Jump to content



Ποια λειτουργικά χρησιμοποιείτε εν έτει 2010?


TheLab

Ποια λειτουργικά χρησιμοποιείτε εν έτει 2010?  

823 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Windows Vista 32bit καθώς δεν βλέπω λόγο να αγοράσω τα 7. Αργότερα, σε κανα χρόνο από τώρα που θα έχει βγει (πιθανότατα) το πρώτο service pack και γενικότερα θα έχει ωριμάσει. Εάν ήταν δωρεάν η αναβάθμιση από vista σε 7 τότε θα έκανα την αλλαγή, αλλά δε βλέπω λόγω να σκάω άμεσα ένα κατοστάρικο.

Τώρα, τσεκάρισμα στα ubuntu (64bit) , αν και τα έχω ως 2ο λειτουργικό δεν έβαλα γιατί:

1. Τα έχω ως εφεδρικό λειτουργικό σε περίπτωση που τύχει κάτι στα παράθυρα

2. Τα τρέχω με σκοπό να πειραματιστώ - για αυτό και τα 64bit :p

3. Οι γνώσεις μου είναι πολύ επιφανειακές, οπότε, δεν αξίζει το τσεκάρισμα. Ντάξει, ξέρω να τρέχω το firefox να γράφω καμιά sudo apt get άντε κ μερικές ακόμα εντολές unix (πχ pwd, mkdir που τα κάνω με το ποντίκι) ... μέχρι εκεί.

Edit: Σπίτι μου στην Αθήνα έχω τα XP Pro (32bit), τα οποία δεν με χαλάνε καθόλου! Οπότε σε κάθε περίπτωση Windows πριν τα 7

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply
Γιατί άθλια?

Edit: Και αφού τα θεωρείς άθλια, γιατί δεν δοκιμάζεις κάποιο άλλο λειτουργικό?

Δεν μου αρέσουν τα Win7 για διάφορους λόγους που δεν είναι της ώρας να αναλύσω (offtopic γαρ).

Είχα Vista 64 πριν. Θέλω να τα βγάλω τα 7άρια βασικά, απλά βαριέμαι να κάνω format...

Link to comment
Share on other sites

καθαρή εγκατάσταση vista sp2 eng 32 bit ultimate ότι ποιο συμβατό, έχω δουλέψει ορισμένες φόρες καλύτερα και από xp, ότι και αν τους κάνεις βράχος και πολύ γρήγορα , τα 7 άστα για τους άλλους εγώ μετά το sp1 θα τα δοκιμάσω σαν κύριο λειτουργικό, beta user της microsoft δεν γίνομε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.