Jump to content


Ενοχλητικο μηνυμα στο MSN (Flash Player)


Frostbyte

Recommended Posts

attachment.php?attachmentid=37905&stc=1&d=1264515925

Σε καθε sign in/reconnect πεταγεται αυτο το μηνυμα, αν και το μηνυμα απο μονο του ειναι υποφερτο.. Δυστηχως εχω παρατηρησει οτι μου απενεργοποιει και τα mouseover links για τα profiles/spaces/etc.. (Δηλαδη, clickαρω αλλα δεν κανουν τιποτε).

Εχω στισει αλλα δυο μηχανιματα με seven (και σε 32 και σε 64bit, και το συγκεκριμενο θεμα υπαρχει μονο στο δικο μου.. :fist: ).. Δοκιμασα να ξαναεγκαταστησω και το windows live και το flashplayer.. (Uninstall, σβησιμο φακελων [shared και μη], scans με το registry mechanic και reboots ενδιαμεσα σε ολα τα βηματα)

Βρηκα μια λυση εδω, η οποια λειτουργισε για 2-3 μερες και μετα το msn αρχησε παλι τις βλακειες (συγνωμη για την εκφραση) του.. (Ξαναδοκιμασα παλι την ιδια λυση βεβαιως μετα, but no avail..)

(Φυσικα, ουτε συζητηση για εγκατασταση του IE οπως λεει στο τελευταιο post, τι μπανανιες ειναι αυτες?)

Ακυρο: Επισης εχω παρατηρισει οτι απο τη στιγμη που εβαλα το msn σε compatibility mode: vista, για να μπει στο tray των 7, τα highlights του tray (ο φωτισμος στο mouseover) καμια φορα κολλανε και ξεσκαλωνουν μονο με αριστερο click (αισθητικο issue, αλλα still, σπαστικο)..

Υποθετω οτι θα πρεπει να αναμενουμε καποια πιο προσφατη εκδοση στο μελλον? (Και συναμα πιο συμβατη με τα 7?)

Ή εχει ψαξει κανενας το θεμα περισσοτερο και μπορει να με διαφωτησει?

post-7322-1416074299,4098_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Θελει το ActiveX Flashplayer (του ΙΕ δηλαδη)...το firefox plugin ειναι σαν να μην υπαρχει για αλλες εφαρμογες εκτως browsers...

Χμ, αν ειναι ετσι.. τοτε γιατι μερικες μερες επαιξε, χωρις προβληματα, με το παραπανω fix? Περιεργο μου φαινεται..

Και για στακαμαν λιγο.. Δηλαδη πλεον σε οποιον δεν θελει να του σπαει.. τα φρυδια, το msn, θα πρεπει να εγκαθιστα τον IE και το ActiveX του? (Ενας απο τους λογους που τον αποφευγω)

Στα XP απ' οσο θυμαμαι, και με την ιδια εκδοση του windows live, δεν υπηρχε αντιστοιχο προβλημα παντως.. (και οχι, εκει δεν ειχα IE..)

Μηπως υπαρχει καποιο αλλο workaround?.. (Το flashplayer φαινεται μονο σαν Plugin στα 7? :shutup: )

Link to comment
Share on other sites

ahahahha αυτο πανω απ το ποστ σου ειναι σαν dislike ας πουμε ? :p

δεν εχω ιδεα για καποιο αλλο workaround, και ναι στα 7 ειναι μονο σαν plugin το flashplayer του Mozilla/Chrome/Opera :p

Δοκιμασε να περασεις το ActiveX flash 10.1 μπας και... (Download active-x for Windows (EXE, 2.3 MB)

http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html

Link to comment
Share on other sites

ahahahha αυτο πανω απ το ποστ σου ειναι σαν dislike ας πουμε ? :p

δεν εχω ιδεα για καποιο αλλο workaround, και ναι στα 7 ειναι μονο σαν plugin το flashplayer του Mozilla/Chrome/Opera :p

Δοκιμασε να περασεις το ActiveX flash 10.1 μπας και... (Download active-x for Windows (EXE, 2.3 MB)

http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html

Dankeschon, το ActiveX μου το ελυσε το προβλημα.. Αν και το θεωρω σαν εσχατη λυση (τραυματικη εμπειρια με rootkit γαρ.. :p), τι να κανουμε.. (Ελπιζω να μην εχει τρυπες και το καινουργιο, οπως παλια..)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.