Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

το θέμα δεν είναι μόνο να βλέπει ΕΡΤ το (όποιο) Καστελόριζο. Το θέμα είναι τα προβλήματα του όποιου Καστελόριζου να γίνονται γνωστά. Κι αν δεν υπάρχει άνθρωπος στην περιοχή (δε λέω να υπάρχουν απεσταλμένοι σε κάθε νησί) δε γίνονται γνωστά τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτή τη στιγμή [MENTION=4171]deninho[/MENTION] υπάρχουν απεσταλμένοι της ΕΡΤ σε κάθε νησάκι της Ελλάδας έτσι;

Επίσης η απεργία διαρκείας που έκανε η ΕΡΤ εδώ και 18 μήνες δεν εμποδίζει την απρόσκοπτη ενημέρωση σου σχετικά με τα προβλήματα του ακριτικού Καστελόριζου;

Link to comment
Share on other sites

της ΕΡΤ υπάρχουν. Των ιδιωτικών καναλιών (που δουλεύουν με 700 εργαζόμενους που ζητάς και για την ΕΡΤ) δεν υπάρχουν.

οι 18 μήνες απεργίες τα Σ/Κ εμποδίζουν την ενημέρωση. Αλλά μην το πας αλλού. Μην είσαι τέτοιος. Πριν από λίγο σε πείραζε ο αριθμός των εργαζομένων, τώρα που εξηγήσαμε γιατί δε γίνεται η ΕΡΤ να δουλεύει με 700 εργαζόμενους μας το πας στις απεργίες. Όταν σου πούμε, δηλαδή, ότι απεργούσαν τα Σ/Κ, επειδή δεν πληρώνονταν υπερωρίες για τα Σ/Κ τι θα βρεις να μας πεις;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION]

Αν αναρωτιέσαι γιατί ο Myralis δεν έκανε like στο ποστ σου, η απάντηση βρίσκεται εδώ.

Γιατί είναι έξαλλοι στον ΣΥΡΙΖΑ με τον Μητρόπουλο - giati einai exalloi ston syriza me ton mitropoulo

OXI στην ποινικοποίηση των Likes, (ή μη Likes), δίκαιο είναι το δίκιο του Εργάτη.

Ούτε το ποστ του [MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION] διάβασα (το διάβασα τώρα και του έδωσα like). Ούτε την είδηση είχα δει.

Εδώ και μία μέρα δεν έχουν ακόμα καταλάβει τι ακριβώς λέει η ρημάδα η ανακοίνωση του ΣτΕ (εξού και το ποστ μου στα ανέκδοτα με τον πρόεδρο του Εδεσσαϊκού/ΣτΕ).

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι ήταν μια μικρή νίκη (άνοιξε θεωρητικά η ΕΡΤ = φευγει θεωρητικά το μαυρο), αλλά κατά τα άλλα, έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας γιατί οι απολυμένοι παραμένουν απολυμένοι, η κατάργηση της ΕΡΤ παραμένη κατάργηση της ΕΡΤ κτλ.

Τώρα, τι ακριβώς εννοεί, τι είπε ο Μητρόπουλος και τι του απάντησαν οι σύντροφοι λίγο με νοιάζει.

Γιατί κάτι μου λέει ότι ακόμα και αν ισχύει αυτό που λες, 2000 παραπάνω εργαζόμενοι μωρέ. Πάμε καλά; Πας να εξηγήσεις τα αδικαιολόγητα με @@ες ρε Myralis?

Λες ότι ένα (ιδιωτικό;) κανάλι (χωρίς αναμεταδότες, μουσικά σύνολα, κτλ κτλ) πρέπει να έχει 700 εργαζόμενους, σωστά? Και εγώ σε ρωτάω, πόσους εργαζόμενους πρέπει να έχει τότε ΣΥΝΟΛΙΚΑ η ΕΡΤ με 3 κανάλια, τις τοπικές ΕΡΑ, τους αναμεταδότες, τα μουσικά σύνολα, τους ραδιοφωνικους σταθμούς και τις ανάγκες σε ανθρώπινο δυναμικό για να καλύψουν τα πάντα (αποστολές στο εξωτερικό) κτλ που ΔΕΝ καλύπτουν τα ιδιωτικά? Πάλι 700? ή 1000 που σου σφύριξε ο braviΣιμος?

Αν θες να με πείσεις ότι χρειάζοντε λιγότεροι ραδ. σταθμοί και κανάλια και δεν χρειάζοντε μουσικοί κτλ, αφενός πάμε σε άλλο θέμα, αφετέρου δεν είμαι εγώ αρμόδιος ή γνώστης του θέματος.

Απλά σου λέω, ότι δεν μπορείς να κάνεις την αναγωγή 1 κανάλι = 700 εργαζόμενοι άρα ΕΡΤ = 1000 εργαζόμενοι

γιατί η ΕΡΤ δεν είναι μόνο ένα κανάλι, ούτε 2 κανάλια, ούτε 3 κανάλια και 2 σταθμοί. Είναι αρκετά περισσότερα από αυτά.

Πες μου τώρα λοιπόν, με ποιο ΑΣΕΠ και με τι αξιοκρατικά προσόντα προσλήφθηκε ο "εκκαθαριστής". Γιατί μπορεί να μην ξέρω να απαντήσω σε αυτά που με ρώτησες στο άλλο θέμα, αλλά ξέρω ότι πριν λίγα ποστ έλεγες για αξιοκρατία και ΑΣΕΠ και οι φυτευτοί να φύγουν πρώτοι από όλους και φίφες μπλε, και τώρα που ένας τύπος που ήταν ο (φυτευτός) διευθύνων σύμβουλος της ΕΡΤ προσλαμβάνεται να επιτελέσει κάποιο έργο, out of the blue, χωρίς ΑΣΕΠ αξιοκρατία κτλ δεν λες τίποτα.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

  1. 30 + 35 +45 εκ. ευρώ κέρδη η ΕΡΤ τα 3 τελευταία χρόνια
  2. 120Εκ. Ευρώ στο κράτος από αγγελιόσημα ΦΠΑ και άλλες παρόμοια το 2012

από την άλλη

48ευρώ το κόστος κάθε χρόνο σε κάθε λογαριασμό ΔΕΗ, εκ των οποίων τα 12Ευρω δεν πάνε στην ΕΡΤ αλλά στο ΛΑΓΗΕ, 36ευρώ το χρόνο στην ΕΡΤ δηλαδή και ενώ μέσα υπάρχουν ΤΟΣΟΙ βολεμένοι οπως λες.

Αν εσύ που ξέρεις από οικονομικά μια εταιρία 2600 εργαζομένων σου έδινε κάθε χρόνο 165Εκ. Ευρώ θα την έκλεινες πληρώνοντας αποζημιώσεις ή θα έδιωχνες τα "λαμόγια" που εσύ και όλοι οι προηγούμενοί σου έχετε βάλει μέσα για να σου δίνει περισσότερα ? Πόσα σου αποδίδει η ιδιωτική tv των βαρδινομπομποσκατουλέων ? Πότε είπαμε θα εφαρμοστεί ο νόμος του 2010 για τις εισφορές από την διαφήμιση στα ιδιωτ. κανάλια ? το 2011 ? το 2012 ? το 2013? το 2014?

Η Νεριτ θα έχει τα γραφεία στον Μελιγαλά και όλα μέλι γάλα.

Εdit:

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καθένας ερμηνεύει κατα το δοκούν το ΣτΕ. 2 απλά πράγματα είπε:

1) Η ΕΡΤ Α.Ε. είναι δική σου εσύ κάνεις κουμάντο κυρία. Κυβέρνηση, αποφάσισες να την κλείσεις με τον τρόπο αυτό (πνπ). ΟΚ !! είναι νόμιμος !!

2) Δεν μπορείς να αφήσεις τους Έλληνες χωρίς δημόσια Ρ/Τ είσαι υποχρεωμένος να το αποκαταστήσεις άμεσα. Με την ΕΡΤ ? με την ΕΡΤ. Με την ΝΕΡΙΤ? οκ ! Με την ΥΕΝΕΔ να χαρεί και ο φίλος μας ο LL_NEO ? OK !! Απλά κάντο ΤΩΡΑ !!!

Στο 2ο σκέλος είναι που παρανομεί η κυβέρνηση, κατά την συγκεκριμένη απόφαση, από την συγκεκριμένη προσφυγή της ΠΟΣΠΕΡΤ. Το αν αφήνει περιθώρια στους πρώην εργαζομένους της ΕΡΤ Α.Ε. ένας τέτοιος χειρισμός από την κυβέρνηση για προσφυγή σε αστικά και σε διοικητικά δικαστήρια ήδη το ψάχνουν οι σύλλογοί τους και μην σας φανεί παράξενο αν εκτός από την παχουλή αποζημίωση απόλυσης τους δούμε σε 5-6 χρόνια μετά από μαζικές προσφυγές να παίρνουν και άλλα παχουλά $$ όπως έχει συμβεί στο παρελθόν, ενώ ταυτόχρονα πληρώνουμε τους καινούργιους "χαραμοφάηδες" της καινούργιας "ΕΡΤ". Αλλά δεν θα φταίνε αυτοί τότε, οι ηλίθιοι που μας κυβερνούν φταίνε

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

OXI στην ποινικοποίηση των Likes, (ή μη Likes), δίκαιο είναι το δίκιο του Εργάτη.

Ούτε το ποστ του [MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION] διάβασα (το διάβασα τώρα και του έδωσα like). Ούτε την είδηση είχα δει.

Εδώ και μία μέρα δεν έχουν ακόμα καταλάβει τι ακριβώς λέει η ρημάδα η ανακοίνωση του ΣτΕ (εξού και το ποστ μου στα ανέκδοτα με τον πρόεδρο του Εδεσσαϊκού/ΣτΕ).

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι ήταν μια μικρή νίκη (άνοιξε θεωρητικά η ΕΡΤ = φευγει θεωρητικά το μαυρο), αλλά κατά τα άλλα, έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας γιατί οι απολυμένοι παραμένουν απολυμένοι, η κατάργηση της ΕΡΤ παραμένη κατάργηση της ΕΡΤ κτλ.

Τώρα, τι ακριβώς εννοεί, τι είπε ο Μητρόπουλος και τι του απάντησαν οι σύντροφοι λίγο με νοιάζει.

Λες ότι ένα (ιδιωτικό;) κανάλι (χωρίς αναμεταδότες, μουσικά σύνολα, κτλ κτλ) πρέπει να έχει 700 εργαζόμενους, σωστά? Και εγώ σε ρωτάω, πόσους εργαζόμενους πρέπει να έχει τότε ΣΥΝΟΛΙΚΑ η ΕΡΤ με 3 κανάλια, τις τοπικές ΕΡΑ, τους αναμεταδότες, τα μουσικά σύνολα, τους ραδιοφωνικους σταθμούς και τις ανάγκες σε ανθρώπινο δυναμικό για να καλύψουν τα πάντα (αποστολές στο εξωτερικό) κτλ που ΔΕΝ καλύπτουν τα ιδιωτικά? Πάλι 700? ή 1000 που σου σφύριξε ο braviΣιμος?

Αν θες να με πείσεις ότι χρειάζοντε λιγότεροι ραδ. σταθμοί και κανάλια και δεν χρειάζοντε μουσικοί κτλ, αφενός πάμε σε άλλο θέμα, αφετέρου δεν είμαι εγώ αρμόδιος ή γνώστης του θέματος.

Απλά σου λέω, ότι δεν μπορείς να κάνεις την αναγωγή 1 κανάλι = 700 εργαζόμενοι άρα ΕΡΤ = 1000 εργαζόμενοι

γιατί η ΕΡΤ δεν είναι μόνο ένα κανάλι, ούτε 2 κανάλια, ούτε 3 κανάλια και 2 σταθμοί. Είναι αρκετά περισσότερα από αυτά.

Πες μου τώρα λοιπόν, με ποιο ΑΣΕΠ και με τι αξιοκρατικά προσόντα προσλήφθηκε ο "εκκαθαριστής". Γιατί μπορεί να μην ξέρω να απαντήσω σε αυτά που με ρώτησες στο άλλο θέμα, αλλά ξέρω ότι πριν λίγα ποστ έλεγες για αξιοκρατία και ΑΣΕΠ και οι φυτευτοί να φύγουν πρώτοι από όλους και φίφες μπλε, και τώρα που ένας τύπος που ήταν ο (φυτευτός) διευθύνων σύμβουλος της ΕΡΤ προσλαμβάνεται να επιτελέσει κάποιο έργο, out of the blue, χωρίς ΑΣΕΠ αξιοκρατία κτλ δεν λες τίποτα.

Λέω οτι η ΕΡΤ δε χρειάζεται 3 κανάλια και 10 σταθμούς. Αν ρωτάς εμένα 1 κανάλι και 2 ραδιοφωνικοί σταθμοί είναι υπεραρκετοι. Δεν ξερω εσένα στον τσυριζα αν και τι σου σφυρανε, εμένα πάντως στη ΝΔ με έχουν ασφυριχτο οπότε δεν ξέρω πόσοι χρειάζονται. Σίγουρα πάντως λιγότεροι και με κοινή χρήση των πόρων δραματικα λιγότεροι.

Ο εκκαθάριστης έχει ειδικό ρόλο περιορισμένης διαρκείας και διορίζεται απευθείας απο τον ΠΘ. Που σημαίνει οτι α) πρέπει να προσληφθεί άμεσα και άρα β) με απευθείας ανάθεση.

Φαντάζομαι οτι αυριο θα μάθουμε τα ακριβή του καθήκοντα και τι βαθμό ελευθερίας θα έχει καθώς είναι στην αντζεντα της συνάντησης των αρχηγών. Απο οτι έλεγαν πάντως σήμερα η θέση προτάθηκε αρχικά σε 2 δικαστικούς οι οποίοι και αρνήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

  1. 30 + 35 +45 εκ. ευρώ κέρδη η ΕΡΤ τα 3 τελευταία χρόνια
  2. 120Εκ. Ευρώ στο κράτος από αγγελιόσημα ΦΠΑ και άλλες παρόμοια το 2012

από την άλλη

48ευρώ το κόστος κάθε χρόνο σε κάθε λογαριασμό ΔΕΗ, εκ των οποίων τα 12Ευρω δεν πάνε στην ΕΡΤ αλλά στο ΛΑΓΗΕ, 36ευρώ το χρόνο στην ΕΡΤ δηλαδή και ενώ μέσα υπάρχουν ΤΟΣΟΙ βολεμένοι οπως λες.

Αν εσύ που ξέρεις από οικονομικά μια εταιρία σου έδινε κάθε χρόνο 165Εκ. Ευρώ θα την έκλεινες πληρώνοντας αποζημιώσεις ή θα έδιωχνες τα "λαμόγια" που εσύ και όλοι οι προηγούμενοί σου έχετε βάλει μέσα για να σου δίνει περισσότερα ? Πόσα σου αποδίδει η ιδιωτική tv των βαρδινομπομποσκατουλέων ?

Η Νεριτ θα έχει τα γραφεία στον Μελιγαλά και όλα μέλι γάλα.

Μια εταιρία μου έδινε κάθε χρόνο 165 εκ ευρώ. Οοοοκ πόση ήταν η συνολική συνεισφορά απο τη ΔΕΗ προς την ΕΡΤ;

Ολα τα ρολόγια όλο το χρόνο.

Αντί για Μελιγαλα θα γούσταρα να τα είχαμε στη Μπουμπουλινας. Και κάθε 21/4 να ριχναμε μια ωραία φαλαγγουλα στα πανιά που είχαν την έμπνευση να πουν το συνθηματακι τους τις προάλλες.

Link to comment
Share on other sites

Λέω οτι η ΕΡΤ δε χρειάζεται 3 κανάλια και 10 σταθμούς. Αν ρωτάς εμένα 1 κανάλι και 2 ραδιοφωνικοί σταθμοί είναι υπεραρκετοι. Δεν ξερω εσένα στον τσυριζα αν και τι σου σφυρανε, εμένα πάντως στη ΝΔ με έχουν ασφυριχτο οπότε δεν ξέρω πόσοι χρειάζονται. Σίγουρα πάντως λιγότεροι και με κοινή χρήση των πόρων δραματικα λιγότεροι.

Ο εκκαθάριστης έχει ειδικό ρόλο περιορισμένης διαρκείας και διορίζεται απευθείας απο τον ΠΘ. Που σημαίνει οτι α) πρέπει να προσληφθεί άμεσα και άρα β) με απευθείας ανάθεση.

Φαντάζομαι οτι αυριο θα μάθουμε τα ακριβή του καθήκοντα και τι βαθμό ελευθερίας θα έχει καθώς είναι στην αντζεντα της συνάντησης των αρχηγών. Απο οτι έλεγαν πάντως σήμερα η θέση προτάθηκε αρχικά σε 2 δικαστικούς οι οποίοι και αρνήθηκαν.

Ρε άσε τον ΣΥΡΙΖΑ ήσυχο, δημόσια τηλεόραση και ράδιο είναι, πολλοί θα σου πούνε ότι 1 κανάλι και 2 σταθμοί δεν είναι αρκετοί. Αλλά και έτσι να ηταν, 1000 εργαζόμενοι ΔΕΝ φτάνουν για αυτά, εκτός αν έχουν την εμβέλεια των ιδιωτικών καναλιών, και ξεχνάμε και τις αποστολές στο εξωτερικό.

Αρνήθηκαν οι δικαστικοί, και τυχαία τρίτη επιλογή ο Κύριος Γκίκας, απο την Μεσσηνία που ήταν διευθύνων σύμβουλος της ΕΡΤ.. Οκ όλα μια χαρά μωρέ..:dance3::dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

Φιλάκια προς τους ευρωλάγνους από την Ευρώπη - Και οι καταθέτες θα συμβάλλουν στις διασώσεις τραπεζών

Ο καταθέτης δεν είναι στην ουσία και επενδυτής της τράπεζας; Γιατί να μην πληρώσει αυτός τη ζημία και να την πληρώσει ολόκληρος λαός επειδή η τράπεζα έδινε επισφαλή δάνεια; Όταν η τράπεζα είχε κέρδη τα έδινε σε όλους τους πολίτες;

Link to comment
Share on other sites

Ρε άσε τον ΣΥΡΙΖΑ ήσυχο, δημόσια τηλεόραση και ράδιο είναι, πολλοί θα σου πούνε ότι 1 κανάλι και 2 σταθμοί δεν είναι αρκετοί. Αλλά και έτσι να ηταν, 1000 εργαζόμενοι ΔΕΝ φτάνουν για αυτά, εκτός αν έχουν την εμβέλεια των ιδιωτικών καναλιών, και ξεχνάμε και τις αποστολές στο εξωτερικό.

Αρνήθηκαν οι δικαστικοί, και τυχαία τρίτη επιλογή ο Κύριος Γκίκας, απο την Μεσσηνία που ήταν διευθύνων σύμβουλος της ΕΡΤ.. Οκ όλα μια χαρά μωρέ..:dance3::dance3::dance3:

Αν θες 2600 νομίζω οτι θα βγει φθηνότερο στο κράτος να αγοράσει σε όλους τους κατοίκους αυτών των περιοχών δορυφορικό δεκτή.

Δεν ξέρω αν είναι απο τη Μεσσηνία. Μόνο το Λινκ που παραθέσες το λέει. Θες τη γνώμη μου; Δε με ενδιαφέρει αν είναι απο τη Μεσσηνια. Στην τελική τον διορίζε και αλλού όπου δε θα έπεφταν τα φώτα πάνω του. Προφανώς θεώρησε οτι εφόσον έχει εικόνα του λομπουρδε πιο διοικούσε οι χειρισμοί του θα είναι ταχύτεροι. Απο περιέργεια αυριο θα το κοιτάξω λίγο παραπάνω ( ie θα πάρω το Σιμο να μου δώσει γραμμή γιατι τώρα κοιμάται)

Link to comment
Share on other sites

Μια εταιρία μου έδινε κάθε χρόνο 165 εκ ευρώ. Οοοοκ πόση ήταν η συνολική συνεισφορά απο τη ΔΕΗ προς την ΕΡΤ;

Ολα τα ρολόγια όλο το χρόνο.

Αντί για Μελιγαλα θα γούσταρα να τα είχαμε στη Μπουμπουλινας. Και κάθε 21/4 να ριχναμε μια ωραία φαλαγγουλα στα πανιά που είχαν την έμπνευση να πουν το συνθηματακι τους τις προάλλες.

Γιατί για την καινούργια "ΕΡΤ" δεν θα πληρώνεις κακομοίρη το 4ευρω το μήνα ? Άλλα μέχρι εκεί φτάνει το μυαλό σου.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί για την καινούργια "ΕΡΤ" δεν θα πληρώνεις κακομοίρη το 4ευρω το μήνα ? Άλλα μέχρι εκεί φτάνει το μυαλό σου.

Ωπα εμπλέξα με ξουραφι. Μισό να ανέβω επίπεδο.

.

.

.

.

.

.

Οκ πάμε

Αν η εισφορά είναι πχ 200 μυρια και τα κέρδη είναι 160 ο εν λόγω οργανισμός έχει πρόβλημα

Αν η εισφορά είναι 20 μυρια και τα κέρδη είναι 160 μυρια τότε φαντάζομαι οτι αντιλαμβάνεσαι οτι η εικόνα του σχετικού οργανισμού είναι απείρως καλύτερη. Αν δεν το καταλαβαίνεις συνέχισε να είσαι happy με την ΕΡΤ να χρυσό πληρώνει για αθλητικά γεγονότα και στο διαφημιστικό διάλειμμα να σου παίζει σποτακι αμορτισερ καλογριτσας.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ ο μηνιαίος μισθός του πιτσαδόρου, του μπουμπούκου και των λοιπών καραγκιοζέων είναι ότι πιο σωστό και αξιοκρατικό έχουμε για να παραδειγματίσουμε τον φουκαρά το λαουτσίκο ε ;

Link to comment
Share on other sites

Μια εταιρία μου έδινε κάθε χρόνο 165 εκ ευρώ. Οοοοκ πόση ήταν η συνολική συνεισφορά απο τη ΔΕΗ προς την ΕΡΤ;

Ολα τα ρολόγια όλο το χρόνο.

Από τα 4,2 ευρώ το μήνα ανά νοικοκυριό, το 1 πήγαινε στην αγορά ενέργειας. Που σημαίνει περίπου 4 εκατομμύρια το μήνα στη ΔΕΗ.

Για τα δικά σας παιδιά δεν είπες τίποτα

https://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1477056

Για το 2012 η εισφορά ήταν 300 εκατομμύρια και οι δαπάνες 215. Που σημαίνει 85 εκατομμύρια κέρδος. Από τα οποία ο πρωθυπουργός σου πήρε τα 75 και τα πήγε αλλού στο δημόσιο.

μπονους: https://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1477108

Έγινε επεξεργασία από darien
Link to comment
Share on other sites

ο Μπουμπούκος παίρνει ακριβώς τον ίδιο μισθό με τον όποιο βουλευτή ψήφισες εσύ στις τελευταίες εκλογές.

Ο ΠΘ ειδικά όταν τον συγκρίνεις με τους 2 προκατόχους του, είναι η μέρα με τη νύχτα σε όλα και παίρνει πολύ λιγότερα. Πάρε και συ σειρά και όταν ανέβει ο μπαμπάς του Ερνέστο στην εξουσία όλοι θα παίρνετε 3 (χιλιάρικα ντε) και ο ΠΘ με τους βουλευτές θα βολεύονται με 450 ευρώ το μήνα....

[MENTION=4080]darien[/MENTION] πως δεν είπα. Βγάλε γλυκέ μου την κουκούλα και ξανακοίτα καλύτερα. Ίσα ίσα ο Σαμαράς έχει τα @@ να τα χαλάσει με πελάτες του. Ποια ήταν η τελευταία φορά που θυμάσαι πολιτικό να το κάνει αυτό;

Επίσης ο υπολογισμός που κάνεις είναι for the pouts. Για να σου δώσω ένα παραδειγματάκι έχουμε στο χωρίο αντλία νερού που δουλεύει με ηλεκτρικό. Έχουμε φέρει παροχή. Μάντεψε τι έχει μέσα στις πρόσθετες χρεώσεις. Exactly

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

ο Μπουμπούκος παίρνει ακριβώς τον ίδιο μισθό με τον όποιο βουλευτή ψήφισες εσύ στις τελευταίες εκλογές.

Ο ΠΘ ειδικά όταν τον συγκρίνεις με τους 2 προκατόχους του, είναι η μέρα με τη νύχτα σε όλα και παίρνει πολύ λιγότερα. Πάρε και συ σειρά και όταν ανέβει ο μπαμπάς του Ερνέστο στην εξουσία όλοι θα παίρνετε 3 (χιλιάρικα ντε) και ο ΠΘ με τους βουλευτές θα βολεύονται με 450 ευρώ το μήνα....

[MENTION=4080]darien[/MENTION] πως δεν είπα. Βγάλε γλυκέ μου την κουκούλα και ξανακοίτα καλύτερα. Ίσα ίσα ο Σαμαράς έχει τα @@ να τα χαλάσει με πελάτες του. Ποια ήταν η τελευταία φορά που θυμάσαι πολιτικό να το κάνει αυτό;

Επίσης ο υπολογισμός που κάνεις είναι for the pouts. Για να σου δώσω ένα παραδειγματάκι έχουμε στο χωρίο αντλία νερού που δουλεύει με ηλεκτρικό. Έχουμε φέρει παροχή. Μάντεψε τι έχει μέσα στις πρόσθετες χρεώσεις. Exactly

δεν εξαιρώ κανεναν φιλαράκι.

το να παίρνει κάποιος τη σήμερον ημέρα 6.5 χιλιάρικα για να αερίζεται ειναι άνω ποταμών όταν άνθρωποι με οικογένειες και παιδιά δουλεύουν μια ολόκληρη ζωή (λέξη άγνωστη για το πρόεδρο που γλύφεις και τη συντριπτική πλειοψηφεία των υπολοιπων) προσπαθούν να τη βγάλουν με 700€ το μήνα.

Το να βγαίνει δε, και να λέει ο Σαμαράς (εκ των πλουσιότερων Ελλήνων με βάση αυτά που δηλώνει, σκέψου αν τα δήλωνε και όλα δηλαδή) ό,τι ειπε για την ΕΡΤ ειναι τουλάχιστον εξοργιστικό.

Αν εσύ γουστάρεις να εθελοτυφλείς δικαίωμά σου (προφανώς έχεις τους λόγους σου), αλλά μη προσπαθείς να μας πεισεις κιόλας για κάποια πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

δεν εξαιρώ κανεναν φιλαράκι.

το να παίρνει κάποιος τη σήμερον ημέρα 6.5 χιλιάρικα για να αερίζεται ειναι άνω ποταμών όταν άνθρωποι με οικογένειες και παιδιά δουλεύουν μια ολόκληρη ζωή (λέξη άγνωστη για το πρόεδρο που γλύφεις και τη συντριπτική πλειοψηφεία των υπολοιπων) προσπαθούν να τη βγάλουν με 700€ το μήνα.

Το να βγαίνει δε, και να λέει ο Σαμαράς (εκ των πλουσιότερων Ελλήνων με βάση αυτά που δηλώνει, σκέψου αν τα δήλωνε και όλα δηλαδή) ό,τι ειπε για την ΕΡΤ ειναι τουλάχιστον εξοργιστικό.

Αν εσύ γουστάρεις να εθελοτυφλείς δικαίωμά σου (προφανώς έχεις τους λόγους σου), αλλά μη προσπαθείς να μας πεισεις κιόλας για κάποια πράγματα...

Α μπα. Και γιατί ανέφερες το Μπουμπούκο και όχι το Σκουρλέτη, τον Κουρουμπλή ή τη Δούρου ας πούμε;

Όσον αφορά για την τελευταία σου πρόταση, μάλλον δε θα το πρόσεξα και συγνώμη. Μόνο η γραμμή του τΣΥΡΙΖΑ μπορεί να αναφέρεται πλέον σε αυτό το forum?

Link to comment
Share on other sites

@darien πως δεν είπα. Βγάλε γλυκέ μου την κουκούλα και ξανακοίτα καλύτερα. Ίσα ίσα ο Σαμαράς έχει τα @@ να τα χαλάσει με πελάτες του. Ποια ήταν η τελευταία φορά που θυμάσαι πολιτικό να το κάνει αυτό;

Επίσης ο υπολογισμός που κάνεις είναι for the pouts. Για να σου δώσω ένα παραδειγματάκι έχουμε στο χωρίο αντλία νερού που δουλεύει με ηλεκτρικό. Έχουμε φέρει παροχή. Μάντεψε τι έχει μέσα στις πρόσθετες χρεώσεις. Exactly

Ο Σαμαράς αν είχε τα @@ θα έδιωχνε μόνο τους δικούς του και θα ήταν και μάγκας. Θα είχε διώξει τον Αιμίλιο Λιάτσο (λολ) που έβαλε για διευθυντή ειδήσεων και προκαλούσε απεργίες με τη λογοκρισία που ασκούσε. Εκτος και αν πρώτη φορά ακούς ότι έπαιρνε εντολές για το τι θα παίξει κατευθείαν από τον Μουρούτη.

Επίσης, μη βιάζεσαι με το τι χάλασε γιατί έρχονται προσλήψεις για την νεα ερτ. Ο κολλητός του που έβαλε για εξυγίανση, τι φάση;

Έγινε επεξεργασία από darien
Link to comment
Share on other sites

ΚΚΕ - "Όποιος την λέει στο ΚΚΕ κάνει Αντικομμουνιστική προπαγάνδα"

LL_NEO - "Όποιος διαφωνεί με την ΝΔ, είναι του ΣΥΡΙΖΑ"

Αντιλαμβανομαι οτι ακόμα δεν έχεις συνειδητοποιήσει οτι είστε η αξιωματική αντιπολίτευση και άρα ο αντίθετος πόλος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.