Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

καλησπερα,

σκεφτομαι την αγορα μιας καινουργιας φωτογραφικης μηχανης και πλεον πιστευω πως ειναι η ωρα να αγορασω μια dslr.

εχω βρει καινουργια στα 299 την ΝΙΚΟΝ D3000 ποια η γνωμη σας?

Παλια ειναι δε ξερω αν αξίζει τοσο καινουρια

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκα πριν λιγο από το σέρβις πως το κόστος αντικατάστασης του εμπρός τμήματος της D600 το οποίο χτυπήθηκε ειναι 317€.

Δηλαδή 300, αφαιρώντας την προκαταβολή που έχει δοθεί.

Χρόνος επισκευής καμια βδομάδα. Ας ελπίσουμε να μην εχει επηρρεαστεί και κάποιο άλλο part.

Link to comment
Share on other sites

η 70D δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα. Ίσως τη δούμε τον Απρίλιο. Για την 7D MkII δεν έχει ακουστεί κάτι ακόμα. Ούτε για κάποια καινούρια Full Frame. Αλλά, κι άλλη FF; 1DX - 5D Mk3 - 6D έχει. Που θα μπει η καινούρια FF? Αν και μία FF με αισθητήρα από 6D σε σώμα και δυνατότητες 1DX δε θα με χάλαγε :D

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκα πριν λιγο από το σέρβις πως το κόστος αντικατάστασης του εμπρός τμήματος της D600 το οποίο χτυπήθηκε ειναι 317€.

Δηλαδή 300, αφαιρώντας την προκαταβολή που έχει δοθεί.

Χρόνος επισκευής καμια βδομάδα. Ας ελπίσουμε να μην εχει επηρρεαστεί και κάποιο άλλο part.

ω ρε συ....

κριμα καινουργια μηχανη..

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις περιπτώσεις απλά το πληρώνεις και το ξεχνάς.

Κι εγώ έχω ρίξει φακό κάτω παλιά, τον έχω πάει για φτιάξιμο, πλήρωσα και από τότε είμαι πιο προσεκτικός.

Μέσα στη ζωή είναι όλα.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

μακάρι τουλάχιστον να ειναι μονο αυτό. :)

Επίσης συμφωνω απόλυτα με τον Πέτρο. :T:

edit: Η βλακεία σου ειπα ποια ειναι ρε Πέτρο...Το πώς χτυπήθηκε...Δηλαδή τόση γκαντεμιά δε με ειχε χτυπήσει ποτε ξανα στη ζωή μου.

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
Link to comment
Share on other sites

από την άλλη, εγώ έχω γνωστούς που τους έχουν πέσει κάμερες και φακοί, έχω ακούσει τι πλήρωσαν, και είμαι ακόμη πιο προσεκτικός με τα δικά μου μηχανήματα, για να μην χρειαστεί να το διαπιστώσω από μόνος μου :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.