Jump to content


Το mic δουλεύει μόνο επάνω στη κάρτα ήχου


dimitris_s

Recommended Posts

Μόλις προχθές πήρα τα Razer carcharias τα οποία έχουν mic επάνω. Έχω την XFI XtremeGamer και τα Z-5500 της Logitech.

Συνέδεσα τα razer επάνω στο panel των z5500. Διαβάζει "headphones" στην οθόνη και παίζουν μια χαρά. Το mic δε δουλεύει όμως.

Συνέδεσα τα razer επάνω στο keyboard (βγάζει εισόδους για mic και headphones) και δε δουλεύει το mic ούτε εκεί.

Το frontpanel του stacker δε δουλεύει, γιατί δε το έχω συνδέσει στη μητρική.

Όταν συνδέσω το mic επάνω στην είσοδο της κάρτας ήχου, το μικρόφωνο δουλεύει κανονικά και είναι και κάτσε καλά μάλιστα.

Any ideas? (αν και μου φαίνεται κάπου κάνω ένα βασικό σφάλμα)

Link to comment
Share on other sites

USB είναι (razer tarantula) και έχω περάσει drivers. Βέβαια, όπως είπα, δε δουλεύει το mic ούτε επάνω στο control panel των z5500.

:toomuchne

EDIT: Τελικά το 2ο jack input επάνω στα z5500 είναι Line-in και όχι είσοδος για μικρόφωνο. Και πάλι όμως στο πληκτρολόγιο δε δουλεύει. Μαμώτ...

EPIC FAIL CONFIRMED: Και ναι, δεν είχα συνδέσει τα jack του tarantula στη κάρτα ήχου... :rofl: Ιmma head to the mountains.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.