Jump to content


Σωστη χρηση εξωτερικου σκληρου


Seek & Find

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια

Ειμαι ευτυχης κατοχος ενος Seagate Free Desk External 1ΤΒ :smoke: θα γινει η κυρια αποθηκη μου και θα διαμοιραζεται και στο lan. Η απορια ειναι μπορω να τον εχω μονιμα συνδεδεμενο στο πισι η με καθε τερματισμο θελει ασφαλη καταργηση και αποσυνδεση? τι προτεινετε;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία αυτό. Μπορείς να τον έχεις μόνιμα πανω.

Πρόσεξε όμως γιατί υπάρχει και μια ρύθμιση που ίσως σε απασχολεί (στον device manager).

Έχει επιλογές "optimize for quick removal". Αν επιλέξεις αυτήν τότε μπορείς να τον αφαιρείς απευθείας αλλά πέφτουν λίγο οι επιδόσεις γιατί κάνει flush την cache με το τέλος κάθε διαμεταγωγής αρχείου.

Στην αντίθετη περίπτωση (δηλαδή: "οptimize for performance") κερδίζεις λίγο σε επιδόσεις αλλά θα πρέπει να κάνεις "remove" πρώτα πριν αποσυνδέσεις (each and every time).

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Εχω 7αρια μπορεις να μου πεις που βρησκεται ρυθμιση αυτη; για optimize for quick removal το παω..

Edit: Ακυρο το βρηκα και το εβαλα optimize for quick removal αρα ειμαι οκ. ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.