Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Η παραγωγη κ εξαγωγη ελαιολαδου στην Ιταλια η οποια το τυποποιει κ εξαγει η ιδια βγαζοντας ακομα περισσοτερα προσθετει στην οικονομια μας.

Αν το τυποποιουσαμε κ το εξαγαμε εμεις θα προσθεταμε ακομα περισσοτερο στην οικονομια μας κ σε πλεονασμα κ σε θεσεις εργασιας κ σε εισφορες κ σε φορους κτλ.

Τελικα ειναι πονηροι οι Ιταλοι. Το θεμα ειναι εμεις τι ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τη ναυτιλια βρηκα αυτο

According to the Bureau of Transportation Statistics and the World Factbook, the Greek maritime fleet is today the largest in the world, with 3,099 vessels of 1000 Tonnes or more (December 13, 2007) accounting for 18% of the world's fleet capacity. About half of the vessels fly the Greek flag and the remainder mainly flags of convenience. Greek vessels consist about half of total EU tonnage and created 7.6% of Greece's GDP in 2007 (about 17 billion euros).[1] Thus Greece is the largest shipping-nation in the world with a total of 141,931,000 metric tons deadweight (DWT).[30] In terms of ship categories, Greece ranks first in both tankers and dry bulk carriers, fourth in the number of containers, and fourth in other ships. In the 1970s Greece was even bigger with circa 5000 ships.

17 δις εφερε η ναυτιλια λεει στην Ελλαδα, θα ηθελα να δω τα στοιχεια για το ποσος φορος ηρθε στα δημοσια ταμεια.

Link to comment
Share on other sites

Η παραγωγη κ εξαγωγη ελαιολαδου στην Ιταλια η οποια το τυποποιει κ εξαγει η ιδια βγαζοντας ακομα περισσοτερα προσθετει στην οικονομια μας.

Αν το τυποποιουσαμε κ το εξαγαμε εμεις θα προσθεταμε ακομα περισσοτερο στην οικονομια μας κ σε πλεονασμα κ σε θεσεις εργασιας κ σε εισφορες κ σε φορους κτλ.

Τελικα ειναι πονηροι οι Ιταλοι. Το θεμα ειναι εμεις τι ειμαστε.

Θα σου έλεγα τι είμαστε, αλλά μετά θα έπρεπε να μου ρίξω κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Facebook από γνωστό μου (μάλλον πρώην :p) πασόκο (που έχει κάνει λάικ κάποιον πιο πασόκο και σχολιάζουν κι άλλοι ομοϊδεάτες)

Έχω σβήσει ονόματα κλπ., απλά για να καταλάβετε το γιατί δεν υπάρχει ελπίδα και γιατί καλύτερα στο UK παρά στο ελληνιστάν.

Ακριβώς τα ίδια είναι και η άλλη μεγάλη παράταξη, η Νέα Δημαγωγία.

post-1085-1416075938,3736_thumb.png

post-1085-1416075938,6739_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα με το τουίτερ είναι γελοίο.

One way επικοινωνία, έχουν κάνει το διαδίκτυο τσαρδί.

Θα μου πεις γιατί τον κάνεις φόλοου τον γελοίο.

Για να βλέπω τι ******** λέει.

Αλλά και να τους τα χώνεις, δεν έχει διαφορά, είναι εκλεγμένοι και νομιμοποιημένοι.

(άλλο νόμιμος, άλλο νομιμοποιημένος).

post-1085-1416075940,6046_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είδες ο Βαγγέλης προοδευτικότητα;;Το χαρτί του Κώστα Σημίτη ρίχνει στο τραπέζι ο Ευ. Βενιζέλος | Newsbomb.gr

Εμπρός προς τα πίσω:hang3:

Ε από το "Ευχαριστώ τους Αμερικανούς που μοιράσαμε το Αιγαίο" πήγαμε στο "Ευχαριστώ τους δανειστές που κερδοσκοπούν εις βάρος μας".

Δεν βλέπω γενικά καμιά διαφορά σε αυτά οπότε λογικό να πάνε χέρι χέρι αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ναι, 510 ευρα + 580ευρα > 25ετων. Καλα ειμαστε. Ποιος το αλλαζει αυτο τωρα;

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qUKn2n7q8e8&feature=related]Λιαντίνης - Ζούμε σε βάρος των μελλοντικών γενεών - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλος αλλα ταυτοχρονα μυστηριος ο λιαντινης, τον ειχε η καθηγητρια που

μου κανε εκθεση φροντιστηριο και γω τα ξυνα και εγραψα τελικα 6.

Ομως περα απο την "τρελα" του τελους του, μιλαει στην καρδια και λεει την αληθεια.

Το 2012 ισχυει...αν το σκεφτει κανεις εξυπνα..ισχυει παρα πολυ.... οδυνηρα

Link to comment
Share on other sites

Μπα... το ίδιο "τρελός" θεωρείται και ο Νίτσε, ο Καβάφης, ο Παπαδιαμάντης και όποιος άλλος είναι στην πραγματικότητα πνευματική λαμπάδα και όχι ψευτοκουλτουριάρης ακαδημαϊκός, ποιητής, λογοτέχνης. (από αυτούς που μας μαθαίνουν)

Σαφώς και μιλάει στην καρδιά. Έχω μια τρελή εξήγηση για την τρελό τέλος του: είδε πέρα απ' τον Ζαρατούστρα ο τρελός, επηρεασμένος απ' τον Νίτσε (τον τρελό) και όπως θα έλεγε και εκείνος (ο Φρειδερίκος), να τι συνέβη:

Έλα, γαλήνη, χρυσαφένια,

ω εσύ του θανάτου

η μυστικότερη, γλυκύτερη πρόγευση!

- Το δρόμο μου πολύ γρήγορα έχω τρέξει;

Μονάχα τώρα που κουράστηκαν τα πόδια μου,

το βλέμμα σου με προφτάνει ακόμη,

η ευτυχία σου με προφτάνει ακόμη.

Έζησε την αλήθεια και αυτή τον σκότωσε. Χαίρομαι που τον ακούει ο κόσμος. Διαβάστε τα βιβλία του... εξαιρετικά. :T:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια ποιο λογική εξήγηση για το τέλος του: Επαρμένος τρόμπας

Η αλαζονεία ( το λέω ήπια διότι η νεοελληνική λέξη που αρμόζει είναι η Μ(Α)Λ(Α)ΚΙ(Α)).....πάει σύννεφο βλέπω....

Ας φτάσουμε εμείς σε τέτοιο επίπεδο σκέψης και μετά θα κρίνουμε.

Καληνύχτα μας και καλή ανάρρωση.

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Η αλαζονεία ( το λέω ήπια διότι η νεοελληνική λέξη που αρμόζει είναι η Μ(Α)Λ(Α)ΚΙ(Α)).....πάει σύννεφο βλέπω....

Ας φτάσουμε εμείς σε τέτοιο επίπεδο σκέψης και μετά θα κρίνουμε.

Καληνύχτα μας και καλή ανάρρωση.

Δεν αναφέρθηκα σε σένα.

Δεν χρησιμοποιώ ποτέ τέτοιες εκφράσεις σε "συνομιλητή" οχυρωμένος πίσω από πληκτρολόγιο σαν κότα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.