Jump to content



Ναι στην ΑΤΙ . αλλά.......


velipsi

Recommended Posts

Ρε παιδία ειμαι χρόνων οπαδος της nvidia και λέω να πάω σε ΑΤΙ ...σειρά 58ΧΧ

Διαβάζω τα καλύτερα για τις καρτούλες αλλα............κατι προβληματάκια με οδηγούς ,κάτι γκρί γραμμες ...

Τι είναι αυτα ρε παιδιά ?μη φύγω απο nvidia και για καλύτερα μπλέξω

Να ακόυσω τις γνώμες σας.

χρήση σε παιχνίδια νορμαλ.....δεν τρελένομαι ...

Δουλεία με video ...foto ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Επειδή υπάρχει μια τάση σε οτιδήποτε σχετίζεται με Ati vs NVidia να γίνεται χαμός, το μόνο που θα σου πω είναι πως προσωπικά σε normal καταστάσεις είμαι ικανοποιημένος από την 5850, όπως ήμουν και με την 9600GT πριν.

Διάβασε τα threads με τα προβλήματα των ATi για να βγάλεις μόνος σου το καλύτερο συμπέρασμα. Πιστεύω πως πέρα από τα προβλήματα που αναφέρονται από τα μέλη, υπάρχει πάντοτε και ο παράγοντας "μπουκώματος" ενός λειτουργικού το οποίο οδηγεί εν καιρώ σε περισσότερα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

velipsi οι γκρί γραμμές διορθώθηκαν αν και ηταν θέμα update των windows 7.

Έχει διαφορές ο Installer και το ccc της ATi απο της nVidia αλλά αμα θές θα το συνηθίσεις. Καλύτερη γνώμη απο αυτή που θα καταλήξεις μόνος σου μην περιμένεις να ακούσεις.

Εγώ χρησιμοποιώ χρόνια ATi. Τις έχω συνηθίσει. Μπορεί όντως να έχουν παραξενιές και απλά να μην τις βλέπω. Πάντοτε υπάρχουν προβλήματα αλλά 1-2 ελαττωματικοί drivers στα τόσα χρόνια δεν μου έχουν φανεί. Το πολύ πολύ κάνεις uninstall απο το control panel με τη βοήθεια του προγράμματος που έχει για uninstall η ATi και καθάρισες.

Καλό είναι να δουλέψει driver cleaner πρώτα αν πάς απο nVidia σε ATi.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα περασαν 4χ5870 απο τα χερια μου, πραγματικα τις εχω ματωσει και προβληματα 0 (αν εξαιρεσεις το EF).

Aυτο για τις γκρι οθονες που λενε αρκετοι... πρωτα ας τσεκαρουν το συστημα τους αν ειναι 100% σταθερο σε linx, prime95 κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Τα posts αρχίζουν να θυμίζουν μια παλαιά διαφήμιση του κέντρου απεξάρτησης ΣΤΡΟΦΗ, όπου δήλωναν τα απεξαρτημένα μέλη πως "με λένε τάδε και είμαι καλά"...

Link to comment
Share on other sites

Τα posts αρχίζουν να θυμίζουν μια παλαιά διαφήμιση του κέντρου απεξάρτησης ΣΤΡΟΦΗ, όπου δήλωναν τα απεξαρτημένα μέλη πως "με λένε τάδε και είμαι καλά"...

Γιατι ? το γελάς και εμεις εξαρτημένοι δεν ειμαστε........................

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή η ATi είναι μονόδρομος. Αυτά με τους drivers και τις γκρι οθόνες εμένα μου φαίνονται αστεία. Όσοι τους πέρασαν σε καθαρό λειτουργικό με σταθερό σύστημα δεν είχαν πρόβλημα.-

Link to comment
Share on other sites

Εμενα περασαν 4χ5870 απο τα χερια μου, πραγματικα τις εχω ματωσει και προβληματα 0 (αν εξαιρεσεις το EF).

Aυτο για τις γκρι οθονες που λενε αρκετοι... πρωτα ας τσεκαρουν το συστημα τους αν ειναι 100% σταθερο σε linx, prime95 κτλ.

εγω ειμαι καλυτερος πελατης απο εσενα!!! :hehe: 2χ5870 και 2χ5970 :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Άρα velipsi φρόντισε αμα πας σε ATi να έχεις ένα καθαρό λειτουργικό με σταθερό σύστημα. :jester:

http://www.hwbox.gr/news/7762-nvidia-geforce-gtx-480-kai-gtx-470-oi-onomasies-ton-proton-fermi-gf100-page_6.html

Eδω εσυ! με τις cudaσουβλες σου :hehe:

Παντα οταν αλλαζα καρτα εκανα format...Μην τρελαθουμε οτι με nvidia δεν εχει κανεις προβλημα! Tα physx και η χρηση τους ηταν απο μονο του μεγα προβλημα στα games:hehe:

Να ξεχασω που στο MIRROR EDGE μετα απο 20 λεπτα τα frames επεφταν στα 10 και επρεπε να κανω restart το game....να ξεχασουμε επι μηνες unplayable με physx το batman.... με τους drivers που εριχνε στο ξεκουδουνο τα 3d ρολογια σε 2d!

Εμεις εχουμε φρεσκο πραγμα και η nvidia παιζει ακομα με τα σαπια....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Άρα velipsi φρόντισε αμα πας σε ATi να έχεις ένα καθαρό λειτουργικό με σταθερό σύστημα. :jester:

Aμα ο αλλος παει να παιξει με 1.2ν στα 4.2ghz και με 1.2ν qpi με 2ghz μνημες τι περιμενεις? Ολα παιζουν ρολο.

Εγω στο ξαναπα παντως... Βαλε μια 5970 και κρατα τη 295 για physx για να τρεχει καλα και το dark void (H παιχνιδαρα)! Μπουχαχα!!!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο το γεγονός του ερχομού τον καινούργιον καρτών απο την nvindia θα κάνει πολλούς να περιμένουν για την αγορά καινούργιας κάρτας.

Την δεδομένη όμως στιγμή η ΑΤΙ είναι μονόδρομος,και μεταξύ μας το ιδιο πιστεύω και με τον ερχομό τον νέον nvindia,αλλά δεν μπορούμε να γίνουμε και προφήτες.

Πάντως η αγορά έχει έλειψη απο 5970...

Μήπως περιμένουμε καινούργια πολιτική στις τιμές απο την κόκκινη ναυαρχίδα????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία ειμαι χρόνων οπαδος της nvidia και λέω να πάω σε ΑΤΙ ...σειρά 58ΧΧ

Διαβάζω τα καλύτερα για τις καρτούλες αλλα............κατι προβληματάκια με οδηγούς ,κάτι γκρί γραμμες ...

Τι είναι αυτα ρε παιδιά ?μη φύγω απο nvidia και για καλύτερα μπλέξω

Να ακόυσω τις γνώμες σας.

χρήση σε παιχνίδια νορμαλ.....δεν τρελένομαι ...

Δουλεία με video ...foto ...

Από 8800GΤS είτε πας σε gtx275 και άνω, είτε σε ΑΤΙ 58** θα δεις μεγάλη διαφορά

Βέβαια η λογική αυτή την περίοδο "φωνάζει" ΑΤΙ, ...η λογική και όχι οι χρήστες που κοκορεύονται, που φουσκώνουν από περηφάνεια και σνομπισμό και από ειρωνία... έχει καταντήσει αηδία!

Και αν τυχόν συναντήσεις κάποιο πρόβλημα ή φοβάσαι λίγο να πας σε ΑΤΙ, θα σε βοηθήσουν τα παιδιά εδώ

Link to comment
Share on other sites

ο αλλος θα θελει να παιξει με αζωτο η θα ειναι σε κανα overclocking event , θα αλλαζει καρτα και μου λετε οτι πρεπει να κανει φορματ ;

πατε καλα ;

εχω αλλαξει χιλιαδες καρτες στη ζωη μου αλλα φορματ ποτε δε χρειαστηκε να κανω.

velipsi : παρε την 5850 και αν δεις οτι δεν την παλευεις η οτι δεν σταθηκες τυχερος με τους οδηγους της , πουλα την.Θα φυγει την επομενη μερα και μετα πηγαινεις σε nvidia που την ξερεις σαν εταιρια

Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο 10-12 μερες μονο τα καλλιτερα μπορω να πω!!!

ουτε εγκατασταση ξανα τα windows εκανα και ειχα και 4 διαφορετικες nvidia πριν στα ιδια windows παιζει μια χαρα!!

φτου να μη τη ματιασω κιολας!

Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο 10-12 μερες μονο τα καλλιτερα μπορω να πω!!!

ουτε εγκατασταση ξανα τα windows εκανα και ειχα και 4 διαφορετικες nvidia πριν στα ιδια windows παιζει μια χαρα!!

φτου να μη τη ματιασω κιολας!

Ναι ρε φιλε...απλα καποιοι το εχουν ελεεινα παραξυλωσει τρομαζοντας τους παντες!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε...απλα καποιοι το εχουν ελεεινα παραξυλωσει τρομαζοντας τους παντες!
http://www.hwbox.gr/news/7762-nvidia-geforce-gtx-480-kai-gtx-470-oi-onomasies-ton-proton-fermi-gf100-page_6.html

Eδω εσυ! με τις cudaσουβλες σου :hehe:

Παντα οταν αλλαζα καρτα εκανα format...Μην τρελαθουμε οτι με nvidia δεν εχει κανεις προβλημα! Tα physx και η χρηση τους ηταν απο μονο του μεγα προβλημα στα games:hehe:

Να ξεχασω που στο MIRROR EDGE μετα απο 20 λεπτα τα frames επεφταν στα 10 και επρεπε να κανω restart το game....να ξεχασουμε επι μηνες unplayable με physx το batman.... με τους drivers που εριχνε στο ξεκουδουνο τα 3d ρολογια σε 2d!

Εμεις εχουμε φρεσκο πραγμα και η nvidia παιζει ακομα με τα σαπια....:hehe:

:fie: :fie: :fie:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.