Jump to content


Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Σε προκαλώ, να αφήσεις την τσάντα και το κοστούμι, και να έχεις παρόμοια συμπεριφορά σε διαδήλωση με τζιν, all star και απλό μπλουζάκι..

No offence, αλλά η εμφάνιση και ο χώρος μετράει πολύ, στις διαδηλώσεις/πορείες κτλ, όχι derpina δεν θα δεις, ούτε απλο γκριζομάλη αστυνομικό θα δεις ούτε τίποτα που να εμπνέει εμπιστοσύνη. Ότι υπάρχει σε γουρουνόφατσα έρχεται, και ακόμα χειρότερα, όταν τους μιλάς ή τους φωνάζεις, ακόμα και ήρεμα να είναι τα πράγματα (με τις μάσκες τους στο λαιμό) σου δίνουν την εντύπωση οτι δεν σε ακούνε (δεν σε κοιτάνε, δεν αντιδρούνε, ότι και να τους πεις).

Ναι οκ, αν δεν είναι μέρα διαδήλωσης είναι πιο προσιτοί (είχα ρωτήσει ΜΑΤατζη έξω από κλούβα πως να πάω κάπου στην Αθήνα γιατί είχα χαθει), πολύ ευγενικά, έβγαλε το Mp3 player από τα αυτιά και μου απάντησε.

δεν χρειαζεται να με προκαλεσεις ,το βλεπω και στους derpουληδες - derpines των τμηματων οταν ειμαι ακομα στο "παρακαλω mode" (πριν βαλω μπροστα τις λεξεις "ονομα βαθμος αναφορα")...τελικα η εξουσια ειναι μεσα στο μυαλο μας και μονο..μεσα στο δικαστηριο 1*Tsakonas>5 cops εξω απο το δικαστηριο 100000ανθρωποi<200 cops...

Η αποφαση που λεει ο γουιζαρντ παντως δεν ειναι η πρωτη στο ειδος της,εχουν κερδιστει 5-6 αλλες ,νομιζω μερικες τις ειχα στειλει προ ημερων σε εναν χρηστη για το μπλογκ του..

Παντως δεν ειναι αποφαση-αποφαση,ειναι "ασφαλιστικα μετρα" ..δηλ προσωρινα επιτρεπεται να ΜΗΝ πλερωσουν και να μην τους κοπει το ρευμα,και θα ξαναγινει δικαστηριο.

Link to comment
Share on other sites

πολύ ενδιαφέρον, αξίζει να το δείτε όσους σας ξέφυγε

Ο άνθρωπος που γνώριζε - Οι νέοι Φάκελοι · ΣΚΑΪ

Να δούμε τι;

Είναι γνωστό τι συμφέροντα εξυπηρετούν οι "κύριοι"

Με μια πρώτη ανάγνωση:

Το βασικό στοιχείο ήταν ότι η Ελλάδα δεν είχε πληρώσει τα χρέη της στο 50% των περιπτώσεων τα τελευταία 200 χρόνια. Ήταν ο μεγαλύτερος κατά συρροή κακοπληρωτής στον κόσμο. Αυτό το στοιχείο, δεν μπορούσα να το πιστέψω!

Μας χρεώνουν δηλαδή οι μάγκες και τα βερεσέδια της οθωμανικής αυτοκρατορίας!!

Έλεος με τους αλήτες!

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε τι;

Είναι γνωστό τι συμφέροντα εξυπηρετούν οι "κύριοι"

Με μια πρώτη ανάγνωση:

Μας χρεώνουν δηλαδή οι μάγκες και τα βερεσέδια της οθωμανικής αυτοκρατορίας!!

Έλεος με τους αλήτες!

Εγω παλι ειμαι της αποψης οτι τετοια βιντεο ειναι πολυ καλο να προβάλλονται ξανα και ξανα και 100 φορες περισσοτερο απο κλιπς με χοιρινα που πετανε δακρυγονα/πετρες κλπ

Ασχετως συμφεροντων ξεπουλημενου Παπαχελα αυτα τα βιντεο μπορει καποια στιγμη να κανουν τον απλο κοσμακη να καταλαβει ποιος ευθυνεται για την κακομοιρια του. Ουτε τα ΜΑΤ, ουτε οι πολιτικοι ουτε οι Δ.Υ. και τα επιδοματα εγκαιρης προσελευσης που παιρνουνε...

Αυτα τα τομαρια που βγαζουνε 100000 τρις αγοραζοντας και πουλωντας αερα μου φαινονται σαφως χειροτεροι. Το occupy wall street μου φανηκε το σωστοτερο κινημα ever... απλα ηθελε περισσοτερα λοσταρια φωτια και πολυ μολοτοφ...

edit : το ξερω οτι εχει ξαναμπει αλλα την θεωρω απιστευτα σωστη...

417649_344289138948636_130672003643685_1096649_49217466_n.jpg

Έγινε επεξεργασία από SLN
Link to comment
Share on other sites

Χμμ. Αυτό δεν το ήξερα. Βεβαίως και για τον Καζάκη προέβλεψα ότι θα κάνει κόμμα πριν την ίδρυση του Ε.ΠΑ.Μ. Είναι κίνημα. Καλά, ο χρόνος θα δείξει... εξάλλου ακόμη δεν έχει δείξει να είναι ύποπτος για κάτι.

Ρε καλά κάνω και κόβω πάντα φάτσες. Σπανίως πέφτω έξω...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AYswa6CVaDU]Βαρουφάκης: «Δεν είμαι ΠΑΣΟΚ» - YouTube[/ame]

Μὀνοι μας είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Πωωω τέτοια ανομήματα έχει κάνει!!

Στην αρχή δεν το κατάλαβα αλλά μετά την 4η επανάληψη κάτι άρχισα να καταλαβαίνω.

Οπότε ότι επιχειρήματα παραθέτει για οικονομικά θέματα άκυρα όλα.

Φαίνεται ολοκάθαρα από τη φάτσα

Link to comment
Share on other sites

Οκ και ο Άδωνις υποστηρίζει καλώς το κεφάλαιο "Μέγας Αλέξανδρος", αλλά δεν τον προτιμώ για χίλιους δυό λόγους.

Και η άλλη μου κάνει Φιλοσοφία της Ηθικής και οργάνωνε συγκεντρώσεις υπέρ του Μνημονίου στην παλιά Βουλή.

How' s that?

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το'χει πάρει κανείς χαμπάρι; Ξέρετε αν αφορά μόνο ελεύθερους επαγγελματίες ή όλους;

Και οι καταθέσεις θα μετρούν για το τεκμαρτό εισόδημα

Βάση για τον υπολογισμό του αλγοριθμικού εισοδήματος θα είναι μια ειδική δήλωση που θα κληθούν να συμπληρώσουν όλοι οι φορολογούμενοι, το έντυπο Ε10, προς επιβεβαίωση του αποκλειστικού ρεπορτάζ του Κεφαλαίου της 16ης Ιουλίου. Στο έντυπο αυτό θα δηλώσουν όλα τα περιουσιακά τους στοιχεία, πλην των ακινήτων τους που έχουν δηλωθεί στο Ε9. Έτσι, στη φόρμα αυτή θα δηλωθούν όλα τα κινητά περιουσιακά στοιχεία των φορολογούμενων, όπως οι καταθέσεις τους εντός και εκτός Ελλάδος, οι μετοχές τους, τα ομόλογα, τα αμοιβαία κεφάλαια κλπ.

Με βάση αυτά τα περιουσιακά στοιχεία θα προκύπτει ένα «αλγοριθμικό» εισόδημα και ο φορολογούμενος θα φορολογείται γι΄ αυτό, εφόσον όμως δηλώνει χαμηλότερο εισόδημα. Παράλληλα, εφόσον δηλώνει χαμηλότερο εισόδημα από αυτό, θα ελέγχεται κατά προτεραιότητα από τις φορολογικές αρχές με χρήση των διατάξεων που ψηφίστηκαν πρόσφατα και προβλέπουν την πλήρη άρση του τραπεζικού απορρήτου έναντι των φορολογικών αρχών.

Έτσι όπως το λέει ο αρθρογράφος του capital από το σύνολο των καταθέσεων θα προκύπτει τεκμαρτό εισόδημα και θα αφορά όλους. Όχι από τις μεταβολές των καταθέσεων.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα με πραγματα που εχουν ειπωθει πολλες φορες για το τι φταιει και χρεοκοπουμε (σαν πλανητης)...

Eliot Spitzer: "The Federal Reserve Is A Ponzi Scheme" - Inside The Fed's Secret Pile Of TRASH*Assets - Home - The Daily Bail

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το'χει πάρει κανείς χαμπάρι; Ξέρετε αν αφορά μόνο ελεύθερους επαγγελματίες ή όλους;

Και οι καταθέσεις θα μετρούν για το τεκμαρτό εισόδημα

Έτσι όπως το λέει ο αρθρογράφος του capital από το σύνολο των καταθέσεων θα προκύπτει τεκμαρτό εισόδημα και θα αφορά όλους. Όχι από τις μεταβολές των καταθέσεων.

Δηλαδη εγω που ζω Αγγλια και εχω πλεον ολες τις καταθεσεις μου εδω θα φορολογουμαι μια φορα απο το αγγλικο κρατος και μια απο το Ελληνικο? ROFL! Δεν νομιζω Τακη! Σιγα μην φορολογησουνε και τους Ελληνες στην Αυστραλια η την Αμερικη που εχουνε ενα ακινητο στην Ελλαδα

Αληθεια οι Ελληνες του εξωτερικου πρεπει να κανουν φορολογικη δηλωση?

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε έλεγαν πως το 2012 θα έρθει η ανάπτυξη και έχουμε βαρβάτη ύφεση. Εντάξει, τα πετάνε αυτά για να γλυκάνουν τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που ζω Αγγλια και εχω πλεον ολες τις καταθεσεις μου εδω θα φορολογουμαι μια φορα απο το αγγλικο κρατος και μια απο το Ελληνικο? ROFL! Δεν νομιζω Τακη! Σιγα μην φορολογησουνε και τους Ελληνες στην Αυστραλια η την Αμερικη που εχουνε ενα ακινητο στην Ελλαδα

Αληθεια οι Ελληνες του εξωτερικου πρεπει να κανουν φορολογικη δηλωση?

Κάνεις φορολογική δήλωση εάν είσαι ιδιοκτήτης ακινήτου ή έχεις εισόδημα στην Ελλάδα, όπως είπε και ο Wizard!.

Προφανώς και δεν δηλώνεις τα εισοδήματά σου στη χώρα του εξωτερικού που ζεις, μόνο ότι εισόδημα έχεις στην Ελλάδα(νοίκι, πχ, εάν νοικιάζεις ακίνητο).

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που ζω Αγγλια και εχω πλεον ολες τις καταθεσεις μου εδω θα φορολογουμαι μια φορα απο το αγγλικο κρατος και μια απο το Ελληνικο? ROFL! Δεν νομιζω Τακη! Σιγα μην φορολογησουνε και τους Ελληνες στην Αυστραλια η την Αμερικη που εχουνε ενα ακινητο στην Ελλαδα

Αληθεια οι Ελληνες του εξωτερικου πρεπει να κανουν φορολογικη δηλωση?

με την Αγγλια υπαρχει συμβαση αποφυγης διπλης φορολογησης που σημαινει οτι φορολογεισαι απο την Αγγλια και τελος εκτος απο καποιες εξαιρεσεις

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε παιδιά.

Θα μαζευτούμε ποτέ να ρίξουμε καμιά ροπαλιά ? Να κάνουμε SLAIN κανα βουλευτή η μπα ?

[MENTION=3344]Daytime Dreamer[/MENTION]

Καλύτερα ψάξε το θέμα καλά ωστε οταν πατήσεις το πόδι σου στο ΕΛΒΕΖ μη σε πιάσουν για χρέη/μη απόδοση ΦΠΑ,εισφορών κτλ.

Οι υπουργάτζες και οι βουλευτάντζες προκειμένουν να φάνε και να βολέψουν προτιμούν να τα πάρουν απο σένα.

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.