Jump to content



Πλαστές online προσφορές - κραχτες


Recommended Posts

Warning εαν σας καλεσουν τηλεφωνικα απο infoworld να βγαλετε την κακη κριτικη στο skroutz, dont buy it, μολις με πηραν οτι και καλα ειμαι ο μοναδικος που εκανε και ολοι οι αλλοι τις απεσυραν.. Μεχρι που ειπαν οτι στο forum εδω του thelab αποσκοπουμε μαζι με τους moderators και τους υπευθυνους του site στο να αγοραζουμε πραγματα απο μαγαζια που κανουν "λαθη" και να τα πουλαμε εμεις μετα για να βγαλουμε κερδος!!!!! :p :help1:

Ανεφεραν οτι εχουν γινει 1100 παραγγελιες και δεν μπορουν να τις εκπληρωσουν, οτι εγινε λαθος στη βαση δεδομενων με τους κωδικους (σε ενα email αναφερθηκαν σε αυτοματο συστημα τιμολογησης βασει του προμηθευτη και οτι απο τον προμηθευτη εγινε το λαθος και ρωταω τα αλλα eshops γιατι ειχαν σωστη τιμη?? Αρα δεν ειναι αυτοματο το συστημα.. Αφου δεν ειναι αυτοματο πως γινεται σε 4 προιοντα ταυτοχρονα?? Τι σημαινει οτι εχουν συνεχομενους κωδικους??)

Δεν ξερω εαν ειναι σωστο να αποκαλυπτω εδω δημοσια αυτα που μου ειπαν τηλεφωνικα και με email απλα το θεωρω απαραδεκτο και απο τη στιγμη που εθιξαν και το site οφειλω να το πω εδω με καθε επιφυλαξη

Προσοχη!!! :rip:

Link to comment
Share on other sites

Warning εαν σας καλεσουν τηλεφωνικα απο infoworld να βγαλετε την κακη κριτικη στο skroutz, dont buy it, μολις με πηραν οτι και καλα ειμαι ο μοναδικος που εκανε και ολοι οι αλλοι τις απεσυραν.. Μεχρι που ειπαν οτι στο forum εδω του thelab αποσκοπουμε μαζι με τους moderators και τους υπευθυνους του site στο να αγοραζουμε πραγματα απο μαγαζια που κανουν "λαθη" και να τα πουλαμε εμεις μετα για να βγαλουμε κερδος!!!!! :p :help1:

Ανεφεραν οτι εχουν γινει 1100 παραγγελιες και δεν μπορουν να τις εκπληρωσουν, οτι εγινε λαθος στη βαση δεδομενων με τους κωδικους (σε ενα email αναφερθηκαν σε αυτοματο συστημα τιμολογησης βασει του προμηθευτη και οτι απο τον προμηθευτη εγινε το λαθος και ρωταω τα αλλα eshops γιατι ειχαν σωστη τιμη?? Αρα δεν ειναι αυτοματο το συστημα.. Αφου δεν ειναι αυτοματο πως γινεται σε 4 προιοντα ταυτοχρονα?? Τι σημαινει οτι εχουν συνεχομενους κωδικους??)

Δεν ξερω εαν ειναι σωστο να αποκαλυπτω εδω δημοσια αυτα που μου ειπαν τηλεφωνικα και με email απλα το θεωρω απαραδεκτο και απο τη στιγμη που εθιξαν και το site οφειλω να το πω εδω με καθε επιφυλαξη

Προσοχη!!! :rip:

Πως μάθανε για το thelab και για το τί ειπώθηκε??

Link to comment
Share on other sites

Πώς μάθανε δεν μπορώ να ξέρω.. Λογικά θα έχουν κάποια usernames

Αναφέρθηκαν και σε καναδυο άλλα forums - sites τα οποία δεν με αφορούν, αυτό που ήθελα να αναφέρω είναι ότι έγινε αναφορά στο thelab και στους moderatos και στις προθέσεις που έγραψα παραπάνω.. Απαράδεκτα πράγματα να λέγονται..

Εν ολίγοις με κάθε μέσο και τρόπο να αποσυρω την κακή κριτική, ε όχι αυτός δεν είναι τρόπος

Link to comment
Share on other sites

Να την αποσύρεις όχι δεν επιτρέπεται..δήλωσες δυσαρέσκεια για μια ανεκπλήρωτη παραγγελία και μένει και πρέπει να το σεβαστούν...γι'αυτό σας λέω πώς δεν παίζει να το κάνανε επίτηδες...αν έχουν λογαριασμούς ξέρουν καλά τι κράξιμο πέφτει με λάθος τιμολογήσεις!!Δεν είναι νέοι στον χώρο αλλά από την άλλη τους χτυπάει άσχημα να προσπαθούν να προσφέρουν καλές υπηρεσίες και με ένα λάθος να γκρεμίζονται όλα!Γι' αυτό επιμένω ότι οι αρνητικές πρέπει να γίνονται για σοβαρούς λόγους που πραγματικά αφορούν προβλήματα γιατί στο τέλος θα μείνει μια αλυσίδα και ότι και να λέμε δεν θα αλλάζει τίποτα..τέλος πάντων ας μην το γενικεύουν γιατί έχουν άδικο σε αυτό.Οι κερδοσκόποι υπάρχουν αλλά πιστεύω είναι μειονότητα σε εμάς.Ειδικά με τους κανονισμούς που έχει το lab!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια και σε εμένα...

Ενα εχω να πω..δεν θελω να συνεχισω το θεμα ουτε να πω τι μου ειπε ο ενλογω υπαλληλος γιατι δεν θελω να το συνεχισω το θεμα ουτε να πεσω σε ενα τετοιο επιπεδο...

Συγνωμη για το λεξιλογιο που θα χρησιμοποιήσω αν ειναι λιγο καυστικο..

"Εμενα η αξιλογογηση μου στα σκαρια...

Η αξιολόγησή σου έχει αποσταλεί στο κατάστημα και αναμένουμε την τοποθέτηση του καταστήματος.
"

"αυτο που θελω να πω ειναι οτι οταν μας καιει ο κ@λος μας για τις αξιολογησεις για παραδειγμα οπως και σε εμένα..επειδη ηταν αρνητικη να δεχνω τα τοσα τηλεφωνηματα για να μου εξηγηθει-εξηγησω για ποιο λογο οτι εγραψα...

και να την αποσυρω"

Τελος να πω μιας και αναφερφθηκε καποια μηνυματα παραπάνω..

Οτι τα προιοντα σε προσφορα δεν ηταν μονο τα 3-4 που αναφέρθηκαν-εβαλα εγώ..

Αυτο που με ενοχλησε θα ελεγα μιλωντας με τον υπαλληλο στο τηλεφωνο ειναι για ποσα προιοντα ειχε γινει το λαθος...

4που ειπε νομιζω...

εγω ειχα βρει και αλλο μεσα στο σ/κ...

Τελωςπαντων δεν θελω να δωσω συνεχεια...αποψεις ειναι αυτες..αποψη του καθενος

Δεκτη μη αποδεκτη απο τον καθενα..

Απο εμένα ενα τελος εδώ..

Θάνος

Έγινε επεξεργασία από THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους είναι κατά των αρνητικών αξιολογήσεων να υπενθυμίσω πως λάθη που δεν πληρώνονται τείνουν να επαναλαμβάνονται!

Αν ήταν όντως λάθος και είναι καλοί στην δουλειά τους, οι θετικές αξιολογήσεις θα υπερισχύσουν!

Στην συγκεκριμένη περίπτωση πάντως, αρνητική κι από μένα!:bye:

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους είναι κατά των αρνητικών αξιολογήσεων να υπενθυμίσω πως λάθη που δεν πληρώνονται τείνουν να επαναλαμβάνονται!

Αν ήταν όντως λάθος και είναι καλοί στην δουλειά τους, οι θετικές αξιολογήσεις θα υπερισχύσουν!

Στην συγκεκριμένη περίπτωση πάντως, αρνητική κι από μένα!:bye:

Δεν είναι θέμα αν είμαστε κατά ή υπέρ των αρνητικών...κι εγώ έκανα παραγγελία αν πρόσεξες 3 ssd...το θέμα είναι αν πράγματι δημιουργούν επανειλημμένα προβλήματα σε καταναλωτές και αν προσέξεις δεν έχει ειπωθεί κάτι σοβαρό μέχρι στιγμής και η εταιρεία πάρχει εδώ και μια 10ετία!!Σε μια τρύπα ξεκίνησαν και προσπαθούν να σταθούν απέναντι σε αλυσίδες και amazon κλπ..Ουδείς αλάνθαστος άλλωστε στην δουλειά του!Λάθη όλοι κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λάθη δεν κάνει μόνο αυτός που δεν κάνει τπτ!

Όσοι παραγγείλαμε ξέραμε οτι είναι λάθος η τιμή....

Τώρα που οι παραγγελίες ακυρώθηκαν λέμε οτι είναι μακακας

αν δεν ακυρωνόντουσαν θα λέγαμε οτι είναι μακακας που μας

έδωσε ssd με 30 ευρώ.Όποιος θελει να κάνει αρνητική δικαίωμα του

τόσα χρόνια στο skroutz και εχει μια αρνητική,αυτο κατι σημαίνει.

Για έμενα ειναι τοπ μαγαζί και προτιμώ να δώσω 10 ευρώ παραπάνω

και να ψωνίσω απο αυτούς που στέκονται απέναντι στα μεγαθήρια

οχι 10 χρονιά αλλά από εποχές AMIGA

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνετε και υποστηρίζετε και καλά κανετε και έχετε καλη αποψη για το μαγαζί. Δεν παύει όμως να είναι ενοχλητικό το φαινόμενο με τους κράχτες και κατα τη γνώμη μου απο την αρχή φαινόταν οτι είναι στημενο το πράγμα. Καταχωρηθηκαν μαζί 4 πραγματα σε διαφορετικές κατηγορίες στο 1/3 της τιμής. 1100 παραγγελείες , e-mails τηλεφωνα στοιχεία για διαφημίσεις. Έ για εμένα όταν διαλέγεις αυτόν τον τρόπο να τα μαζέψεις πρέπει να είσαι και έτοιμος να δεχτείς και τη δυσαρέσκεια του άλλου και όχι να παίρνεις τηλέφωνο να τον πείς και γύφτο.

Όπως είπε και ο προηγούμενος αν το μαγαζί ειναι αξιόλογο οι θέτικές θα υπερισχύσουν τελικά και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

παιδιά, βρήκα ένα απίστευτο UPS, σε καταπληκτική τιμή.

Και να φανταστείτε, ότι καινούριο, είναι πολύ ακριβό.

αξίζει λέτε έτσι;

εντωμεταξύ, εγώ του έστειλα αυτό και το έσβησε :

Φίλε μου, με όλο το συμπάθιο, το καινούριο Eaton 9130 UPS 1000VA Tower XL, ίδιες προδιαγραφές, το νέο μοντέλο, και online, έχει μόλις 634Ευρώ, πως γίνεται το ελαφρά μεταχειρισμένο να έχει 1900 ?????

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαβασα κατι ενδιαφερον που αποδεικνυει ποσο λαθος κανουν οσοι εσκεμμενα βαζουν πλαστες προσφορες.

Ονομαζεται Inaction inertia effect.

"Foregoing a very attractive opportunity decreases our willingness to go for subsequent opportunities."

Περισσοτερα εδω: http://coglode.com/gems/inaction-inertia-effect

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα κατι ενδιαφερον που αποδεικνυει ποσο λαθος κανουν οσοι εσκεμμενα βαζουν πλαστες προσφορες.

Ονομαζεται Inaction inertia effect.

"Foregoing a very attractive opportunity decreases our willingness to go for subsequent opportunities."

Περισσοτερα εδω: http://coglode.com/gems/inaction-inertia-effect

Ωραίο αρθρο , βέβαια ο συγγραφέας δεν είχε στο μυαλό του την απάτη αλλά τιε γενικότερες εκπτώσεις.

Η αλήθεια είναι οτι αμα δεις ενα προϊόν σε έκπτωση κ η τιμή επανέλθει στα προεκπτωσης επίπεδα, δεν αγοράζεις

Sent from my Nexus 4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

δεν κοίταξα σε άλλα μαγαζιά αν το έχουν ή πόσο το δίνουν, αλλά έβαλα τα γέλια μόλις είδα σε spam-o-email-προσφορών  την τιμή  για Windows Vista Upgrade 240Ευρώ !

post-37640-0-89112600-1434132366_thumb.j

 

http : / / www . ebw . gr/el/product/4000/MS-Windows-Vista-Business-Greek-UPG-DVD

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.