Jump to content


4870 1gb περιεργα αρτιφακτς και διαφορα με το χρονισμο του πυρηνα


giannis-21

Recommended Posts

καλησπερα παιδες , αντιμετοπιζω το εξης περιεργο προβλημα! οταν παιζω modernwarefare 2 εχει ενα καρο αρτιφακτς. λεω παει η 4870 .. βαζω φουρμαρκ ολα οκ. τσεκαρω με ati tray tool ολα οκ. να τονισω ξανα πως γινεται μονο στο προαναφερθεν παιχνιδι. δεν αντιμετωπησα αλλο προβλημα με ττην καρτα σε καποια αλλη εφαρμογη.

δευτερο που προσεξα ειναι οτι ενω στον καταλιστ γραφει ταχυτητα πυρηνα 750 στα ati tray tool , gpuz klp μου δειχνει 500!!

το συστημα μου ειναι αυτο amd athlon x2 3.2gzh , asus m3a78-t with amd 790gx chipset , 4giga ram

επισης τσεκαρα και επεξεργαστη 24 prime και ολα καθαρα , και ram με memtest και ολα καθαρα

εδω φωτο απο τα προβληματα: στην πρωτη φωτο εγω δεν βλεπω αυτα τα κοκκινα που εχει! βλεπω μονο κατι τετραγονακια πολυχρωμα που εχει!

iw4mp2010012904055573.png

FURMARK

etqw2010012904415807.png

GPU CORE CLOCK

capture1h.jpg

Link to comment
Share on other sites

και να μην εχουν αλλη 4870 πρεπει να σου δωσουν καποια αναλογης ισχυος....βεβαια ....eshop ειναι αυτο........

αυτο φοβαμαι και γω..γνωριζεις ποσο καιρο κανει το eshop για την αντικατασταση?σημερα την παρεδωσα την καρτα το πρωι..

Link to comment
Share on other sites

αυτο φοβαμαι και γω..γνωριζεις ποσο καιρο κανει το eshop για την αντικατασταση?σημερα την παρεδωσα την καρτα το πρωι..

οταν αρχισαν να κανουν θορυβο οι πυκνωτες της 4870 που εχω την εδωσα για αντικατασταση .....

την επεστρεψαν μετα απο μια βδομαδα και δεν μου την αλλαξαν ......

βεβαια η δικη μου ουσιαστικο προβλημα περα του ενοχλητικου ηχου δεν ειχε ......

παντως αν διανοηθουν να μη στην αλλαξουν με ιδια ή καλυτερη .....μη το αφησεις ετσι ...κανε τη ζωη τους δυσκολη......και ενημερωσε μας σε καθε περιπτωση ....να ξερουμε τι εγινε.....

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μονο να μην πανε να δουνε τα τσιπακια της μνημης γιατι εχουν υποληματα απο κεραμικ :p τα καθαριζα αλλα δεν βγαιναν καλα..ειχαν και 1 χρονο εκει πανω.. μην που τιποτα αα φιλε εσυ εβαλες χερι και ειχες αλλη ψυκτρα κλπ:kiss3:

Link to comment
Share on other sites

φιλε εσυ εβαλες χερι και ειχες αλλη ψυκτρα κλπ:kiss3:

δεν εχω πειραξει τπτ στο hardware της καρτας.......αυτο με την παστα που λες παντως δεν μου αρεσε πολυ......κατι τετοια περιμενουν.....μηπως δημιουργησες εσυ καποιο προβλημα οταν "πειραξες" την καρτα και δεν το πηρες χαμπαρι...?

Link to comment
Share on other sites

οχιενα χρονο ηταν ετσι..αν ηταν θα εβγαζε το προβλημα στην αρχη. παθητικα ψυκτρακια εβαλα πανω για να μην ειναι φουρνος και μια ψυκτρα scythe που την ειχαμε και review εδω στο thelab και η θερμοκρασια της επεσε σε idle σχεδον 10 βαθμους.. αλλα γενικα δεν την κλοκαρα καθολου..οταν δεν επαιζα underclock την εκανα να μην μου κανει και φουρνο το pc..:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.