Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ο σοσιαλισμος που γινεται εκει ειναι κομμουνισμος. Επειδη στα λογια τον κομμουνιστων και

αναλογα το βιβλιο που εχει διαβασει ο καθενας ερμηνευει διαφορετικα τον κομμουνισμο

για μας τους υπολοιπους που δεν ενδιαφερομαστε ειναι κομμουνισμος.

Οτι πιστευουν αυτα τα ορκ ειναι στη σφαιρα της κονομας και της φαντασιας.

ΔΕΝ υλοποιουνται. Το αν γραφτηκαν καποια βιβλια καποτε δεν κανει την θεωρια υλοποιησιμη.

Και δεν συγκρινω φασισμο με κομμουνισμο σαν θεωριες, δεν κυνηγαω φαντασματα

τα συγκρινω με οτι

εχει γινει πιο κοντα σε αυτα στη πραξη...

ο Κομμουνισμος σαν κοινςνικοοικονομικοπολιτικο συστημα δεν ειναι "οτι γουσταρει ο καθενας", ουτε φυσικα "οτι καταλαβει και ερμηνευσει ο καθενας"

εχει οριστει στο Κομμουνιστικο Μανιφεστο και ειναι κατι πολυ συγκεκριμενο

Δεν ειναι θεωριοες και λογια,καθως για αυτην την "θεωρια" εχουν δωσει την ζωη τους εκατονταδες χιλιαδες ανθρωποι στην προσπαθεια τους να οικοδομισουν Σοσσιαλισμο, που θα οδηγησει στον Κομμουνισμο

ο Καπιταλσμος εχει 300 χρονια ζωης περιπου και πηγαινει απο το κακο στο χειροτερο αλλα δεν σε πειραζει

η Μοναδικη προσπαθεια οικοδομισης Σοσιαλισμου ομως κρινεται σαν ενα "αποτυχημενο πειραμα" το οποιο απεδειξε πως δεν μπορει να εφαρμοστει.

Μαλιστα...:hmm:

Η προπαγανδα ειναι κατι συνηθες οποτε δεν με παραξενευει που σκεφτεσαι ετσι, οπως και η πλειοψηφια του κοσμου.Αυτη ειναι η δυναμη του συστηματος ομως

Για 10 μερες μας εφαγαν τα αυτια με τον Βουλευτη που εβγαλε εξω το 1.000.000 ευρο και κανεις δεν ασχολουνταν με τιποτα αλλο.

Η κοινη γνωμη αποβλακωθηκε και αρχισε και παλι η φασαρια για το ποιος φταει περισσοτερο (ΠΑΣΟΚ-ΝΔ), ποιος εφαγε πιο πολλα και ποιος ειναι μεγαλυτερο πολιτικο λαμογιο

Η αγνοια σου (για να μην πω τιποτα αλλο) σε κανει να τα αποκαλεις ολα θεωριτικα και να ταυτιζεις τους Φασιστες με τους Κομμουνιστες

Τους δολοφονους,γενοκτονες,αρρωστους φασιστες και ναζι...

Πραγματικα δεν συγκρινονται ουτε με τα ζωα αυτοι

Εγω δεν θα πω πιο συστημα ειναι καλυτερο και δεν με νοιαζει

Την γνωμη μου την εχω διαμορφομενη και δεν θα μου την αλλαξεις εσυ με τους οτινανισμους σου

Ξερω με βεβαιοτητα ομως, πως ο Καπιταλισμος ειναι ενα συστημα εκμεταλευσης και βαρβαροτητας το οποιο κανει τους ελαχιστους (ουτε καν τους λιγους) να εκμεταλευονται την δουλεια και την ζωη των πολλων.

Αν συμφωνεις με αυτο, ψαξε να βρεις τι φταει και πως θα το αλλαξεις και σταματα την στειρα αρνηση και κριτικη σε ολους και ολα :hm:

Απλα τα λεω για να καταλαβουμε ολοι μας πως με θεωριες δε.παμε.μπροστα.

Και δεν εχω τιποτα με κανεναν προσωπικα, με την αντιληψη της πραγματικοτητας του καθενος εχω :fun:

εσυ δηλαδη εισαι αυτος που αντιλαμβανεται την πραγματικοτητα στην πληρη διασταση της και εμεις ολοι ειμαστε οι περιεργοι που τριπαρουμε... :baby:

ΑΣΕ εμας τους ρωμαντικους και του λατρες της θεωριας να λεμε και να κανουμε τα δικα μας και εσυ ΚΑΝΕ ΠΡΑΞΗ τα δικα σου

αν ο δικος σου δρομος βγει ο σωστος, δεν θα με πειραξει καθολου

Εχω ενα προαισθημα ομως πως δεν προκειται να γινει κατι τετοιο :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο ΘΕΜΑ online :

Χμμμμ...

Δηλαδη....

Το ΣτΕ λεει "Δεν πρεπει να κοπει το ρευμα σε οσους δεν εχουν πληρωσει το χαρατσι".

Η παραπανω τακτικη που πανε να περασουν τωρα παει καπως ετσι:

Πληρωνω το ρευμα αλλα οχι χαρατσι > τα λεφτα που εδωσα πανε μονο στο χαρατσι και οχι στο ρευμα > η ΔΕΗ βλεπει απληρωτο το ρευμα (αλλα πληρωμενο χαρατσι) > αρα πρεπει να σου κοψει το ρευμα > αρα σου κοβει το ρευμα.

Καπου στο ενδιαμεσο βεβαια σκαει και το ερωτημα "Που ξερουν αυτοι, τα λεφτα που εδωσες για ποιο χρεος προοριζονται?" και το ακομα πιο σημαντικο "Πως μπορεις να το αποδειξεις?"

Οταν πας στον γκισε και πληρωνεις το ρευμα (αλλα οχι το χαρατσι) δεν πεφτει σφραγιδα? Αυτη τι λεει?

Δεν μας τα λενε καλα...

EDIT: Και κατι αλλο, μεσα στο κειμενο του ΣτΕ λεει

η Δ.Ε.Η. και οι εναλλακτικοί προμηθευτές ηλεκτρικού ρεύματος οφείλουν να αποδίδουν το εισπραρχέν ποσό στη Δ.Ο.Υ. κατοίκων Εξωτερικού (Κ.Α.Ε 0224) με τραπεζική επιταγή σε διαταγή Ελληνικού Δημοσίου, η οποία συνοδεύεται από κατάσταση, σε δύο (2) αντίγραφα, στην οποία αναγράφεται ο μήνας και το έτος είσπραξης, το πλήθος των εισπραχθέντων Ε.Ε.Τ.Η.Δ.Ε., το συνολικό ποσό της είσπραξης, το ποσό που παρακρατήθηκε και το συνολικά αποδιδόμενο μετά την παρακράτηση ποσό.

Τι ειν' τουτο?

Έγινε επεξεργασία από z3et
Link to comment
Share on other sites

Δεξιός είναι και ο Καραμανλής, και ο Καμμένος, και η Ντορούλα και άλλοι.. ο Πλέυρης είναι Εθνικιστής και Φασίστας.

Και δεν ξέρω για εσένα αλλά ένα πράγμα που έχω καταλάβει από μικρός είναι ένα, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Άρια φυλή! Κανένα χρώμα ανθρώπου δεν είναι καλύτερο από άλλο, το κλέψιμο και η παγαποντιά ΔΕΝ είναι γονίδιο να υπάρχει στο DNA κανενός, και σίγουρα το ότι γεωγραφικά γεννήθηκες στην Ελλάδα, ή στην Γερμανία ή στην Αγγλία, ή στο Πακιστάν ή στην Αλβανία ή στην Τουρκία, ΔΕΝ σημαίνει ότι είσαι με οποιοδήποτε τρόπο ανώτερος από κάποιον άλλον που δεν γεννήθηκε εκεί..

Α! και για τα περί DNA ισχύει και για αρετές όπως θάρρος, γενναιότητα, φιλαλήθεια κτλ, το ότι κάποιος μπορεί να είναι απόγονος του Κολοκοτρώνη ή του Καραισκάκη, δεν σημαίνει ότι είναι πιο γαμάτος Έλληνας από κανέναν.

Δεν με νοιάζει τι πιστεύει ο Πλευρης. Αν κόψει 5-6% από την ΝΔ και την ρίξει από το προβλεπόμενο 20% + μια χαρά είναι για μένα.

Αυτά που γράφεις είναι πολυτέλειες για ελεύθερους λαούς, όχι για υποτελείς σαν και μας.

Link to comment
Share on other sites

για κάποιο μυστήριο λόγο το facebook μου επιτρέπει να κάνω τα πάντα ΕΚΤΟΣ από το να δημοσιεύσω το εν λόγω λινκ.

συνομωσιολογώ πέραν του επιτρεπτού? ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Sure sure. Ολοι μιλανε εξω απο το χορο. Και τα δανεια πεφτουν σε καποιες

επιχειρησεις, βγαινει σιγα σιγα λιγο χρημα, πως θα παει ομως ο συνταξιουχος και

ο νεος να ψωνισει χωρις φραγκο; Εχουν λαλησει.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και 4 ώρες να το ανεβάσω στο Facebook. Ενώ οτιδήποτε άλλο κάνει δουλεύει κανονικά, σε αυτό μου βγάζει error και καλά, ότι κάτι πάει λάθος.

Γιατί υποψιάζομαι ότι έχει πέσει δάκτυλος και το έχουν κάνει ban... ; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Το «δικαστήριο» της Ιστορίας | ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ

θα ήθελα πριν το κίνημα των αγανακτισμένων ένα άλλο κίνημα ''ειλικρινώς μεταμελημένων'' αλλά πού τέτοια γενναιότητα.... μέχρι το ''δεν θα ψηφίσω κανέναν'' φτάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενοντας χτες για δικη μου υποθεση,παρακολουθησα (κατα μερος) την δικη για την υπαγωγη της ΧΚ Τεγοπουλος (Ελευθεροτυπια) στο άρθρο 99.Γεματη η αιθουσα απο απληρωτους εργαζομενους ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.