Jump to content



Πλαστές online προσφορές - κραχτες


Recommended Posts

Δεν ξέρω αν ειναι λάθος του μαγαζιού στο site Η αν οντως ισχουν οι τιμες που αναγραφονται...(ειναι σε αρκετά προιόντα οι τιμές χαμηλες..πιθανον να ξέχασαν το *1* στις τιμες...)

edit : το δοκίμασα μηπως οταν το βαζεις στο καλαθι αλλαζει η τιμη αλλα δεν ισχυει..

Αν το βαλεις σου βγάζει παλι τις ίδιες τιμες..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1) INTEL SSD 525 SERIES 120GB 2,5" 25nm SATAIII

INTEL SSD 525 SERIES 120GB 2,5 25nm SAT

Μαγαζί : info-world.gr

Τιμή στο κατάστημα: 30.39€

Tιμή INTERNET με Φ.Π.Α.: 27.62€

Τιμή Skroutz : 1η χαμηλότερη..η 2η ειναι στα 139,20 €

Intel 525 Series 120GB | Skroutz.gr

Τιμή Amazon : $166.38

Amazon.com: Intel Corp. 525 Series 120GB SSD OEM SSDMCEAC120B301: Computers & Accessories

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2) OCZ SSD DRIVE VERTEX 3 120GB,SATA 3, 2.5, 20nm

OCZ SSD DRIVE VERTEX 3 120GB,SATA 3, 2.5

Μαγαζί : info-world.gr

Τιμή στο κατάστημα: 35.74€

Tιμή INTERNET με Φ.Π.Α.: 32.79€

Τιμή Skroutz : 1η χαμηλότερη..η 2η ειναι στα 108,75 €

OCZ Vertex 3.20 120GB | Skroutz.gr

Τιμή Amazon : $123.79

Amazon.com: OCZ 120GB Vertex 3 SATA 6Gb/s 2.5-Inch Performance Solid State Drive (SSD) with Max 550MB/s Read and* Max 4KB Write 85K IOPS- VTX3-25SAT3-120G: Electronics

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

3) SEAGATE HDD, SV35,2TB,SATA 3,7200,3.5",ST2000VX000

SEAGATE HDD, SV35,2TB,SATA 3,7200,3.5,S

Μαγαζί : info-world.gr

Τιμή στο κατάστημα: 37.54€

Tιμή INTERNET με Φ.Π.Α.: 34.44€

Τιμή Skroutz : 1η χαμηλότερη..η 2η ειναι στα 102,00 €

Seagate SV35 Series 2TB | Skroutz.gr

Τιμή Amazon : $121.78

Amazon.com: SEAGATE ST2000VX000 Barracuda SV35 2TB 7200 RPM 64MB cache SATA 6.0Gb/s 3.5 internal hard drive (Bare Drive): Computers & Accessories

EDIT 2 : Προσοχη...

στον σκληρο προσφορα 3παραπάνω...

Οπως και στον κάτω

SEAGATE HDD 4TB,SATA 3,5900,64MB,3.5",ST4000DM000

Τιμή στο κατάστημα: 80.97€

Tιμή INTERNET με Φ.Π.Α.: 75.68€

Τιμές Skroutz :

Seagate Barracuda Desktop HDD.15 4TB | Skroutz.gr

Τιμές Amazon :

Amazon.com: Seagate Desktop HDD 4 TB SATA 6Gb/s NCQ 64MB Cache 3.5-Inch Internal Bare Drive ST4000DM000: Computers & Accessories

SEAGATE HDD 4TB,SATA 3,5900,64MB,3.5,ST

οι τιμες ειναι ελαχιστες μηπως

λόγω συσκευασιων Bulk?

Μολις επικοινωνησα μαζι τους για 2 ssd και εναν msata που ειχα παραγγειλει,και η κλασικη απαντηση: ΕΓΙΝΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΚΑΙ ΛΩΓΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΙΜΕΣ...μπλα..μπλα...μπλα..Για ολα παντα φταιει ο προμηθευτης...

Link to comment
Share on other sites

Μολις επικοινωνησα μαζι τους για 2 ssd και εναν msata που ειχα παραγγειλει,και η κλασικη απαντηση: ΕΓΙΝΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΚΑΙ ΛΩΓΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΙΜΕΣ...μπλα..μπλα...μπλα..Για ολα παντα φταιει ο προμηθευτης...

Επίσης το ιδιο και σε εμένα.....:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μολις επικοινωνησα μαζι τους για 2 ssd και εναν msata που ειχα παραγγειλει,και η κλασικη απαντηση: ΕΓΙΝΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΚΑΙ ΛΩΓΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΙΜΕΣ...μπλα..μπλα...μπλα..Για ολα παντα φταιει ο προμηθευτης...

Δηλαδη ο ιδιος προμηθευει και τους ιντελ και τους seagate και τους vertex ; :fie:

Link to comment
Share on other sites

Άκρως αναμενόμενο....

"Ακύρωση λόγω σφάλματος τιμολόγησης"

Ουτε τηλεφωνο με πηρανε ουτε email...απλα στην σελιδα στο account μου αλλαξαν την παραγγελία τιτλο με αυτο...

Εγω πάντως ναι μεν ηταν αναμενομενο αλλα θα πεσει κριτικη στο skroutz για το μαμωτο...

Θάνος...

Link to comment
Share on other sites

"Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το κατάστημά μας.

Δυστυχώς λόγω εσφαλμένης τιμολόγησης από το σύστημα το οποίο καταχωρεί αυτόματα τιμές και διαθεσιμότητες στα προϊόντα μας αναγκαζόμαστε να ακυρώσουμε τη παρούσα παραγγελία. Σε περίπτωση που έχετε προβεί σε πληρωμή με πιστωτική κάρτα, με paypal ή με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό, τα χρήματα θα σας επιστραφούν με τον ίδιο τρόπο άμεσα.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και ζητούμε συγνώμη για την αναστάτωση "

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα και με ενημέρωσαν με email,μα δεν πρόκειται να είμαι τόσο αυστηρός να τους κάνω αρνητική επειδή κάνανε λάθος...αφού όλοι το ξέραμε από την αρχή ότι πρόκειται για λάθος..γιατί να ζητάμε τα ρέστα τώρα?Προσωπικά από το συγκεκριμένο κατάστημα είμαι πολύ ευχαριστημένος εδώ και χρόνια..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ..όμως βάλανε 10+προιόντα σε τιμές κράχτες μονο και μονο για να μαζέψουνε κόσμο τις μερες...και να γινει διαφιμιση του μαγαζιου...

Εντάξει απο εμένα ξεφτίλα ειναι...σορρυ κιολας για το "λεξιλογιο-τροπο" αποψη μου πάντα ...

Link to comment
Share on other sites

+1 Δεν γίνεται ταυτόχρονα να έγινε "λάθος" σε τόσα προϊόντα και το λάθος μάλιστα να είναι σε επίπεδο μισής τιμής περίπου, αν ήταν θα είχε άσχετη τιμή τελείως, π.χ. 3 ευρώ

Ήταν προφανώς για να μαζέψουν τα στοιχεία μας και να δούμε ότι υπάρχουν, τραγικό, ό καθένας διατηρεί τη γνώμη του και κάνει αξιολόγηση ή όχι :p

Off topic mode off κλείνουμε τη συζήτηση αυτή εδώ μη σπαμάρουμε το πολύτιμο αυτό thread :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί αλλά φαινόταν και από τα links ότι τα προϊόντα αυτά είχαν καταχωρηθεί μαζί και τα 4 (SHOW_PROD56811,SHOW_PROD56812,SHOW_PROD56813,SHOW_PROD56814) οπότε είναι λίγο γελοίες οι δικαιολογίες. Εγώ δεν ψήθηκα καν να παραγγείλω για να δω τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε πρεπει να βάλετε αρνητική αξιολόγηση. Το έκαναν καθαρά για λόγους προβολής.

Α ρε Έλληνα, πάντα πονηρός και απατεώνας. :rip:

Για λόγους προβολής??Είμαι σίγουρος πώς όλοι όσοι παρήγγειλαν το γνωρίζουν ήδη το κατάστημα..τώρα το μάθατε δηλαδή??Παιδιά το λάθος ήταν ανθρώπινο.Γίναμε όλοι αστυνόμοι και δικαστές!Ένα λάθος δεν το συγχωρούμε όμως ξέρουμε καλά όποτε δεν μας συμφέρει να λέμε ότι μας κάηκε και να ζητάμε rma!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ..όμως βάλανε 10+προιόντα σε τιμές κράχτες μονο και μονο για να μαζέψουνε κόσμο τις μερες...και να γινει διαφιμιση του μαγαζιου...

Εντάξει απο εμένα ξεφτίλα ειναι...σορρυ κιολας για το "λεξιλογιο-τροπο" αποψη μου πάντα ...

Τί είδους διαφήμιση κάνανε δηλαδή??Κάτι που δεν πουλήσανε?Δυσφήμιση κάνανε άθελά τους...παρόλα αυτά είναι καλό κατάστημα σε σχέση με άλλα της κατηγορίας του και φυσικά και μεγαλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Ανθρώπινο λάθος σε ένα προϊόν. Άντε σε δύο. Σε τρία διαφορετικής κατηγορίας; Πως; Και αυτός που έχει το κατάστημα μη μου πεις ότι περίμενει να πάει στο μαγαζί για να δει τις παραγγελίες έτσι ώστε να διαπιστώσει ότι κάτι παίζει;

Όπως λέει και η λαίδη:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5KWQ6yFk7hk]Angela Dimitriou - Mavri lista {Black list} (Official Clip) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν η καταχώρηση στην αποθήκη γίνεται χωρίς barcodes είναι πολύ πιθανό..αν το κάνει τυφλοσούρτι χωρίς έλεγχο γίνεται το λάθος!Δεν ξερω τί σύστημα χρησιμοποιεί αλλά επειδή είναι δίπλα μου και γνωρίζω τα παιδιά χρόνια πράγματι κάνανε λάθος.Μάλιστα ο υπεύθυνος λείπει στην cebit..ας έρθουμε και λίγο στην θέση τους.Δεν είχα ούτε εγώ ούτε φίλοι πρόβλημα με παραγγελία ή rma σε αντίθεση με άλλο μεγάλο κατάστημα..τί να πω,αν αξίζει τις αρνητικές για το λάθος αυτό ας τι πάρει.Δεν θα μπω στην διαδικασία να σκεφτώ αν το έκανε επίτηδες ή όχι που για μένα δεν το έκανε σκοπίμως.Εγω θα συνεχίζω να βάζω θετικές όσο είναι άψογοι απέναντί μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.