Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Ti φακους εχεις και σε χαλαει το μοτερακι???

Oi καινουριοι ειναι καλυτεροι των παλιων ..σε οποιοαδηποτε τιμη.Αν εχεις κανενα καλο που δεν εχει μοτερακι ..και ειναι δυσκολη η αγορα νεοτερου ...οκ πασο.

Link to comment
Share on other sites

με "χωρις μοτερ" εχω τοκινα 11-16, ταμρον 90μμ, 50αρι 1.8D και nikon 70-210mm

το μεταχειρισμενο κι εγώ το σκέφτηκα αλλα δεν θελει, εκτος αν την πείσω και παει σε Δ7000 μτχ γυρω στο 700αρι, αλλά θα προτιμούσε και μικρό σώμα στυλ 5100 (5200?)

Link to comment
Share on other sites

To μοτεράκι είναι κλασσική λαλακία που και εμένα με εκνευρίζει αλλά τι να κάνεις...

Αν μπορείς για 5200 κάντο πάντως. πήρε πρόσφατα μια φίλη που ξεκινάει και αυτή τώρα να ασχολείται και είναι πολύ ωραία!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλουν να βγάλουν καινούριο 80-400. Τον παλιό τον είχα δοκιμάσει και δε μου άρεσε η εικόνα του, ειδικά στα πολλά mm. Για να δούμε, ο καινούριος θα είναι καλύτερος και πόσο καλύτερος;

Επίσης, σήμερα έβαλα φιλμάκι στην F4. Ένα FUJI Superia ASA=200 36 στάσεων. Έβγαλα 11 σήμερα και τις υπόλοιπες θα τις βγάλω αύριο. Κρατάω και exif χειροκίνητα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν βγάζουν custom firmware για NIKON. Ή ακόμα καλύτερα ένα firmware editor για όλες να κάνουμε τη δουλειά μας μόνοι μας.

καπου διαβαζα οτι υπάρχουν δυσκολίες για να βγάλουν custom για νικον, αλλα αυτος που έχει βγει για canon κάνει παπάδες, εχει φοβερές καινούργιες λειτουργίες, εγω εντυπωσιαστηκα με το focus check Που κανει, που σου δείχνει στο live view σε πια ακριβώς σημεία η φωτογραφία είναι εστιασμένη.

Link to comment
Share on other sites

Όπως θέτε.

Απότι είδα δεν περνάει και από το χωριό μου φέτος :(

Ένας 70-300 ή 80-400 λείπει να πάρω..Σε κάνα 2 βδομάδες θα σας ξαναπρίξω για το τι ΤΕΛΕ φακό να πάρω που τον χρησιμοποιώ 2 φορές το χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. θα κάθομαι να πέρνω στο WRC φακό που κάνει 1.5Κ και να βγάζω και φωτογραφίες το καλοκαίρο..μπααα :p

Αν και πρέπει να πάρω και κάτι σωστό...θα καλύψω και τα βαφτήσια της ανηψιούλας μου τον Ιούνιο ... xD

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.