Jump to content



Foxconn Bloodrage τι λέει ;


billakos

Recommended Posts

http://www.foxconnchannel.com/product/motherboards/detail_overview.aspx?id=en-us0000430

Τόσο καιρό ψάχνω κι αυτή τώρα την είδα... Την έχει δοκιμάσει κανείς; Καλά reviews βλέπω πάντως.

Η μία (mobo) καλύτερη από την άλλη μου φαίνεται ... :(

Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΕΝ θες να διαθέσεις πάρα πολλά λεφτά για mobo 1366, η Bloodrage είναι είναι εξαιρετική επιλογή.

όμως έχει ένα κακό, μόνο 3 slots για μνήμες, που ενδεχομένως μπορεί να το βρεις μπροστά σου σε μελλοντική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

...ειναι αρκετα δυστροπη μητρικη...
εντάξει, αυτό είναι και λίγο σχετικό.

Αλλά με τόσα τοπικ που υπάρχουν στο net δεν θα υπάρξει πρόβλημα, όλο και κάποια πληροφορία θα βρει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.foxconnchannel.com/product/motherboards/detail_overview.aspx?id=en-us0000430

Τόσο καιρό ψάχνω κι αυτή τώρα την είδα... Την έχει δοκιμάσει κανείς; Καλά reviews βλέπω πάντως.

Η μία (mobo) καλύτερη από την άλλη μου φαίνεται ... :(

Μακρια! Παρε μια asus gini ή μια P6T να εχεις το κεφαλι σου στη θεση του... Με ενα δυο κουμπακια και να τα clocks στον ουρανο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι συγκεκριμένα τα φράγκα για mobo... Θέλω να φτιάξω ένα νέο κουτί κοντά στα 1000-1100 ευρώ και ψάχνομαι ακόμα... Βασικά είχα κατά νου την P6T εξ' αρχής αλλά αν μπορώ να κόψω από οπουδήποτε χωρίς μεγάλες απώλειες σε επιδώσεις είναι προτιμότερο... (όσο για τα 3 ram slots δε με καίει και τόσο γιατί πάνω από 6Gig DDR3 δε το βλέπω να πάω και πολύ σύντομα... καθόλου σύντομα μάλλον)

Link to comment
Share on other sites

Ιδιότροπη μητρική (με πολύ κουλές ιδιοτροπίες θα λεγα, και με bios update που δεν προσφέρει και πολλά)... αν θες να πας πάνω από 200 bclock θα ζοριστείς πολύ, αφού θέλει mod. Μέχρι τα 200 θα πας εύκολα. Την είχα βρει στο Πλαίσιο στα 215€ στα τέλη του Ιουλίου που μας πέρασε, τώρα δεν την έχουν πουθενά νομίζω.

Δεν το μετάνοιωσα πάντως... οι ιδιοτροπίες με "ανάγκασαν" να ρίξω περισσότερο διάβασμα και δοκιμές (είχα καλομάθει με το plug n play της Asus).

(Την πήρα επίσης γιατί τα σπάει εμφανισιακά, αλλά αυτό δεν είναι επιχείρημα :))

Link to comment
Share on other sites

φυγε μακρια απο αυτην!!οσο ειναι καιρος!!1την κοψανε οι χρυσοι ανθρωποι!!!εγω που ειχα σκασει και 330 επειδη ηταν καλη!!!που βαζεισ 1 απο το βιος μπαινεις στο λειτουργικο και βλεπεις τα παντα εκτος απο 1!!!σε καθε βιος εχω σημειωσει που δουλευει!!!στο 09 μου πεταει και μπλε οθονες!!στοκ ολα αυτα ε!!οι μνημες μου λογω αυτης της καλης μητρικης δεν εχουν δουλεψει 1600. ολα αυτα συμβαινουν επειδη βαριεμαι αφορητα να την ψαξω..!

Link to comment
Share on other sites

Αχεμ... Η Bloodrage ηταν μακράν η πιο σφιχτή X58 μητρική, εξ ού και οι δυστροπίες της.

Μην ξεχνάτε οτι:

α) Ηταν η μόνη μητρική που έδινε pot για το ΝΒ

β) Πάνω στην συγκεκριμένη μητρική (και στα τελευταία BIOS) ειχε δουλέψει η Foxconn σε συνεργασία με τον Shamino

γ) Ηταν πολύ εκλεκτική στις μνήμες, και έλαμπε με τα πάλαι ποτέ GTR.

Ειναι μητρική για πολύ συγκεκριμένους σκοπούς, και αυτο ειναι το hardcore ( >= DICE) overclocking... Αν δεν είστε εξοικοιωμένοι, μακρυα και αγαπημένοι...

Εδω στην Ελλάδα, την είχε φέρει μονο το Πλαίσιο (και αν δεν κάνω λάθος σε πολύ λιγα κομμάτια) και πλέον ειναι EOL. Μόνο μεταχειρισμένη ή απο κάποιο αλλοδαπό στοκατζίδικο...

Link to comment
Share on other sites

και εγω με την br δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος..παρε καλυτερα μια p6t deluxe(http://www.plaisio.gr/Computers/Hard...0-G0EAY00Z.htm)

Ποιες είναι οι ουσιαστικές διαφορές P6T - P6T Deluxe ; Γιατί 50 ευρώ παραπάνω (σύμφωνα με το πλαίσιο) είναι αρκετά... αξίζει ;

Μάλλον άκυρο για τη foxcon br... Ούτε ψαγμένος είμαι ούτε hc overclocker...:)

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι ουσιαστικές διαφορές P6T - P6T Deluxe ; Γιατί 50 ευρώ παραπάνω (σύμφωνα με το πλαίσιο) είναι αρκετά... αξίζει ;

Μάλλον άκυρο για τη foxcon br... Ούτε ψαγμένος είμαι ούτε hc overclocker...:)

αν δεν σε ενδιαφερει τοσο το overclocking πηγαινε σε p6t..απλα η deluxe εχει καλυτερο συστημα ψηξης και κλοκαρει πιο σταθερα..εγω ημουνα αναμεσα σε br και deluxe και δυστυχως κατεληξα στην br λογω εμφανησης, καρτας ηχου και βλακειας..:wall:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.