Jump to content



Αγορά Motherboard


Paranoic

Επιλογή Motherboard για Χ58 χωρίς  

72 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Gigabyte για την ευκολία και την σταθερότητά της

(EP45-UD3P ftw)

επειδή δοκίμασα την UD7 (για Χ58 ψάχνεται ο thread starter), θα σου έλεγα ότι για 300+ ευρώ με απογοήτευσε :nada:

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα αυτό το thread για να ακούσω γνώμες για mobo με X58 γιατί έχω διαβάσει πολλά αλλά δεν έχω καταφέρει να καταλήξω ποιά είναι η καλύτερη, είμαι μεταξύ της Gigabyte και της EVGA. Αν αγόραζα κάτι πολύ καλό θα ήταν κάτι ανάμεσα σε αυτές τις 2.

Link to comment
Share on other sites

επειδή δοκίμασα την UD7 (για Χ58 ψάχνεται ο thread starter), θα σου έλεγα ότι για 300+ ευρώ με απογοήτευσε :nada:
Δεν ανεβαίνει πολύ (όσο η ΕVGA) ή ανεβαίνει δύσκολα ?

Δεν θα την αγόραζα ποτέ την UD7 (μεγάλο μέρος από το 300άρι είναι τα sata3/usb3). Ίσως την UD3A/UD4/UD5 να έπαιρνα.

Θα πήγαινα σε SATA3/USB3 μόνο όταν το Intel ή το ΑΤΙ chipset τα υποστήριζε. Τα marvel/realtek/SiI και άλλα τέτοια για sata3/usb3 τα φοβάμαι...

Link to comment
Share on other sites

EVGA Classified μόνο και μόνο ότι ίσως θα κέρδιζες κάποια Mhz σε σχέση με τις άλλες. Νομίζω όμως ότι για 24/7 χρήση είναι too much.

Mετά θα πήγαινα σε GB UD5, φαίνεται να είναι πολύ σταθερή και χωρίς πολύ κόπο.

Τρίτη επιλογή θα έβαζα την P6T μόνο και μόνο επειδή είναι ASUS και είναι plug n'play.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρεις ότι δεν υπάρχει χρηματικός περιορισμός, ψηφίζω ΕVGA Classified. (και το fsb στον θεό.....)

Άλλά επειδή υπάρχει πάντα και ο οικονομικός παράγοντας έχω να πω τα εξής:

Asus -> Η χαρά του νέου! plug 'n play και clockαρεις χωρίς δυσκολία. Ναυαρχίδα της η σειρά RE , η οποία είναι ένα όνομα μία ιστορία από μόνη της. Βγαίνει RE ΙΙΙ soon.

Giga -> Για πιο απαιτητικούς χρήστες που θέλουν τον i7 clockαρισμένο παραπάνω από asus users σε 24/7.

EVGA -> ΤΟΠ για o/cers και wannabe o/cers, που θέλουν να παίξουν με άζωτα κτλ. για 24/7 @4~ το θεωρώ σπατάλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.