Jump to content



Wireless Modem Router + Adapter 802.11n εώς 150€


winters

Recommended Posts

Μια βοήθεια παιδιά γιατί δεν έχω ιδέα από δικτυακά.

Με το router στο σαλόνι και το pc στο δωμάτιο και να παρεμβάλεται αρκετό τσιμέντο + το ασανσέρ (παρά την μικρή απόσταση, 7 μέτρα περίπου) η κάρτα που έχω τώρα για να πιάσει σήμα, αναγκάζομαι να μετακινήσω το pc σχεδόν μεσ’τη μέση του δωματίου και το σήμα που έχω είναι 2/5 γραμμές (Tα win7 το χαρακτηρίζουν poor και έχουν και δίκιο). Μιλάμε για 802.11g 54mbps σύνδεση. Και γενικά με ταλαιπωρεί αρκετά το όλο θέμα....

Θέλω νέο modem router κ adapter 802.11n ώστε να έχω καλό σήμα (?). Δεν έχω ιδέα τι παίζει από εταιρίες so περιμένω προτάσεις.

Αυτά τι λένε; :to_pick_ones_nose3:

http://www.linksysbycisco.com/EU/en/products/WAG320N

http://www.linksysbycisco.com/EU/en/products/WMP600N

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να ενισχύσεις το σήμα σου νομίζω καλύτερα είναι να πάρεις ένα wifi router+wifi access point. Το ζήτημα του σήματος θα λυθεί άμεσα. Αν θες να πας σε πρωτόκολλο 'n' θα σου κοστίσει αρκετά. Αν όμως δεν θέλεις 300mbps σε διαμεταγωγή του ασύρματου δικτύου απαραίτητα ίσως να σε συμφέρει οικονομικά να πας σε 54mbps (b/g).

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να ενισχύσεις το σήμα σου νομίζω καλύτερα είναι να πάρεις ένα wifi router+wifi access point. Το ζήτημα του σήματος θα λυθεί άμεσα. Αν θες να πας σε πρωτόκολλο 'n' θα σου κοστίσει αρκετά. Αν όμως δεν θέλεις 300mbps σε διαμεταγωγή του ασύρματου δικτύου απαραίτητα ίσως να σε συμφέρει οικονομικά να πας σε 54mbps (b/g).

Δεν με βολεύει το access point.

Link to comment
Share on other sites

Όχι powerline. Θέλω το wi-fi και για το laptop και το ipod.

Πάσο. Το ένα δεν αποκλείει το άλλο βέβαια αφού χρησιμοποιώ και το wi-fi όταν χρειάζεται. Wireless N έχω (με netgear) αλλά μόνο με πρόσθετη κεραία (extension) μπορούσα να βελτιώσω το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάσο. Το ένα δεν αποκλείει το άλλο βέβαια αφού χρησιμοποιώ και το wi-fi όταν χρειάζεται. Wireless N έχω (με netgear) αλλά μόνο με πρόσθετη κεραία (extension) μπορούσα να βελτιώσω το σήμα.

Ναι το ξέρω ότι γίνεται, αλλά επειδή θέλω ούτως ή άλλως νέο router, δεν με συμφέρει το powerline. Καλύτερα μια κάρτα...

Είναι και κάτι άλλα κολλήματα με το powerline όποτε με λίγα λόγια, θέλω να μου πείτε έναν συδυασμό router+card/usb :patsak:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.