Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ο ρόλος μου εδώ είναι να λέω την αποψή μου. Ο δικός σου ποιος είναι; Εκτός απο το να ρωτάς τους άλλους χρήστες τι ρόλο έχουν εδώ.

Σε ένα thread με θέμα την Χρεωκοπία της Ελλάδας, ο ρόλος μου είναι να καταδείξω τους υπευθυνους σύμφωνα με την γνώμη μου, αν οι μπάτσοι, με αυτά που κάνουν βοηθάνε τους υπευθυνους (και το κάνουν) τότε θα καταδείξω ως σκατένια και την συμπεριφορά τους.

Αν κάποιος διαφωνεί, προφανώς θα υπερασπιστώ την γνώμη μου.

Φαντάζομαι ότι αυτό με κάποιο τρόπο μπορείς να το αποδείξεις σωστά;

Εχει ξαναμπεί κάπου στο φόρουμ νομίζω..

Είπα μια φορά γιατί αυτό με ενοχλεί/ξενίζει. Το ότι με ξαναρωτάς σημαίνει ότι δε θες να καταλάβεις ή δε μπορείς να καταλάβεις. Σε κάθε περίπτωση θα είναι ανούσιο να επαναλάβω τι έγραψα. Άσε που δεν προλαβαίνω γιατί έχω σκοπιά 2-4 στο τμήμα (και just in case αυτό είναι ψέμα)

Θεωρείς προβοκατόρικα τα βίντεο και ηλίθιους όσους τα ανεβάζουν. Αυτό που ενοχλεί εμένα είναι ότι στέκεσαι σε αυτό (που οκ, και εμένα μου την δίνει το outdated της υπόθεσης και το επισημαίνω τις περισσότερες φορές) και όχι στην κακή στάση της αστυνομίας σε αυτά τα βίντεο.

Κοινώς, κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξαναμπεί κάπου στο φόρουμ νομίζω..

και έχουμε ξαναπεί ότι το βίντεο ξεκινάει τη στιγμή της ακινητοποιήσης του υπόπτου. Το τι γίνεται πριν (και εννοώ κατα τη διάρκεια της καταδίωξης) δεν το ξέρω και δεν το ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για το αν είμαι αδαής ή όχι (που το χεις πει κανα δυο φορές) με το συμπάθειο κιόλας αλλά εσύ πέταξες την ανακρίβεια(sic) του και μόλις σου έριξα το λινκ του νόμου που ακυρώνει αυτό που λες, άρχισες τη γαργάρα.

γαργαρα:wassat:?

Ενδιαφερον...

κανενα συμπαθιο απο μενα,τα χουμε ξαναπει οποτε μην επαναλαμβανομαστε

καμια ανακριβεια και το λινκ του νομου οχι μονο δεν με ακυρωνει (ανελυσα πιο πανω το γιατι),αλλα και ενισχυει το γιατι οι Ασφαλητοσημωριτες δεν εκαναν καλα τη δουλεια τους και ποσο αυθαιρετη ειναι η εξουσια η οποια παρεχεται σε αυτα τα πιονια

κατα τα αλλα,κανε εσυ τις γαργαρες σου και τραβα για υπνο ,γιατι σαν προστατης των Σωματων Καταστολης,

ή αλλιως στα δικα σου ελληνικα ασφαλειας, εχεις πολυ δουλεια και σε θελω ξεκουραστο και φρεσκο....:getlost:

:triniti:

Link to comment
Share on other sites

και έχουμε ξαναπεί ότι το βίντεο ξεκινάει τη στιγμή της ακινητοποιήσης του υπόπτου. Το τι γίνεται πριν (και εννοώ κατα τη διάρκεια της καταδίωξης) δεν το ξέρω και δεν το ξέρεις.

Μου ζήτησες στοιχείο, σου έδωσα στοιχείο που το πιστευει η πλειοψηφία, από την άλλη, ότι και να έγινε, τίποτα δεν δικαιολογεί το φόρτωμα αποδεικτικών στοιχείων, εκτός αν πραγματικά πιστεϋεις ότι του άνοιξαν την τσάντα, έβγαλαν τα μπουκάλια, τα πήγαν μια βόλτα στην περιοχή να σιγουρευτούν ότι είναι μολότωφ και όχι μπύρες και μετά να ξαναέβαλαν μέσα.. Α, και φυσικά η ένταση που περιγράφει και δείχνει στο 2:12 είναι επειδή απλά δεν ήθελαν να πάνε στο δικαστήριο χωρίς την τσάντα.

ΥΓ

Επειδή το έχω δει μπροστά μου πριν χρόνια, οι αναρχικοί που όντως κουβαλάνε μολότωφ, αν φοβούντε ότι θα τους πιάσουν και είναι μέσα στην πορεία, απλά σπάνε τα μπουκάλια και φευγουν, δεν τα αφήνουν κάπου ανέγγιχτα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω να κανω μια ερωτηση....και με το συμπαθειο δλδ ...αλλα προσπαθητε να κανετε διαλογο με ατομο το οποιο εχει avatar τον πλευρη...και περιμενετε να βγαλετε συμπερασμα?

Good luck και στειλτε μου σε pm το αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Σόλωνα θες να μου πεις ότι δεν πιστεύεις ότι ο αστυνομικός είναι ο εύκολος στόχος σε κάθε παρόμοια περίπτωση; Προφανώς και η καταστολή δεν είναι κάτι ωραίο αλλά ρε φίλε απο δω μακρυα που είμαι η λογική του βαράω το σαμάρι για να την ακούσει ο γαιδαρός δεν μου κάθεται καλά.

Εμενα παλι απο κοντα πριν και απο μακρια τωρα μου φαινεται οτι ο,τι βρωμα και να βγαλεις για καποιον (πολυ περισσοτερο για ενα ολοκληρο επαγγελμα) αμα ειναι αδικη και λαθος και κιτρινη και δενξερωγωτιαλλο) αν εσυ εισαι ενταξει... μετα απο λιγο καιρο η λασπη θα φυγει και θα βγεις πιο καθαρος απο πριν και καβαλα στο αλογο και η δουλεια του καθε Κοκκαρακη θα ειναι πιο ευκολη στον κοσμο.

Εγω βλεπω ενα επαγγελμα που βαλλεται παγκοσμιως (απο την ιδρυση του κιολας) και 9/10 για τους ιδιους ακριβως λογους (διαφθορα οσο δεν παει σε καθε επιπεδο, υπερμετρο ζηλο στην καταστολη κλπ κλπ).

Δηλαδη ποσο κοινη λογικη θελει για να δει καποιος οτι πισω απο τον συγκεκριμενο καπνο εχει φωτια??

Περιεργως, εμενα προσωπικα μου κανει τρομερη εντυπωση, οτι στις χωρες (Κολομβια) ή στα γεγονοτα που η παρουσια της αστυνομιας ειναι ΑΝΑΓΚΑΙΑ (ολα κεφαλαια) οι αστυνομικοι σχεδον ΠΟΤΕ δεν λοιδορούνται την επομενη μερα/μηνα.

π.χ. Ποσες φορες εχεις ακουσει να σπανε τα χουλιγκανια ενα γηπεδο, να παιζουνε ξυλο με τα ΜΑΤ και την επομενη μερα να φωναζει ολος ο κοσμος για υπερμετρη βια κλπ? Που ειμαι σιγουρος οτι θα συμβαινει κι αυτο αλλα...??

Πως εξηγεις την απουσια εικονων και αρθρων και βιντεο που να δειχνουν καταφορη αστυνομικη βια ΕΚΕΙ???

Μαλλον ειναι γιατι οι θυρα7, οι madboys, τα μπαοκια, οι original και οι λοιποι ειναι αγραμματοι και δεν μπορουν την επομενη μερα να βγουν στα μπλογκς και να χωσουν ή δεν ξερουν ποιο κουμπι να πατησουν στην φωτογραφικη?

Τωρα βεβαια υπαρχει και η εκδοχη να μην πιστευεις οτι ολα αυτα γινονται οποτε μαλλον βρηκαμε τον πρωτο ανθρωπο που πιστευει οτι ενα (οποιοδηποτε) επαγγελμα/λειτουργημα ειναι "αγιο και αδικα το βαρανε"

καταλαβαινω οτι θελει τρομερη προσπαθεια αλλα καποια στιγμη ολοι περναμε την φαση οπου καταρρει η ιδεολογια "τελικα οσοι διαφωνουν με την σωστη (δικη μου) αποψη ειναι αδαεις (αν ειναι λιγοι) και προβατα που εχουν υποστει πλύση εγκεφαλου (αν ειναι πολλοι)"

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι απο κοντα πριν και απο μακρια τωρα μου φαινεται οτι ο,τι βρωμα και να βγαλεις για καποιον (πολυ περισσοτερο για ενα ολοκληρο επαγγελμα) αμα ειναι αδικη και λαθος και κιτρινη και δενξερωγωτιαλλο) αν εσυ εισαι ενταξει... μετα απο λιγο καιρο η λασπη θα φυγει και θα βγεις πιο καθαρος απο πριν και καβαλα στο αλογο και η δουλεια του καθε Κοκκαρακη θα ειναι πιο ευκολη στον κοσμο.

αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχε η λαική ρήση ''καλύτερα να σου βγεί το μάτι παρά το όνομα'' υποδηλώνοντας ότι ευκολότερα θα ξαναμπεί στη θέση του ένα βγαλμένο μάτι παρά να αποκατασταθεί μια ταμπέλα.

Link to comment
Share on other sites

και έχουμε ξαναπεί ότι το βίντεο ξεκινάει τη στιγμή της ακινητοποιήσης του υπόπτου. Το τι γίνεται πριν (και εννοώ κατα τη διάρκεια της καταδίωξης) δεν το ξέρω και δεν το ξέρεις.

φαουλ.

και τα μπουκαλια δικα του να ηταν. δεν μπορεις να τα ξαναβαλεις στην τσαντα. οταν γινει η συλληψη, θα γραφει, οτι κατειχε την τσαντα. και εθεαθη, πχ να πεταει τα μπουκαλια με μαρτυρες κτλ.

τωρα αν σου ειπαν εσενα πεταει ο γαιδαρος? πεταει.

Link to comment
Share on other sites

αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχε η λαική ρήση ''καλύτερα να σου βγεί το μάτι παρά το όνομα'' υποδηλώνοντας ότι ευκολότερα θα ξαναμπεί στη θέση του ένα βγαλμένο μάτι παρά να αποκατασταθεί μια ταμπέλα.

καταρχην εδω μιλαμε οτι ο αλλος υποστηριζει οτι το ματι ειναι μια χαρα στη θεση του!

Καποια σκοτεινα κεντρα αναρχοκομμουνιστων ειναι που μας πασαρουν εικονες με βγαλμενα ματια κι εμεις τα προβατα τα καταπινουμε αμασητα.

Αν οντως το ματι ειναι στην θεση του... θεωρω οτι 200 χρονια τωρα (που υπαρχει η αστυνομια σαν θεσμος και επαγγελμα) θα ειχε φυγει η ταμπελα κι ας λεει οτι θελει ο σοφος λαος...

Και μιλαμε για ενα "επαγγελμα" που εχει "σπρωχτει" οσο κανενα αλλο απο το hollywood με απειρες ταινιες και σειρες και reality tv που μιλανε για το δυσκολο μεν αλλα θεαρεστο "εργο της αστυνομιας! κι ομως η ταμπελα παραμενει....

Χμμμ.... μα ποσο στραβος ειναι αυτος ο γυαλος ρε γμτ?!?!?!?

Meanwhile in kolotouba-fascist land

νομιζω οτι δεν μπορουσε να περιγραφει καλυτερα η κατασταση μας!!

Απλα τραγικο σαν παραδειγμα να το ακους και απο επισημα χειλη.

kathimerini.gr - Γ. Καρατζαφέρης: «Και οι κρατούμενοι στο Άουσβιτς δεν είχαν καμιά ελπίδα

Έγινε επεξεργασία από SLN
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα thread με θέμα την Χρεωκοπία της Ελλάδας, ο ρόλος μου είναι να καταδείξω τους υπευθυνους σύμφωνα με την γνώμη μου, αν οι μπάτσοι, με αυτά που κάνουν βοηθάνε τους υπευθυνους (και το κάνουν) τότε θα καταδείξω ως σκατένια και την συμπεριφορά τους.

Το ακουνε συχνα αυτο το παραπονο... (βλ θρεντ ΠΟΘ).

ΥΓ: Οσοι εκνευριζεστε με τους καπς...θυμηθειτε ,ειναι εξουσιοφοβικοι..

Σκεφτομαι την σκηνη με την cop derpina...Δεν τολμησαν να πουν ΚΟΥΒΕΝΤΑ.Ουτε καν ενα "Σας παρακαλω κυριε"..

Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α.

Ειναι σαν τις μπιτσιζ.Αρκει να τους προκαλεις την ψευδαισθηση οτι ξερεις τι κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Meanwhile in kolotouba-fascist land

νομιζω οτι δεν μπορουσε να περιγραφει καλυτερα η κατασταση μας!!

Απλα τραγικο σαν παραδειγμα να το ακους και απο επισημα χειλη.

kathimerini.gr - Γ. Καρατζαφέρης: «Και οι κρατούμενοι στο Άουσβιτς δεν είχαν καμιά ελπίδα

Πχιο πολυ σαν ειρωνια το βλεπω παρα σαν καθαρο παραδειγμα της καταστασης προς τους γερμανους

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Οσοι εκνευριζεστε με τους καπς...θυμηθειτε ,ειναι εξουσιοφοβικοι..

Σκεφτομαι την σκηνη με την cop derpina...Δεν τολμησαν να πουν ΚΟΥΒΕΝΤΑ.Ουτε καν ενα "Σας παρακαλω κυριε"..

Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α.

Ειναι σαν τις μπιτσιζ.Αρκει να τους προκαλεις την ψευδαισθηση οτι ξερεις τι κανεις.

Σε προκαλώ, να αφήσεις την τσάντα και το κοστούμι, και να έχεις παρόμοια συμπεριφορά σε διαδήλωση με τζιν, all star και απλό μπλουζάκι..

No offence, αλλά η εμφάνιση και ο χώρος μετράει πολύ, στις διαδηλώσεις/πορείες κτλ, όχι derpina δεν θα δεις, ούτε απλο γκριζομάλη αστυνομικό θα δεις ούτε τίποτα που να εμπνέει εμπιστοσύνη. Ότι υπάρχει σε γουρουνόφατσα έρχεται, και ακόμα χειρότερα, όταν τους μιλάς ή τους φωνάζεις, ακόμα και ήρεμα να είναι τα πράγματα (με τις μάσκες τους στο λαιμό) σου δίνουν την εντύπωση οτι δεν σε ακούνε (δεν σε κοιτάνε, δεν αντιδρούνε, ότι και να τους πεις).

Ναι οκ, αν δεν είναι μέρα διαδήλωσης είναι πιο προσιτοί (είχα ρωτήσει ΜΑΤατζη έξω από κλούβα πως να πάω κάπου στην Αθήνα γιατί είχα χαθει), πολύ ευγενικά, έβγαλε το Mp3 player από τα αυτιά και μου απάντησε.

Link to comment
Share on other sites

Σε προκαλώ, να αφήσεις την τσάντα και το κοστούμι, και να έχεις παρόμοια συμπεριφορά σε διαδήλωση με τζιν, all star και απλό μπλουζάκι..

No offence, αλλά η εμφάνιση και ο χώρος μετράει πολύ, στις διαδηλώσεις/πορείες κτλ, όχι derpina δεν θα δεις, ούτε απλο γκριζομάλη αστυνομικό θα δεις ούτε τίποτα που να εμπνέει εμπιστοσύνη. Ότι υπάρχει σε γουρουνόφατσα έρχεται, και ακόμα χειρότερα, όταν τους μιλάς ή τους φωνάζεις, ακόμα και ήρεμα να είναι τα πράγματα (με τις μάσκες τους στο λαιμό) σου δίνουν την εντύπωση οτι δεν σε ακούνε (δεν σε κοιτάνε, δεν αντιδρούνε, ότι και να τους πεις).

Ναι οκ, αν δεν είναι μέρα διαδήλωσης είναι πιο προσιτοί (είχα ρωτήσει ΜΑΤατζη έξω από κλούβα πως να πάω κάπου στην Αθήνα γιατί είχα χαθει), πολύ ευγενικά, έβγαλε το Mp3 player από τα αυτιά και μου απάντησε.

ναι γιατι δεν είε ντοπαριστει

Link to comment
Share on other sites

Ας πουμε ποσο "ΚΡΑ" κανει η φαση οτι τον συγκεκριμενο ΘΕΛΟΥΝΕ να του ριξουνε λασπη οσο δεν παει????

NewsIt.gr: Υπό κράτηση ο Στρος Καν για συνέργεια σε μαστροπεία

Ειμαι 10000% πεπεισμενος οτι καποια μλκ εκανε ο συγκεκριμενος στους ροθτσιλδηδες... ή απλα ειναι κι αυτο ενα κομματι της χρησιμοτητας του για αποπροσανατολισμο...

τι να πω...

δεν εξηγειται τοσο κυνηγητο.

Σε ολο τον κοσμο τα ροζ σκανδαλα κουκουλωνονται και ξεχνιούνται εν μια νυκτι και στον CEO του "αν-ηταν-κρατος-θα-ηταν-το-πλουσιοτερο-κρατος-στον-κοσμο-IMF" τον κυνηγανε τοσο???

rrrrrrrriiiight....

ποσα πραγματα δεν μαθαινουμε?

Το μονο που μας απασχολει ειναι τα ΜΑΤ και οι ανηλικες μπιτσιζ του DSK...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.