Jump to content



Πρόβλημα με καρτα γραφικων


lordpektorni

Recommended Posts

Γεια σας παιδια

το προβλημα μου ειναι το εξης

εχω την ατι 4890 και την συνεδεσα απο την μητρικη του <<παλιου μου υπολογιστη>> στην μητρικη του καινουριο και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:ο υπολογιστης τρεχει κανονικα αλλα δεν εμφανιζεται τιποτα στην οθονη(ουτε καν η επιλογη για να μπω στο bios)

ξερετε τη παιζει?

η μητρικη μου ειναι η asus M2N32-SLI DELUXE

το τροφοδοτικο σηκωνει 100% σιγουρα την καρτα γιατι ειχα το ιδιο και στο προηγουμενο pc που ειχα συνδεδεμενη την καρτα και δεν υπηρχε κανενα προβλημα ουτε σε απαιτητικες εφαρμογες(παιχνιδια) και γενικοτερα ολα ηταν μια χαρα

το συστημα μου

Μητρικη: asus M2N32-SLI DELUXE

CPU:amd δυπυρηνος(δεν θυμαμαι μοντελο γιατι ειναι το <<παλιο pc>> και δεν ειχα δει με καποιο προγραμμα το μοτνελο)

Καρτα Γραφικων: Ati 4890

RAM: 2048 MB(2X 1024 DDR2-SDRAM)

Λειτουργικο συστημα: Windows XP

Τροφοδοτικο CoolerMaster M620 Real Power Modular

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

το προβλημα μου ειναι το εξης

εχω την ατι 4890 και την συνεδεσα απο την μητρικη του <<παλιου μου υπολογιστη>> στην μητρικη του καινουριο και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:ο υπολογιστης τρεχει κανονικα αλλα δεν εμφανιζεται τιποτα στην οθονη(ουτε καν η επιλογη για να μπω στο bios)

ξερετε τη παιζει?

η μητρικη μου ειναι η asus M2N32-SLI DELUXE

το τροφοδοτικο σηκωνει 100% σιγουρα την καρτα γιατι ειχα το ιδιο και στο προηγουμενο pc που ειχα συνδεδεμενη την καρτα και δεν υπηρχε κανενα προβλημα ουτε σε απαιτητικες εφαρμογες(παιχνιδια) και γενικοτερα ολα ηταν μια χαρα

το συστημα μου

Μητρικη: asus M2N32-SLI DELUXE

CPU:amd δυπυρηνος(δεν θυμαμαι μοντελο γιατι ειναι το <<παλιο pc>> και δεν ειχα δει με καποιο προγραμμα το μοτνελο)

Καρτα Γραφικων: Ati 4890

RAM: 2048 MB(2X 1024 DDR2-SDRAM)

Λειτουργικο συστημα: Windows XP

Τροφοδοτικο CoolerMaster M620 Real Power Modular

Τι ενοεις οταν λες οτι ο υπολογιστης τρεχει κανονικα? πως το καταλαβες αφου δεν βλεπεις τπτ στην οθονη?

αν βαλεις αλλη καρτα γραφικων δουλευει ή εχεις παλι τα ιδια?

δοκιμασε να πιεσεις καλα τις μνημες και τις υπολοιπες καρτες που εχεις στο ΠΣ μηπως και δεν παταει καλα καποια κ σου κανει αυτα τα προβληματα.φανταζομαι οτι εδωσες ρευμα στην 4890 απο το τροφοδοτικο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε mican εμενα η 4890 μου εχει την vga θυρα μια hdmi και μια dvi αλλα δεν εχω καλωδιο για dvi.

φιλε str1979 οταν λεω οτι λειτουργουσε κανονικα εννοουσα σε αλλο υπολογιστη με αλλη μητρικη και δοκιμασα και αλλη καρτα στην pci(για την ακριβεια αλλες δυο)

Link to comment
Share on other sites

Πως σύνδεσες την οθόνη στην κάρτα ?

Σε ποιά έξοδο και με τι καλώδιο ?

Η κάρτα σου δεν είναι σαν αυτή της φωτογραφίας ?

Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία της ή να δλωσεις ένα link της ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.