Jump to content


Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

OMG, σε event με μπαρμανια, να τους φωτογραφίσω επι τω έργω, θα την παλεψω με την 1100 και τον 50? Φωτισμός, μπαροκατάσταση και ΟΧΙ ΦΛΑΣ μου είπε ο μαστορας.

Σήμερα έκατσε η φάση και είναι για κυριακή και δε προλαβαίνω ούτε να νοικιάσω τίποτα. Για πείτε καμια συμβουλή ρε παιδια.:eek::eek:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι επί πληρωμή, δανείσου από κάποιον. Η D200 μου δε νομίζω να τα βγάλει πέρα χωρίς φλας. Ο φακός σου f/1.4 ή f/1.8 είναι;

Άμα είναι χωσέ κατάσταση, πήγαινε έτσι, τράβα χωρίς φλας με ISO ό,τι παραπάνω έχεις, οι μισές σκοτεινές και οι υπόλοιπες θεοσκότεινες και δώσ' τες έτσι!:p:P

Άντε μάθαμε όλοι με τα άφλασα τώρα!!

(Δεν το λέω με κακία, απλά ζηλεύω)

Link to comment
Share on other sites

OMG, σε event με μπαρμανια, να τους φωτογραφίσω επι τω έργω, θα την παλεψω με την 1100 και τον 50? Φωτισμός, μπαροκατάσταση και ΟΧΙ ΦΛΑΣ μου είπε ο μαστορας.

Σήμερα έκατσε η φάση και είναι για κυριακή και δε προλαβαίνω ούτε να νοικιάσω τίποτα. Για πείτε καμια συμβουλή ρε παιδια.:eek::eek:

canon δεν έχεις; που είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι ειπε ο πετρος(δ).

ισο3200 φ2 ασε λιγο χωρο στο καδρο σου (αν σε παιρνει και αν θες βαθος πεδιου) και δωσε μου τα ρο ετσι οπως βγουν:p

Δεν εχεις επιλογες ουτως η αλλως.

Με 21-24..βαρια 28μμ φωτεινο prime θα ηταν ελαφρως καλυτερα απο θεμα blur-κλειστρου.

Link to comment
Share on other sites

Κοκτειλ πάρτυ στο οποίο θα υπάρχει barmen crew που θα κάνει επιδειξη κτλπ.

Ο,τι ειπε ο πετρος(δ).

ισο3200 φ2 ασε λιγο χωρο στο καδρο σου (αν σε παιρνει και αν θες βαθος πεδιου) και δωσε μου τα ρο ετσι οπως βγουν:p

Δεν εχεις επιλογες ουτως η αλλως.

Με 21-24..βαρια 28μμ φωτεινο prime θα ηταν ελαφρως καλυτερα απο θεμα blur-κλειστρου.

Για να παίξει ή για να μου τα φτιάξεις :p Να ετοιμάζω χώρο στο skydrive αν είναι. :D :D

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου φτιάξει ωρέ; Καλύτερα να σου πει ποιο πρόγραμμα ή PS plugin να βάλεις και να κάνεις μια αποθορυβοποίηση μόνος σου παρά να κάτσει να στα φτιάξει.

Αν και μάλλον μαζικά θα τα κάνει, όχι ένα-ένα.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει λίγο πολύ όλα, μεταξύ αυτού και του noiseware δεν μπορώ να πω ότι είδα κάποια διαφορά.

Σε μερικές φώτος φαινότανε λίγο καλύτερο το ένα σε άλλες το άλλο.

Το έτρεχες από παλιότερα ? έχει βελτιωθεί με τις νεότερες εκδόσεις ?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Τωρα ξεκαθάρισμα.

attachment.php?attachmentid=59656&stc=1&d=1386547044

Tελικά δεν ηταν πολλοί, ήταν ένας, αυτός με το coctail φασκόμηλο. Που έδειχνε σήμερα το JOY στον ΣΚΑΙ.

Με 3200, 1.8 και 1/20~1/40 επαιξα χωρίς φλας και κάποιες αναγκαστικά με φλάς.

Δοκιμασα και 6400 αλλά ήταν σαν ψηφιδωτό.

post-9931-1416077960,0123_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

παγάκια... μεγάλο πρόβλημα στις φωτογραφίες ποτώνε. Ψεύτικα ακρυλικά θέλει κανονικά για να μη γίνεται αυτό το θολό πράγμα. δείξε και καμιά άλλη φωτογραφία να δούμε τι έβγαλες

Link to comment
Share on other sites

παγάκια... μεγάλο πρόβλημα στις φωτογραφίες ποτώνε. Ψεύτικα ακρυλικά θέλει κανονικά για να μη γίνεται αυτό το θολό πράγμα. δείξε και καμιά άλλη φωτογραφία να δούμε τι έβγαλες

Άμα βράσει το νερό και τα βάλεις στη κατάψυξη δεν εμφανίζονται φυσαλίδες μέσα (θολούρα)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

θέλω να συνηθίσω το συνδυασμό 6d+40mm -σαν P&s-, αλλά αν δεν κουβαλάω τη μηχανή μαζί μου, δεν παίζει :p Οπότε, έχει κανείς καμιά ιδέα για μικρή θήκη, για αυτόν τον συνδυασμό, ώστε να βάζω τη μηχανή στην τσάντα; έχω βρει, προς το παρόν, lowepro rezo 60 & apex 60, και θα πάω να δω αν χωράει η μηχανή μέσα σε αυτές, αλλά αν υπάρχει και κάποια άλλη ιδέα, για να τσεκάρω, δε με χαλάει :)

Link to comment
Share on other sites

Koiτα ,πολλοι που εχουν p+s την ξεχνανε-αφηνουν σπιτι οποτε με αυτη τη λογικη ..εισαι σε καλο δρομο για το p+s..:p

Ψαξε στα αγαπημενα σου μερη για camera body bag.O 40αρης απλα δεν υπαρχει για αυτο που θες.:p

(κυριολεκτικα..,θα χωρεσει σε οτι βρεις)

px ..

Canon EOS 6d 7D Neoprene DSLR Camera Body Case Sleeve Pouch Cover Protection Bag | eBay

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.