Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Μια ερώτηση λίγο στα γρήγορα

Έχω τον Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 που είχε kit η μηχανή χωρίς το image stabilizer και έχω βρει τώρα τον ίδιο αλλά με image stabilizer πιστεύετε αξίζει η αγορά του ; ,όχι μόνο για το image stabilizer αλλά γενικά σαν ποιο καινούριος φακός ;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν ειναι μονο τι λένε τα reviews. Αυτοί μπορεί να έχουν δίκιο μεν, αλλά στην πράξη εσύ θα τις δεις τις διαφορές με τη χρήση που θα κανεις (σε συνάρτηση και με τα χρήματα που θα έχει δώσει) ; ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα μεν δεν είναι πολλά (50Ε) εγώ το σκέφτηκα ποιο πολύ σαν γενικό σύνολο εάν αξίζει η αγορά του .Αλλά αφού η διαφορές είναι μικρές και όντως δεν θα τις δεις θα δούμε μπας και πάρουμε στο μέλλον κάτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα μεν δεν είναι πολλά (50Ε) εγώ το σκέφτηκα ποιο πολύ σαν γενικό σύνολο εάν αξίζει η αγορά του .Αλλά αφού η διαφορές είναι μικρές και όντως δεν θα τις δεις θα δούμε μπας και πάρουμε στο μέλλον κάτι καλύτερο

Δε θέλω να είμαι αδιακριτος, άλαλ που

τον βρήκες; :p:nerd:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο NTG, ακόμα δεν λέει πουθενά στο όνομα ή στην περιγραφή ότι είναι GENUINE Nikon, απλά γράφει "compatible with".

Οπότε ο πωλητής δεν δεσμεύεται ότι σου πουλάει γνήσιο. Το γεγονός ότι είναι ακριβές αντίγραφο της γνήσιας στον σχεδιασμό και την συσκευασία θα παραπλανήσει πολλούς, όμως στην τελική ο πωλητής έχει τον κ*λο του καλυμμένο από τυχών reports. :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, καθήστε, γιατί κάπου το έχασα.

Μιλάγαμε για φακό Canon χωρίς IS και με.

Πώς ξέφυγε η κατάσταση και το γυρίσαμε στις μπαταρίες και μάλιστα στις compatible with δεν το καταλάβα.

παίζει να υπάρχουν και μαϊμού φακοί όμοιοι με τους κανονικούς;

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να είμαι αδιακριτος, άλαλ που

τον βρήκες; :p:nerd:

Σε αγγελία τον βρήκα μεταχειρισμένος

Ρε παιδιά, καθήστε, γιατί κάπου το έχασα.

Μιλάγαμε για φακό Canon χωρίς IS και με.

Πώς ξέφυγε η κατάσταση και το γυρίσαμε στις μπαταρίες και μάλιστα στις compatible with δεν το καταλάβα.

παίζει να υπάρχουν και μαϊμού φακοί όμοιοι με τους κανονικούς;

Εκανε ο Indiko_Xoiridio άλλη ερώτηση για αυτό τα "μπέρδεψες"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.