Jump to content



4870 και 3300 on board


giannis-21

Recommended Posts

παιδες καλημερα , εχω μια 4870(καηκε θα παρω με ρμα αλλη :shifty: ) και θελω να ρωτησω αν μπορω να εκμεταλευτω με καποιο τροπο και την 3300 που εχω πανω στην μητρικη.παιζει κατι το οποιο θα μπορουσε να αυξησει εστω και λιγο την αποδοση η τζαμπα κοπος μιας και ειναι μαπεξ η 3300?

Link to comment
Share on other sites

η 3300 ειναι μια χαρα καρτουλα για απλες χρησεις. οταν λες να την εκμεταλλευτεις, για τι χρηση εννοεις? για παιχνιδια βαρια σαφως και δεν κανει..!

μεχρι να ερθει η αντικατασταση της 4870, ομως, μπορεις να λειτουργεις το πισι σου ανετα. και να βλεπεις και HD ταινιες!

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα , εχω μια 4870(καηκε θα παρω με ρμα αλλη :shifty: ) και θελω να ρωτησω αν μπορω να εκμεταλευτω με καποιο τροπο και την 3300 που εχω πανω στην μητρικη.παιζει κατι το οποιο θα μπορουσε να αυξησει εστω και λιγο την αποδοση η τζαμπα κοπος μιας και ειναι μαπεξ η 3300?

Αν έχεις πεταμένη σε κανένα συρτάρι καμιά 2400 ή 3450/3470 μπορείς να τις βάλεις - αν δεν κάνω λάθος μόνο σε Vista - σε Hybrid Crossfire.

Από εκεί και πέρα μπαίνεις στο BIOS και κοιτάς τι δυνατότητες overclocking έχει.

Link to comment
Share on other sites

Το Hybrid Crossfire για να πραγματοποιηθεί απαιτεί η επιπρόσθετη κάρτα να είναι ακριβώς ίδιο "μοντέλο" ή απλά ίδια σειρά;

Πχ όταν έχουμε μια HD4200 onboard η ανεξάρτητη GPU πρέπει να ναι 4200, 42ΧΧ ή 4ΧΧΧ για να πραγματοποιηθεί το Hybrid CF;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.