Jump to content



Αξίζει η αντικατάσταση 8800GT με 4850 ?


nikdev

Recommended Posts

εχοντας παραπλησιο συστημα, προτείνω να πας σε ΣΛΙ. παιζω το καινουριο Call of Duty με 4χΑΑ στα 1680χ1050 και ολα φουλ, και κυμαινομαι σχεδόν συνεχώς στα 60 ΦΠΣ με πολύ μικρές πτώσεις, κι αυτές δεν πάνε κάτω από τα 40ΦΠΣ...

Link to comment
Share on other sites

εχοντας παραπλησιο συστημα, προτείνω να πας σε ΣΛΙ. παιζω το καινουριο Call of Duty με 4χΑΑ στα 1680χ1050 και ολα φουλ, και κυμαινομαι σχεδόν συνεχώς στα 60 ΦΠΣ με πολύ μικρές πτώσεις, κι αυτές δεν πάνε κάτω από τα 40ΦΠΣ...

Θα ήταν μια λύση αλλά βλέπεις έχω P35

Για ποσα λεφτα μιλας? Αν βρεις την 4850 50 euro και πουλησεις την δικια σου 30-40, ναι αξιζει...

Στα παιχνίδια πάντως σε πολλά site είδα πολύ μικρές διαφορές και είναι και πιο ενεργοβόρα η άτιμη:haha:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος,γυρω στο 15% πανω ειναι η 4850. Για αυτο σου ειπα, οτι αν πουλησεις την δικια σου, και εχεις βρει την 4850 σε καλη τιμη, αξιζει. Αν ειναι να αφησεις την 8800 στην ακρη, κριμα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Και πιο λίγα, κάτι 4870 έχουν φύγει 80 ευρώ εδωμέσα!

Το ότι θα δεις διαφορά θα δείς σίγουρα, αλλά καλύτερα την 260-216/4870 και απο εμένα.

Τώρα αν την έχεις βρει 40 ευρώ, και 40 πουλάς την δική σου, ναι πάρτη!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπες γιατι θελεις να την αλλαξεις .

Δεν σου παιζουν καλα με την 8800 ή αν επαιζαν ακομα καλυτερα δεν θα σε χαλαγε?

Προτεινω να την κρατησεις λιγο ακομα .

Αν θελεις να την αλλαξεις οπωσδηποτε οχι χειροτερη απο gtx260

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπες γιατι θελεις να την αλλαξεις .

Δεν σου παιζουν καλα με την 8800 ή αν επαιζαν ακομα καλυτερα δεν θα σε χαλαγε? Σίγουρα....

Προτεινω να την κρατησεις λιγο ακομα .

Αν θελεις να την αλλαξεις οπωσδηποτε οχι χειροτερη απο gtx260

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν μια λύση αλλά βλέπεις έχω P35

Παλιό πρόβλημα, έχει πλέον λυθεί. Χτύπα ακόμα μια 8800GT μεταχειρισμένη (είδα μερικές να φεύγουν στα €40 και €50 εδώ) και είσαι άρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παλικάρια. Και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον απ όλους.

Γλυκοκοιτάζω καμιά 260-275 πλεον, αφού όντως η 4850 αλλά και η 4870 δεν έχει τις διαφορές που θέλω.

ΥΓ.Δεν αλλάζω κάρτα οθόνης κάθε 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

στα 100 ευρω+ εννοεις 100ε + την δικη σου? ειναι καλη τιμη για 280

Και θα δεις αρκετες διαφορες σιγουρα απο την 8800

Το θεμα ειναι οτι αλλαζουν τα πολλα τωρα τελευταια slot (1156) ,μνημες (ddr3) καρτες γραφικων (directx 11) ,και δεν ξερω αν ειναι καλυτερα να περιμενεις λιγο να πουλησεις το 775 συστημα σου και να αλλαξεις socket ,για να κανεις γενικη αναβαθμιση που θα δεις και ακομα

Παντως προς το παρων η 285 θα σε καλυψει παντου στην αναλυση 1680χ1050

Link to comment
Share on other sites

στα 100 ευρω+ εννοεις 100ε + την δικη σου? ειναι καλη τιμη για 280

Και θα δεις αρκετες διαφορες σιγουρα απο την 8800

Το θεμα ειναι οτι αλλαζουν τα πολλα τωρα τελευταια slot (1156) ,μνημες (ddr3) καρτες γραφικων (directx 11) ,και δεν ξερω αν ειναι καλυτερα να περιμενεις λιγο να πουλησεις το 775 συστημα σου και να αλλαξεις socket ,για να κανεις γενικη αναβαθμιση που θα δεις και ακομα

Παντως προς το παρων η 285 θα σε καλυψει παντου στην αναλυση 1680χ1050

Εννοώ αγορά στα 100+. Η δική μου έχει ήδη φύγει.

Το σύστημα δεν θα το δώσω, η ουσιώδης διαφορά είναι μικρή με ιcore.

Η καρτούλα που σκέφτομαι είναι η GTX 280, αλλά συγχόνως κοιτάω τις 275 και 4890 ως παρεμφερείς λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.