Jump to content


Πλαστές online προσφορές - κραχτες


Recommended Posts

δε με ξερεις γιαυτο :p

σκεψου να δινε αυτη την απαντηση και θα σου λεγα ποσοι απο δω μεσα θα "απαιτουσαν" την μητρικη

ελα δεν ειμαστε χθεσινοι

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τον Corsair Force Series GT CSSD-F120GBGT-BK 2.5" 120GB Sata III απο egate που μπηκε χθες.

Καλημέρα σας Κ. Μαυροματίδη,

Σχετικά με την παραγγελία σας #11677 θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως δυστυχώς από λάθος του τμήματος μηχανογράφησης ο δίσκος Corsair Force Series GT CSSD-F120GBGT-BK 2.5" 120GB Sata III εμφανιζόταν στην τιμή των 89,88€, η οποία δεν ισχύει και δεν μπορούμε να σας την προμηθεύσουμε.

Σε περίπτωση που πραγματικά σας ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος SSD θα μπορούσαμε να σας τον παρέχουμε στην τελική τιμή των 143,90€.

Σας ζητούμε συγγνώμη για οποιαδήποτε τυχόν αναστάτωση σας προκλήθηκε από το συγκεκριμένο λάθος μας και παραμένουμε στην διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή απορία.

Με εκτίμηση,

E-Gate Sales Team

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που δεν κάνουν καν τον κόπο να αξιοποιήσουν αυτά τα λάθη υπέρ τους. Αν βγάζουν 30+ ευρώ από κάθε 120άρη δισκάκι θα μπορούσαν να προσφέρουν σε όσους βάλανε παραγγελία το προϊόν στην τιμή που βγαίνει χωρίς τον ΦΠΑ. Εκεί που θα είχαν 9 στα 10 άτομα να υπόσχονται ότι δεν θα ασχοληθούν ξανά μαζί τους από αντίδραση και μόνο, θα αποκτούσαν 2-3 τουλάχιστον πελάτες αν όχι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

30 ευρω απο καθε δισκακι? Αμα ηταν ετσι τα πραγματα, θα ειχα μαγαζι φιλε μου. Πανε για πολυ λιγοτερο ;)

Και 15€ να κόβανε θα ήταν μια κάποια προσπάθεια εκ μέρους του μαγαζιού.

Link to comment
Share on other sites

κριμα...εμενα μου τη σπαει το συγκεκριμενο κομματι της απαντησης που λεει "αμα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σας ενδιαφερει το χψ"

δλδ ρε φιλε τι εκανα την αγορα,για πλακα?ελεος δλδ.

Link to comment
Share on other sites

30 ευρω απο καθε δισκακι? Αμα ηταν ετσι τα πραγματα, θα ειχα μαγαζι φιλε μου. Πανε για πολυ λιγοτερο ;)
Και 15€ να κόβανε θα ήταν μια κάποια προσπάθεια εκ μέρους του μαγαζιού.

15 ευρω απο καθε δισκακι? Αμα ηταν ετσι τα πραγματα, θα ειχα μαγαζι φιλε μου. Πανε για πολυ λιγοτερο ;)

(το θεμα τιμων της Ελληνικης αγορας απαιτει ξεχωριστο νημα..)

Link to comment
Share on other sites

15 ευρω απο καθε δισκακι? Αμα ηταν ετσι τα πραγματα, θα ειχα μαγαζι φιλε μου. Πανε για πολυ λιγοτερο ;)

(το θεμα τιμων της Ελληνικης αγορας απαιτει ξεχωριστο νημα..)

Και όμως θεωρώ ότι τα βγάζουνε στους ακριβούς SSD και έχω λόγο να πιστεύω ότι τα βγάζουνε απλά δεν θυμάμαι αν τα νούμερα που μου είχαν πει παλιότερα ήταν με τον ΦΠΑ ή χωρίς. Αν λοιπόν είχα καταλάβει τι μου είχαν πει (διότι παίζει και αυτό :p ) σε έναν SSD των 150€ βγάζουν 15-35+ ευρώ ανάλογα με το αν αυτό το ποσό είναι καθαρό ή από αυτό αφαιρείται ο ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε στα 150€ έχουμε από 15-22,5€.

Στο insomnia έγραψε κάποιος ότι τους τράβηξε αρνητική στο skroutz και αμέσως έλαβε γράμμα με προσφορά!!!! Για όποιον ενδιαφέρεται :innocent:

Προσωπικά δεν ασχολούμαι. Θέλω 60GB στα 50€ όχι 120 στα π.χ. 100€. (τα 100€ που γράφω προφανώς δεν έχουν σχέση με την προσφορά που αναφέρω)

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

με ποσοστό 10-15% δουλεύουν τα μαγαζιά

Και αυτό το ποσοστό πολλές φορές είναι ουτοπικό και πραγματικά δουλευουν και πιο κάτω. Αλλά για να πούμε και την αλήθεια μπορεί ένα μαγαζί να επιζήσει με μεικτό κέρδος 10-15% ?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν με κάτω απο 10%. Προς 5% δουλεούν και αν δεν κάνω λάθος και σε φορολογεί για 30%.

Σίγουρα είναι πολύ πιο κάτω απο 9%. Γενικά δεν συμφέρει. Γιαυτό και το Π το γύρισε στα δικά του branded γιατί παίζει με μεγαλύτερο κέρδος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.