSC_0150.NEF

https://www.dropbox.com/s/9d8w8kn6zxh5t32/DSC_0154.NEF

post-2661-1416076712,3067_thumb.jpg

post-2661-1416076712,5714_thumb.jpg

post-2661-1416076713,0484_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12577]johnymag[/MENTION]

παρτην..αν και με φοβιζει το χωρις εγγυηση ...μιας και σχετικα ειναι καινουρια μηχανη για να μην εχει.Την εφερε απο εξω?

την εχει παρει πριν απο 2 χρονια απο ελληνικο καταστημα και εχει τελειωσει η εγγυηση.ειναι ζημιαρικες αυτες οι μηχανες?δηλαδη μπορει να παρουσιασει ευκολα καποιο προβλημα τωρα?

Link to comment
Share on other sites

οχι ,απλα δεν φανταστικα οτι την εχει απο την αρχη που πρωτοβγηκε.

Δεν ξερω ποσο μπορεις να βρεις την d3200 που εχει βγει τωρα και ποσο σημαντικο θεωρεις το παραπανω ποσο που ζηταει ,αλλα οκ ..τηρουμενων των αναλογιων καλη ευκαρια μοιαζει.

Κυριως επειδη ειναι αχρησιμοποιητη στα 2 χρονια.(αν ειναι οντως 3Κ κλικς)

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι μοντέλο, μηχανή είναι.

Αν και λογικά θα είναι αισθητά πιο εύχρηστη και βολική στο χέρι με το κομμάτι αυτό να πετάει εκεί δεξιά.

Φαίνεται ότι δεν σου έχει πει φίλη σου να της βρεις μια φωτογραφική μηχανή να της αγοράσεις...

Εδώ έφτιαχνα ένα pc αυτές τις μέρες σε μια φίλη μου, και μου λέει δώσε λινκ από κουτί,οθόνη,πληκτρολόγιο,ποντίκι,ηχεία, για να δει αν της αρέσουν σε ομορφιά...

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι δεν σου έχει πει φίλη σου να της βρεις μια φωτογραφική μηχανή να της αγοράσεις...

Εδώ έφτιαχνα ένα pc αυτές τις μέρες σε μια φίλη μου, και μου λέει δώσε λινκ από κουτί,οθόνη,πληκτρολόγιο,ποντίκι,ηχεία, για να δει αν της αρέσουν σε ομορφιά...

Ναι (μαζί σου) αλλα αυτές οι μπίτσες ©-Tsakonas δεν θα πάρουν λογικά την "1"... θα πάρουν κάποια φούξια κουλ-πιξ, ξέρω γω?

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε εαν εχει παιξει κανεις με τον Samyang 8mm fisheye!! Τον ειδα εχτες αλλα προλαβα να τον κουμπωσω στη καμερα. Κοιταξα και δειγματα και μου αρεσαν. Τωρα δε ξερω τι να πρωτοπαρω. Σε FF σωμα παιζει ο 8mm? Λεω να παρω πρωτα αυτον και μετα τον Τokina 12-24:hang2::hang2:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.