Jump to content


Πλαστές online προσφορές - κραχτες


Recommended Posts

Όταν είδα την προσφορά έκανα on-line παραγγελία για 2 κομμάτια (έδειχνε ότι υπήρχε stock) το Σάββατο 6 Μαρτίου 2010 στις 6:40am και μου ήρθε e-mail την ίδια μέρα στις 12:46pm (6 ώρες μετά) όπου με ενημέρωναν για πρόβλημα διαθεσιμότητας, επικοινώνησα με το πλαίσιο και μου είπαν ότι το προιόν έχει καταργηθεί, ο υπάλληλος προσφέρθηκε να την ακυρώσει και του είπα ΟΚ.

edit: και εμένα παρά την ακύρωση σε επεξεργασία βρίσκεται.

Link to comment
Share on other sites

φορ δε ρεκορντ...

την παρασκευη απογευμα στο τηλ ο υπαλληλος ειπε οτι βλεπει στην αποθηκη 26 κομματια...με διαβεβαιωσε οτι υπαρχει αμεση διαθεσιμοτητα και καναμε την παραγγελια...

μενει να δουμε αν θα βρουμε καποιον που καταφερε να αγορασει ενα τουλαχιστον απο τα 26 κομματια που ειχε την παρασκευη διαθεσιμα το πλαισιο...:whistle2:

το online συστημα και ο υπαλληλος με τον ιδιο τροπο ελεγχουν τη διαθεσιμοτητα ή ο υπαλληλος ειναι ποιο αξιοπιστος?

Link to comment
Share on other sites

Να τα και τα ευχάριστα:

"Η Πλαίσιο Computers σας ενημερώνει ότι υπάρχει μια εκκρεμότητα με την παραγγελία σας. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας το αργότερο μέχρι τις 16.00."

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη τους επικοινωνία ήταν ένα sms να τους πάρω τηλέφωνο. Νομίζω ότι αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την παραγγελία μου πρέπει να με πάρουν τηλέφωνο να μου εξηγήσουν τι γίνεται, ότι να μου ζητάνε να τους πάρω εγω.

Link to comment
Share on other sites

"Καλησπέρα σας, από το πλαίσιο τηλεφωνώ. Θέλω να σας ενημερώσω για την παραγγελία σας για τη μνήμη RAM. Το συγκεκριμένο προϊόν δεν υπάρχει και δε θα ξαναφέρουμε. Θέλετε να δούμε κάποιο άλλο προϊόν;"

tsoukalas.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

"Καλησπέρα σας, από το πλαίσιο τηλεφωνώ. Θέλω να σας ενημερώσω για την παραγγελία σας για τη μνήμη RAM. Το συγκεκριμένο προϊόν δεν υπάρχει και δε θα ξαναφέρουμε. Θέλετε να δούμε κάποιο άλλο προϊόν;"

tsoukalas.jpg

τι στοίχημα πως σε 1 μηνα θα ξαναφέρουν?

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PCG.01630&u=TOMB-RAIDER-1-6--COMPLETE-COLLECTION&sid=1

Εχουνε λαθος περιγραφη και λαθος εικονα!! Αμα κλικαρεις την εικονα σου δειχνει τι πραγματικα αγοραζεις. Το παιχνιδι ειναι στην ουσια η συλλογη 1-6 για pc. Αυτοι στην εικονα εχουν το tomb raider anniversary το ιδιο και στην περιγραφη που ειναι εντελως αλλο παιχνιδι. Τους εστειλα email εδω και μερες και τους το διευκρυνιζα και κανεις δεν μπηκε στον κοπο να απαντησει.. Αυτα..

Link to comment
Share on other sites

τι στοίχημα πως σε 1 μηνα θα ξαναφέρουν?

Όσο θες γιατί πολύ απλά τα gmh/gkx memmory kits έχουνε σταματήσει να παράγονται εδώ και σχεδόν 1 χρόνο.

Τελευταία που βγήκανε ήτανε τα kit της CSX (Diablo DDR3 2000 και Diablo DDR2 1150)

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PCG.01630&u=TOMB-RAIDER-1-6--COMPLETE-COLLECTION&sid=1

Εχουνε λαθος περιγραφη και λαθος εικονα!! Αμα κλικαρεις την εικονα σου δειχνει τι πραγματικα αγοραζεις. Το παιχνιδι ειναι στην ουσια η συλλογη 1-6 για pc. Αυτοι στην εικονα εχουν το tomb raider anniversary το ιδιο και στην περιγραφη που ειναι εντελως αλλο παιχνιδι. Τους εστειλα email εδω και μερες και τους το διευκρυνιζα και κανεις δεν μπηκε στον κοπο να απαντησει.. Αυτα..

Αν παρατηρήσεις λίγο πιο προσεκτικά, η εικόνα της συσκευασίας δείχνει να είναι σαν αυτά που πουλάνε οι black brothers :jump1::innocent:

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα το παιχνιδι και ομολογω μια χαρα συσκευασια ειχε ΑΛΛΑ δεν ηταν αυτο που νομιζα οτι θα παρω!! Εχει την περιγραφη και την εικονα ΑΛΛΟΥ παιχνιδιου.

Τα 6 αρχικα που πηρα στα 12 ευρω δε με χαλασαν παντως οποτε δε το εκανα θεμα :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510542&u=SAPPHIRE-ATI-X1950XTX-512MB-PCI-E-RETAIL

χωρις σχολια...που την ξεθαψανε ηθελα να ξερα... το 2006 την ειχα αυτη

Όταν πιστώνεις τον πελάτη και εσύ δεν πιστώνεσαι απο τον προμηθευτή αλλά στο κάνει αλλαγή, αυτό γίνεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.