Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Εμένα για μένα δυο είναι τα περίεργα.

α) Πως γίνεται όλες οι γκόμενες κουμ*****στριες να έχουν καρμπόν φωνή

β) Είναι μέλος του εργατικού σαμθινγκ Αθήνας. So ******* what? Εΐλικρινά δλδ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για μένα δυο είναι τα περίεργα.

α) Πως γίνεται όλες οι γκόμενες κουμ*****στριες να έχουν καρμπόν φωνή

β) Είναι μέλος του εργατικού σαμθινγκ Αθήνας. So ******* what? Εΐλικρινά δλδ

το οτι βλεπεις "κουκουλοφορους"-Αστυνομους/Ασφ-αλητες ειναι απολυτα φυσιολογικο δηλαδη?:fist:

οπως και το οτι μαζευουν καποιους τυχαιους περαστικους,χωρις καν να επιδειξουν τα διακριτικα τους,χωρις λογο?

κοινως δηλαδη,κανουν προληπτικες προσαγωγες...

εκει που περπατας δηλαδη,τσουπ σκαει ο Μπατσος και σε μαζευει γιατι δεν του αρεσε η φατσα σου...:wall:

αλλα απο εσενα δεν μου φενεται καθολου παραξενη η αντιδραση

κατι χρησιμο ομως εχεις να προσθεσεις στην κουβεντα, ή απλα θελεις να κανεις το κομματι σου/την προπαγανδα σου και να μας δειξεις για ακομη μια φορα ποσο Δημοκρατης εισαι?:getlost::getlost::sick::bad:

Link to comment
Share on other sites

Meanwhile, in Iceland

in.gr - Παγκόσμιο ρεκόρ στη διαγραφή χρέους νοικοκυριών στην Ισλανδία - Ειδήσεις - Κόσμος

Ο οίκος Fitch αναβάθμισε την περασμένη εβδομάδα το αξιόχρεο της Ισλανδίας σε διαβαθμισμένο επίπεδο με σταθερή προοπτική και δήλωσε ότι «ήταν επιτυχημένη η ανορθόδοξη πολιτική της για την αντιμετώπιση της κρίσης».

όπου "ανορθόδοξη":

Η προσέγγιση της Ισλανδίας για την αντιμετώπιση της κατάρρευσης ήταν να θέτει κάθε φορά τις ανάγκες του πληθυσμού της επάνω από εκείνες των αγορών.
Link to comment
Share on other sites

ενα απο τα καλα του να μην εισαι στην Ε.Ε. :smoke:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. Είναι προπαγάνδα των εξτρεμιστών του ΚΚΕ, και του αναρχικού Τσίπρα. Ελπίζω ο κύριος Μπάμπης να ξεδιαλύνει τα πράγματα το βράδυ, για να ηρεμήσετε. Με το ΔΝΤ είμαστε σε καλό δρόμο. Σε 8^4 χρόνια θα βγούμε από την ύφεση.

Link to comment
Share on other sites

O Φαρμάκης δουλευει/εχει εταιρία αμεσα συνδεδεμένη με την "προώθηση" του μνημονίου

Αυτο ειναι πιο ενδιαφέρον:

https://www.facebook.com/zoltantribepage/posts/117371068389134

Link to comment
Share on other sites

το οτι βλεπεις "κουκουλοφορους"-Αστυνομους/Ασφ-αλητες ειναι απολυτα φυσιολογικο δηλαδη?:fist:

οπως και το οτι μαζευουν καποιους τυχαιους περαστικους,χωρις καν να επιδειξουν τα διακριτικα τους,χωρις λογο?

κοινως δηλαδη,κανουν προληπτικες προσαγωγες...

εκει που περπατας δηλαδη,τσουπ σκαει ο Μπατσος και σε μαζευει γιατι δεν του αρεσε η φατσα σου...:wall:

αλλα απο εσενα δεν μου φενεται καθολου παραξενη η αντιδραση

κατι χρησιμο ομως εχεις να προσθεσεις στην κουβεντα, ή απλα θελεις να κανεις το κομματι σου/την προπαγανδα σου και να μας δειξεις για ακομη μια φορα ποσο Δημοκρατης εισαι?:getlost::getlost::sick::bad:

Όντως ασφαλίτες με πολιτικά. Πρωτάκουστο και σίγουρα παράνομο.

Bonus tip: η προσαγωγή δε σημαίνει σύλληψη. Που ναι σημαίνει ότι ο ασφαλίτης έχει το δικαίωμα να σε πάει στο τμήμα για μια απλή εξακρίβωση στοιχείων. Αν κάτι χαλάει την αισθητική μου (πέρα ότι μετά απο 4 χρόνια τα ίδια βίντεο ανακυκλώνονται προφανώς κατα τύχη) είναι το γεγονός ότι ο εκάστοτε πολίτης νομίζει ότι έχει το δικαίωμα να παρεμβαίνει στο έργο της Αστυνομίας (αν το έργο αυτό γίνεται με επιτυχία ή χωρίς είναι άλλου παπά ευαγγέλιο) επειδή είναι Βουλευτής, μέλος του εργατικού κάτι ή επειδή απλά είχε lvl 60 shammie με tier3 pve set επι εποχές vanilla wow

Αλλά στην Ελλάδα όπου το μέτρο έχει χαθεί προ πολλού βλέπουμε παπάκι της ομάδας Δέλτα να τρώει κλωτσιά απο διαδηλωτή να πηγαίνει στην άλλη άκρη του δρόμου και να πέφτει κάτω και να λέμε οι άτιμοι πέφτουν στο πλήθος, οπότε κανονικά τπτ δε μου κάνει εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. Είναι προπαγάνδα των εξτρεμιστών του ΚΚΕ, και του αναρχικού Τσίπρα. Ελπίζω ο κύριος Μπάμπης να ξεδιαλύνει τα πράγματα το βράδυ, για να ηρεμήσετε. Με το ΔΝΤ είμαστε σε καλό δρόμο. Σε 8^4 χρόνια θα βγούμε από την ύφεση.

Χμμμμ ο Συριζα ακόμα δεν έχει προτείνει αποχώρηση απο την ΕΕ απο όσα ακούω....

Link to comment
Share on other sites

Όντως ασφαλίτες με πολιτικά. Πρωτάκουστο και σίγουρα παράνομο.

Bonus tip: η προσαγωγή δε σημαίνει σύλληψη. Που ναι σημαίνει ότι ο ασφαλίτης έχει το δικαίωμα να σε πάει στο τμήμα για μια απλή εξακρίβωση στοιχείων. Αν κάτι χαλάει την αισθητική μου (πέρα ότι μετά απο 4 χρόνια τα ίδια βίντεο ανακυκλώνονται προφανώς κατα τύχη) είναι το γεγονός ότι ο εκάστοτε πολίτης νομίζει ότι έχει το δικαίωμα να παρεμβαίνει στο έργο της Αστυνομίας (αν το έργο αυτό γίνεται με επιτυχία ή χωρίς είναι άλλου παπά ευαγγέλιο) επειδή είναι Βουλευτής, μέλος του εργατικού κάτι ή επειδή απλά είχε lvl 60 shammie με tier3 pve set επι εποχές vanilla wow

Αλλά στην Ελλάδα όπου το μέτρο έχει χαθεί προ πολλού βλέπουμε παπάκι της ομάδας Δέλτα να τρώει κλωτσιά απο διαδηλωτή να πηγαίνει στην άλλη άκρη του δρόμου και να πέφτει κάτω και να λέμε οι άτιμοι πέφτουν στο πλήθος, οπότε κανονικά τπτ δε μου κάνει εντύπωση.

κρατιεμαι να μην το συνεχισω,αλλα...

γιατι εκτος απο ερειστικος εισαι και ασχετος (δεν το παιζεις ασχετος...)

οι αστυνομοι ειναι Υποχρεωμενοι να επιδυκνειουν Διακριτικα ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ειτε ειναι ασφαλιτες,ειτε τροχονομοι,ειτε ΜΑΤαδες

γιατι σε διαφορετιοκη περιπτωση θα εβγαιναν ολοι εξω με μια κουκουλα (σαν τους φιλους σου),θα το επαιζαν καμποηδες,μπατσοι,ασφαλιτες,Ραμπο και θα μαζευαν κοσμακη για να τον κανουν οτι θελουν....

να τον δειρουν,να τον σκοτωσουν,να το κλεψουν

Ποσο μυαλο χρειαζεται για να το σκεφτεις αυτο πριν πεις την ασυναρτησια σου δηλαδη?:bad:

η δουλεια της αστυνομιας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ να κανει προληπτικες προσαγωγες

και εγραψα προσαγωγες και οχι συλληψεις,ακριβως γιατι γνωριζω την διακριση μεταξυ των 2,οποτε μην κανεις τον εξυπνακια

και οχι,ο ασφαλιτης δεν εχει το δικαιωμα να σε παει στο τμημα για μια "απλη εξακριβωση στοιχειων"

εφοσον εχεις ταυτοτητα μαζι σου,η εξακριβωση δεν χρειαζεται να γινει στο τμημα,γινεται επι τοπου

οπως ηΤροχαια ΔΕΝ εχει δικαιωμα να σου ψαξει το αυτοκινητο,αλλα το κανει...

τωρα γιατι το κανουν (αναφερομαι και στα 2) , το αφηνω στην κριση του καθενος

και στα βιντεακια δεν μιλαμε για "παρεμβαση" στο "εργο" της αστυνομιας...

αν αυτο ειναι το εργο της,τοτε να πας να τους κανεις παρεα...

Και,ναι,ΚΑΘΕ πολιτης εχει το δικαιωμα να εκφρασει την γνωμη του και να καταδειξει το αδικο οταν αυτο το αντιλαμβανεται (και ειναι και υποχρεωση του)

το προβλημα δεν εχει δημιουργηθει απο ολους αυτους τους "κακους" που κατα τα δικα σου λεγομενα "παρεμβαινουν",μα απο ΟΛΟΥΣ εκεινους που κοιταζουν αμετοχοι την αδικια και την ανομια που συμβαινει διπλα τους τοσα χρονια

οσο για την ανακυκλωση των βιντεο,ενα μονο κακο βρισκω...

Το οτι μετα απο τοσο καιρο,υπαρχουν ακομα ανθρωποι που δεν τα εχουν δει και ακομα χειροτερα,ανθρωποι που αυτη η πραξη τους παραξενευει,καθως αυτη ηταν και ειναι η πραγματικοτητα

Link to comment
Share on other sites

Όντως ασφαλίτες με πολιτικά. Πρωτάκουστο και σίγουρα παράνομο.

Bonus tip: η προσαγωγή δε σημαίνει σύλληψη. Που ναι σημαίνει ότι ο ασφαλίτης έχει το δικαίωμα να σε πάει στο τμήμα για μια απλή εξακρίβωση στοιχείων. Αν κάτι χαλάει την αισθητική μου (πέρα ότι μετά απο 4 χρόνια τα ίδια βίντεο ανακυκλώνονται προφανώς κατα τύχη) είναι το γεγονός ότι ο εκάστοτε πολίτης νομίζει ότι έχει το δικαίωμα να παρεμβαίνει στο έργο της Αστυνομίας (αν το έργο αυτό γίνεται με επιτυχία ή χωρίς είναι άλλου παπά ευαγγέλιο) επειδή είναι Βουλευτής, μέλος του εργατικού κάτι ή επειδή απλά είχε lvl 60 shammie με tier3 pve set επι εποχές vanilla wow

Αλλά στην Ελλάδα όπου το μέτρο έχει χαθεί προ πολλού βλέπουμε παπάκι της ομάδας Δέλτα να τρώει κλωτσιά απο διαδηλωτή να πηγαίνει στην άλλη άκρη του δρόμου και να πέφτει κάτω και να λέμε οι άτιμοι πέφτουν στο πλήθος, οπότε κανονικά τπτ δε μου κάνει εντύπωση.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VknFWvYZbfw]Απαράδεκτοι - Το έργο της Αστυνομίας - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

O Φαρμάκης δουλευει/εχει εταιρία αμεσα συνδεδεμένη με την "προώθηση" του μνημονίου

Αυτο ειναι πιο ενδιαφέρον:

https://www.facebook.com/zoltantribepage/posts/117371068389134

Ναι το είδα αυτό για το ποιοι είναι. Αυτό που προσπαθώ να εξετάσω είναι η επιχειρηματολογία τους. Κυρίως στο θέμα της εξόδου ή μη απο το ευρώ (όπου κανένας εκ των τριών δεν αναφέρει ότι πρέπει να βγούμε εθελοντικά μιας και δεν υπάρχει μηχανισμός αποπομπής), μιας και μια τέτοια απόφαση δεν παίρνει ''undo'', και όπως και να το κάνουμε, η λήψη τέτοιας απόφασης με βάση το θυμικό, μετά απο τόση ενημέρωση και ''ενημέρωση'', δεν είναι δυνατό να είναι ορθή.

Link to comment
Share on other sites

οι αστυνομοι ειναι Υποχρεωμενοι να επιδυκνειουν Διακριτικα ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ειτε ειναι ασφαλιτες,ειτε τροχονομοι,ειτε ΜΑΤαδες

Όοοοοχι. Είναι υποχρεωμένοι να υποδεικνύουν την υπηρεσιακή τους ταυτότητα. Την οποία δεν ξέρουμε αν την έχουν δείξει στον πιτσιρικά που πάνε να συλλάβουν.

Και,ναι,ΚΑΘΕ πολιτης εχει το δικαιωμα να εκφρασει την γνωμη του και να καταδειξει το αδικο οταν αυτο το αντιλαμβανεται (και ειναι και υποχρεωση του)

Δε λενε τη γνώμη τους. Με το να μπαίνουν στη μέση προσαγωγής ή να τραβάνε απο το χέρι άτομα που τα ΜΑΤ πάνε να συλλάβουν παρεμβαίνουν στο έργο της αστυνομίας. Βασικά αν ο αστυνομικός θέλει να κάνει σωστά τη δουλειά του, πρέπει να πάει τον πιτσιρικά στο τμήμα για εξακρίβωση και να συλλάβει την κυρα Μαγδάλω.

και οχι,ο ασφαλιτης δεν εχει το δικαιωμα να σε παει στο τμημα για μια "απλη εξακριβωση στοιχειων"

εφοσον εχεις ταυτοτητα μαζι σου,η εξακριβωση δεν χρειαζεται να γινει στο τμημα,γινεται επι τοπου

Λάθος αγαπητέ. Δε σου τα είπαν καλά....

Οι προσαγωγή υπόπτου ατό

15. θ. (Ο αστυνομικός σκοπός) Οδηγεί στο αστυνομικό κατάστημα για εξέταση άτομα τα οποία στερούνται στοιχείων αποδεικτικών της ταυτότητάς τους ή τα οποία, εξαιτίας του τόπου, του χρόνου, των περισσοτέρων και της συμπεριφοράς του δημιουργούν υπόνοιες διάπραξης εγκληματικής ενέργειας. Τα προσαγόμενα στο αστυνομικό κατάστημα άτομα δέον όπως μη παραμένουν σ' αυτό πέραν του χρόνου ο οποίος είναι απολύτως αναγκαίος για το σκοπό για τον οποίο προσήχθησαν."

το προβλημα δεν εχει δημιουργηθει απο ολους αυτους τους "κακους" που κατα τα δικα σου λεγομενα "παρεμβαινουν",μα απο ΟΛΟΥΣ εκεινους που κοιταζουν αμετοχοι την αδικια και την ανομια που συμβαινει διπλα τους τοσα χρονια

Λολ. Και με το να χώνεσαι στην αστυνομία τους κάνεις τα τρια δυο. Όποιος θέλει να ξυπνήσει ας ξυπνήσει. Ο εχθρός σας δεν είναι οι 5000-10000 μπάτσοι που εκτελούν τις εντολές που τους δίνουν (διότι διαφορετικά θα σας κάνουν παρέα στην επόμενη πορεία). Όσο δεν το καταλαβαίνετε λυπάμαι που το λεω αλλά μάλλον σας αξίζουν τα 450 ευρώ το μήνα.

οσο για την ανακυκλωση των βιντεο,ενα μονο κακο βρισκω...

Το οτι μετα απο τοσο καιρο,υπαρχουν ακομα ανθρωποι που δεν τα εχουν δει και ακομα χειροτερα,ανθρωποι που αυτη η πραξη τους παραξενευει,καθως αυτη ηταν και ειναι η πραγματικοτητα

Χμμμ το κακό ξεκινά όταν παρουσιάζεις ένα τέτοιο βίντεο σαν φρέσκο ή όταν αφήνεις να εννοηθεί κάτι τέτοιο. Ευτυχώς που τις περισσότερες φορές οι τύποι που το κάνουν αυτό δεν είναι και οι πιο έξυπνοι. Για αυτό ας πούμε και το προηγούμενο καλοκαίρι είδαμε φρέσκο βίντεο με ΜΑΤ τα οποια φορούσαν τη χειμερινή στολή.

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

Λάθος αγαπητέ. Δε σου τα είπαν καλά....

Οι προσαγωγή υπόπτου ατό

15. θ. (Ο αστυνομικός σκοπός) Οδηγεί στο αστυνομικό κατάστημα για εξέταση άτομα τα οποία στερούνται στοιχείων αποδεικτικών της ταυτότητάς τους ή τα οποία, εξαιτίας του τόπου, του χρόνου, των περισσοτέρων και της συμπεριφοράς του δημιουργούν υπόνοιες διάπραξης εγκληματικής ενέργειας. Τα προσαγόμενα στο αστυνομικό κατάστημα άτομα δέον όπως μη παραμένουν σ' αυτό πέραν του χρόνου ο οποίος είναι απολύτως αναγκαίος για το σκοπό για τον οποίο προσήχθησαν."

Χμμμ το κακό ξεκινά όταν παρουσιάζεις ένα τέτοιο βίντεο σαν φρέσκο ή όταν αφήνεις να εννοηθεί κάτι τέτοιο. Ευτυχώς που τις περισσότερες φορές οι τύποι που το κάνουν αυτό δεν είναι και οι πιο έξυπνοι. Για αυτό ας πούμε και το προηγούμενο καλοκαίρι είδαμε φρέσκο βίντεο με ΜΑΤ τα οποια φορούσαν τη χειμερινή στολή.

Και τι ακριβώς είχε υπόνοιες διάπραξης εγκληματικής ενέργειας?

Πιτσιρικάδες ήταν έξω από το πανεπιστήμιο τους! (Για τον τόπο)

Ο χρόνος? απλά έτυχε να έχει διαδήλωση εκείνη την ώρα.

Η συμπεριφορά? χμ? :confused:

Α, και ενώ δεν φαίνεται πότε τους πιάνουν, φαίνεται πότε μπαίνουν εκεί και πότε τους πιάνουν, δεν υπάρχει περίπτωση να έδειξαν ταυτότητα σε τόσο λίγο χρόνο, αυτό δεν ήταν προσαγωγή, ήταν όπως λένε και οι Αναρχικοί απαγωγή κανονικότατα..

Ποιος ακριβώς ο ρόλος σου εδώ? να μας πεις ότι οι αστυνομικοί κάνουν καλά την δουλειά τους και αυτοί που ανεβάζουν τέτοια βίντεο είναι ζώα? Μας δουλευεις ή απλά είσαι μπάτσος?

Οι αστυνομικοί ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ δεν κάνουν καλά την δουλειά τους όταν φορτώνουν μπουκάλια και πέτρες σε όποιον πιάσουν (είτε είναι πρασαγωγή είτε σύλληψη) (Έχω καταλήξει να μην πηγαίνω στις διαδηλώσεις με το ποδήλατο γιατί αναγκαστικά με το ποδήλατο παίρνω τσάντα, και φοβάμαι να έχω τσάντα μαζί μου μην μου φορτώσουν πέτρες/μπουκάλια/σφυριά...), αποδεδειγμένα δεν την κάνουν σωστά όταν βαράνε κόσμο ακουκούλωτο αβέρτα, και πάνω σε όλα αυτά είναι ανίκανοι να πιάσουν αυτούς που πετάνε πέτρες και μπουκάλια και καίνε την Αθήνα. Ίσως γιατί τους συμφέρει, ίσως αυτές είναι οι εντολές, αλλά είναι η αλήθεια.

Όσο για το βίντεο με τις λάθος στολές, so what? δεν ήταν φρέσκο, αλλά ΗΤΑΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!

Έναν φίλο μου τον έχουν ελένξει άπειρες φορές, τον σταματάνε συνέχεια και χθες τον προσαγάγανε.. το παράπτωμα του? Έχει τζίβες στα μαλλιά, και χθες βγήκε για να έρθει στην διαδήλωση..

Αυτό δεν είναι προσαγωγή γιατί μπορεί να υπάρχει υπόνοια εγκληματικής δραστηριότητας, αλλά στυγνή τρομοκρατία. του κόσμου που θέλει να πάει στις διαδηλώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ακριβώς ο ρόλος σου εδώ? να μας πεις ότι οι αστυνομικοί κάνουν καλά την δουλειά τους και αυτοί που ανεβάζουν τέτοια βίντεο είναι ζώα? Μας δουλευεις ή απλά είσαι μπάτσος?

Ο ρόλος μου εδώ είναι να λέω την αποψή μου. Ο δικός σου ποιος είναι; Εκτός απο το να ρωτάς τους άλλους χρήστες τι ρόλο έχουν εδώ.

Οι αστυνομικοί ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ δεν κάνουν καλά την δουλειά τους όταν φορτώνουν μπουκάλια και πέτρες σε όποιον πιάσουν

Φαντάζομαι ότι αυτό με κάποιο τρόπο μπορείς να το αποδείξεις σωστά;

Όσο για το βίντεο με τις λάθος στολές, so what? δεν ήταν φρέσκο, αλλά ΗΤΑΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!

Είπα μια φορά γιατί αυτό με ενοχλεί/ξενίζει. Το ότι με ξαναρωτάς σημαίνει ότι δε θες να καταλάβεις ή δε μπορείς να καταλάβεις. Σε κάθε περίπτωση θα είναι ανούσιο να επαναλάβω τι έγραψα. Άσε που δεν προλαβαίνω γιατί έχω σκοπιά 2-4 στο τμήμα (και just in case αυτό είναι ψέμα)

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

Όοοοοχι...

στα περι νομου αναφερθηκε και ο αποπανω

για ακομα μια φορα κανεις τον εξυπνακια και εκτιθεσαι...

δεν ειδα να στερουνται ταυτοτητας και σιγουρα δεν ηταν περισσοτερο ή λιγοτερο υποπτοι απο οποιονδηποτε αλλο περαστικο εκεινη την ωρα

οταν ανεφερα πιο πανω πως ειναι υποχρεωμενοι να δειχνουν τα διακριτικα τους,εννοουσα πως πρεπει να δειχνουν καποιο στοιχειο που ταυτοποιει το ποιοι ειναι

Αλλα για ακομα μια φορα δειχνεις οτι εισαι αδαης (και δεν το προσποιησαι),καθως οποιοσδηποτε καταλαβαινει τι εννοω με αυτα που γραφω.

Συνεπως σταματα να κανεις τον εξυπνακια γιατι εισαι στην καλυτερη των περιπτωσεων λιγοτερο εξυπνος απο αυτους που κατηγορεις ετσι αβιαστα

Φαντάζομαι ότι αυτό με κάποιο τρόπο μπορείς να το αποδείξεις σωστά;

εσυ φανταζομαι μπορεις να αποδειξεις το αντιθετο?

η ανικανοτητα ή μη , της ΕΛ.ΑΣ δεν ειναι το θεμα μας εδω...Οι αξιολογησεις ανηκουν στον καθενα μας και τις βγαζει με ταδικα του κριτηρια.

Το θεμα μας ειναι τι κανει ,σε ποιον και πως.Και αν το θελεις.τι ΔΕΝ κανει

Link to comment
Share on other sites

Αλλά στην Ελλάδα όπου το μέτρο έχει χαθεί προ πολλού βλέπουμε παπάκι της ομάδας Δέλτα να τρώει κλωτσιά απο διαδηλωτή να πηγαίνει στην άλλη άκρη του δρόμου και να πέφτει κάτω και να λέμε οι άτιμοι πέφτουν στο πλήθος, οπότε κανονικά τπτ δε μου κάνει εντύπωση.

Ακομα κι ετσι να ειναι... γι αυτο φταιει η προπαγανδα των αριστερων??

Ολοι οι "απο κει" δεν ειχαν κανενα ρολο. Μια χαρα εκαναν την δουλεια ομορφα και κουλ και τρεντυ και ξαφνικα αποφασισαν καποιοι να τους μισουν και να διαστρεβλωνουν την αληθεια σε ολα τα βιντεοζζζ?

Σατανικο σχεδιο!

Link to comment
Share on other sites

στα περι νομου αναφερθηκε και ο αποπανω

για ακομα μια φορα κανεις τον εξυπνακια και εκτιθεσαι...

δεν ειδα να στερουνται ταυτοτητας και σιγουρα δεν ηταν περισσοτερο ή λιγοτερο υποπτοι απο οποιονδηποτε αλλο περαστικο εκεινη την ωρα

οταν ανεφερα πιο πανω πως ειναι υποχρεωμενοι να δειχνουν τα διακριτικα τους,εννοουσα πως πρεπει να δειχνουν καποιο στοιχειο που ταυτοποιει το ποιοι ειναι

Αλλα για ακομα μια φορα δειχνεις οτι εισαι αδαης (και δεν το προσποιησαι),καθως οποιοσδηποτε καταλαβαινει τι εννοω με αυτα που γραφω.

Συνεπως σταματα να κανεις τον εξυπνακια γιατι εισαι στην καλυτερη των περιπτωσεων λιγοτερο εξυπνος απο αυτους που κατηγορεις ετσι αβιαστα

Μάθε λοιπόν να χρησιμοποιείς καλύτερα την ελληνική γλώσα. Άλλο πράγμα τα διακριτικά και άλλο πράγμα η υπηρεσιακή ταυτότητα. Είναι τουλάχιστον φαιδρό να αοριστολογείς και να αποκαλείς αδαή όποιον σε διορθώνει. Φαντάσου δλδ τι θα άκουγα αν διαφωνούσαμε και σε αυτό το κομμάτι....

Την επόμενη φορά που ο αστυνομικός θα θελήσει να πάρει στο τμήμα κάποιον να είσαι σίγουρος ότι θα σε πάρει τηλέφωνο να σε ρωτήσει αν πρέπει να το πράξει ή όχι. Εφόσον ο νόμος το αφήνει στην κρίση του σόρρυ αλλά δεν κατάλαβα γιατί πράγμα μιλάμε. Και αν θες τη γνώμη μου για το αν αυτός είναι ο ιδανικός τρόπος εξακρίβωσης, σου λεω πως όχι. Μακάρι οι αστυνομικοί να είχαν τη δυνατότητα της on the fly εξακρίβωσης αν η ταυτότητα του υπόπτου είναι γνήσια ή πλαστή και αν εκρεμεί εις βάρους του κάποιο ένταλμα.

Τώρα για το αν είμαι αδαής ή όχι (που το χεις πει κανα δυο φορές) με το συμπάθειο κιόλας αλλά εσύ πέταξες την ανακρίβεια(sic) του

και οχι,ο ασφαλιτης δεν εχει το δικαιωμα να σε παει στο τμημα για μια "απλη εξακριβωση στοιχειων"

και μόλις σου έριξα το λινκ του νόμου που ακυρώνει αυτό που λες, άρχισες τη γαργάρα.
Ολοι οι "απο κει" δεν ειχαν κανενα ρολο. Μια χαρα εκαναν την δουλεια ομορφα και κουλ και τρεντυ και ξαφνικα αποφασισαν καποιοι να τους μισουν και να διαστρεβλωνουν την αληθεια σε ολα τα βιντεοζζζ?

Σόλωνα θες να μου πεις ότι δεν πιστεύεις ότι ο αστυνομικός είναι ο εύκολος στόχος σε κάθε παρόμοια περίπτωση; Προφανώς και η καταστολή δεν είναι κάτι ωραίο αλλά ρε φίλε απο δω μακρυα που είμαι η λογική του βαράω το σαμάρι για να την ακούσει ο γαιδαρός δεν μου κάθεται καλά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.