Jump to content



Πρόβλημα με PayPal


Trollarw

Recommended Posts

Καλημέρα παιδία,

έχω ένα πρόβλημα με το account μου στο paypal. Βασικά δεν μπορώ να κάνω log in. H ιστοσελίδα μου βγάζει το ακόλουθο μύνημα λάθους:

Error 3028. You have accessed your account  from a sanctioned country.   Per international sanctions regulations, you are not authorized to  access the PayPal system.  For more information about your PayPal  account status, contact complianceverifications@paypal.com.

Αν και τους έχω στείλει από χθες mail δεν έχουν απαντήσει ακόμα. Βασικά η Ελλάδα δεν νομίζω να είναι sanctioned country! . Μήπως γίνεται κανένα λάθος και μου αναγνορίζει την IP από κανένα 3rd world country επιδή έχω φοιτητικό? Μπορώ να δοκιμάσω να μπω μέσω proxy η κάτι τέτοιο? Βασικά πείτε μου καμιά ιδεά γιατί είμαι κάπως ξεκρέμαστος τώρα.

Σήμερα μου βγάζει IP από Μυτιλήνη, χθές μου έβγαζε Λάρισσα... ότι να 'ναι... τι sanctioned country και πράσινα άλογα?

Hello, visitor from: Mytilene, Greece

Your Country Code: GR

Your IP State: Lesvos

Your IP Address: 62.217.XX.XXX

Your Hostname: XXXXXXXX.gr

Your ISP: Greek Research and Technology Network S.A

Και εδώ το άλλο κουλό!

Το site http://www.hostip.info/ μου βγάζει τα εξής:

Host name: ΧΧΧΧΧ.ΧΧΧΧ.ΧΧΧΧ.gr.

IP address: 62.217.ΧΧ.ΧΧΧ

Location: Tehran, IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF

Link to comment
Share on other sites

Με δίοδος λογικά πρέπει να έχεις ip που να αρχίζει απο 147.xxx.xxx.xxx (διορθώστε με αν κάνω λάθος)

Πάρε τους τηλέφωνο. Με τα email είναι λίγο αργοί.

ΥΓ: Παίζει να στα πρήξουν λίγο με το security στο τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

χμμμ, οκ τώρα δείχνει το σωστό πράγματι. Παρ' όλα αυτά το πρόβλημα με το PayPal παραμένει... δεν μπορώ να κάνω log in , πετάει το ίδιο error... =/

To θέμα με το site που σου έβγαζε Ιράν, είναι ότι κάποιος το είχε ορίσει εκεί. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις να στείλεις e-mail στο paypal και να τους εξηγήσεις τη κατάσταση. Αλήθεια, τι DNS χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

To θέμα με το site που σου έβγαζε Ιράν, είναι ότι κάποιος το είχε ορίσει εκεί. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις να στείλεις e-mail στο paypal και να τους εξηγήσεις τη κατάσταση. Αλήθεια, τι DNS χρησιμοποιείς;

DNS δινει το πανεπιστήμιο ή η σχολή; δεν θυμάμαι.... είτε .aegean είτε .icsd , κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Εσύ από τη τις ιδιότητες του IPv4. Δοκίμασε να βάλεις του google ή opendns και δες αν μπορείς να μπείς πάλι.

https://store.opendns.com/setup/operatingsystem/windows-xp

μπα, πάλι δεν ένοιοσε, το κουλό είναι ότι από τα κοινόχρηστα pc της σχολής κάνει κανονικά log in.... epic fail το δίοδος μου φαίνεται..τουλάχιστον είναι 8mbit...

νομίζω ότι μόνο με proxy ή κάτι τέτοιο θα μπω...

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα θα σε συμβούλευα να απέφευγες να χρησιμοποιείς το paypal μέσω proxy. Δε ξέρεις ποιός μπορεί να βλέπει να δεδομένα σου.

Καλά ναι, αλλά το vpn του πανεπιστημίου που μπαίνω με τους κωδικούς μου απ' το σπίτι μου δεν είναι και τόσο ανασφαλής τρόπος...(το ακριβός αντίθετο θα έλεγα) από το όσο το να μπεις μεσο του x,y proxy...μόνο που είναι λίγο αργό..λογικό είναι. Πάντως επειδή φαίνεται να είναι πρόβλημα από το εδετ που μας δίνει internet στο δίοδος, απλά κάντε ένα vpn και θα είστε οκ. Το λέω γιατί με ένα πρόχειρο search που έκανα έχει γενικός πολύς κόσμος το πρόβλημα αυτό με το paypal...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.