Jump to content



ξέρει κανεις για αυτή την τηλεόραση?


dunkel_Stern

Recommended Posts

H Bang & Olufsen θεωρείται σαν Versace των Audio/Video, με εκκεντρικό και high-tech σχεδιασμό, κορυφαία ποιότητα αναπαραγωγής και τσουχτερές τιμές φυσικά.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bang_&_Olufsen

http://www.bang-olufsen.com/

Link to comment
Share on other sites

Στις τηλεορασεις που η τεχνολογια παει σφαιρα αγοραζει τα πιο ποιοτικα πανελς απο αλλου και κανει τις δικες υλοποιησεις. Η καινουρια beovion4 παραδειγμα εχει πανελ panasonic και ειναι 103" :-O

Απο ηχεια βασταει γερα ακομα και χωρις βοηθεια νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

B&O απλα respect! Εαν ειχα τα φραγκα θα γεμιζα το σπιτι μου με τα προιοντα της....

Δεν θα βρεις τα προιοντα της σε καταστηματα αλλα εχει δικες της μπουτικ ...

Οπως ειπαν ειναι η rolls royce στον ψηφιακο τομεα!

Link to comment
Share on other sites

εχω επισκεφτει τα κεντρικα τους στην Δανια,θεωρειται Κορυφαια εταιραια σε τηλεορασεις και στερεοφωνικα συγκροτηματα,ομως ξεφευγουν πολυ σε τιμες

Link to comment
Share on other sites

H B&O είναι μία "σχιζοφρενική" εταιρία: από τη μία δίνει τρομερές πατέντες και τεχνολογίες στην αγορά (ψηφιακοί ενισχυτές τεχνολογίας ICE) και από την άλλη δανείζεται (ποιοτικά) parts για να φτιάξει δικές της συνθέσεις...

Εκτός του αυστηρού minimal/αφαιρετικού design και του εκπληκτικού understatement, δε θα έλεγα ότι οι συσκευές της οπως για παράδειγμα αυτό το στερεοφωνικό με τα πολλαπλά cd και το σουσάμι-άνοιξε πορτάκι λένε κάτι από ήχο, ειδικά να αναλογιστεί κανείς τις αλμυρές τιμές της.

Για την TV δεν έχω ιδία γνώση, αλλά για τα υπόλοιπα θα έλεγα ότι απευθύνονται σε (φραγκάτους) λάτρεις του ευρωπαϊκού design και τίποτε περισσότερο. Ετυχε και είδα από κοντά πολλά B&O, ενώ το "σουσάμι-άνοιξε" το έζησα και από κοντά: τι να πω, όλα καλά και όμορφα, καλοφτιαγμένο με τακτοποιημένα τα πάντα, αλλά σε τελική ανάλυση από ήχο... ψιλοfail. Εκτός αν κάποιος το αγοράζει για έπιπλο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.