Jump to content


Από τις παρακάτω συσκευές, ποια θεωρείτε πως είναι η λιγότερο απαραίτητη;


Αν έπρεπε να αποχαιρετήσετε κάποιο από τα παρακάτω, ποιο θα ήταν;  

803 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

netbook , γτ τις κονσολες τις κραταω συλλογη.

Δεν εδινα τα megadrive/snes/n64/dreamcast και λοιπα ουτε για αστειο.

Ποτε δε θα τις ξαναπαιξω αλλα μονο που τις κοιταω και θυμαμαι τα sonic/mario/zelda/goldeneye/gran turismo/shenmue μου φτανει.

Το να δειξω στο γιο μου later τι παιζαμε το 1995.

Αντικειμενα που κουβαλαν αναμνησεις δεν δινονται...

Link to comment
Share on other sites

το ότι δεν τα δινεις δεν σημαινει πως ειναι και απαραιτητα..και εγω εχω τις εχω κρατησει όλες τις κονσολες που πέρασαν κατα καιρους από τα χέρια μου, αλλά το θέμα ειναι τι συμβαινει σήμερα, και κατά πόσο οι σημερινές είναι χρήσιμες.

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε παιδι μου, απλά πιστεύω ότι το σωστότερο ειναι εξετάσουμε το ερώτημα της δημοσκόπησης από την πλευρά του σήμερα. δηλαδη, δεν εχει νοημα να συζηταμε γιατι δεν θα πετάγαμε στο Atari ή το PSX αλλά γιατί θα έπαιρνε άνετα δρομο ενα ΧΒΟΧ360 ή ενα PS3 ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι, αυτο ακριβώς λέω..οτι αυτά και ο κοσμος να ερθει τούμπα δεν θα τα πεταξουμε ποτέ. όχι όμως επειδή οι κονσόλες ειναι χρήσιμες την σήμερον ημερα αλλά επειδή αυτά αποτελούν ενα κεφάλαιο της παιδικής μας (και όχι μονο) ηλικιας. προσπαθώ να εξηγήσω δηλαδή ότι πρέπει να κρινουμε με βάση τα σημερινά δεδομένα και όχι με βάση τα δεδομένα μιας άλλης εποχής. ;)

Link to comment
Share on other sites

λαπτοπ netbook, εκτός από ορισμένες ομάδες που μετακομιζουν συχνα πχ φοιτητές,κάνουν επαγγελματικά ταξίδια. Στην θέση των λαπτοπ, κάτι ανάλογο με το Ipad με μερικά feautures ακόμη, όπως κυρίως αναγνώριση γραφής και κάμερα, κυρίως για διάβασμα κειμένων σε βολικές στάσεις.

Παιχνιδομηχανές, αν η επόμενη γενιά από κονσόλες , κάνει render τα γραφικά σε πραγματικό fullhd μάλλον θα την έχει άσχημα το PC gaming. δύσκολο το βλέπω, τόσος κόσμος που τα σκάει/εσκασε σε fullHD οθόνες και TV να πειστεί στα επόμενα χρόνια να αλλάξει, δεν ξέρω καν σε τι.

Έγινε επεξεργασία από Dorian
Link to comment
Share on other sites

Ο τιτλος γραφει

''Μέσα στα πλαίσια της κινητοποίησης για την προστασία του περιβάλλοντος, υποσχεθήκατε στον εαυτό σας πως θα συμμετάσχετε στην διαδικασία ανακύκλωσης προσφέροντας μία από τις συσκευές που αναγράφονται στην δημοσκόπηση.''

Για να την δωσεις την συσκευη για ανακυκλωση θα πρεπει να την εχεις κιολας.

Γιατι οι περισσοτεροι απαντατε χωρις να εχετε την συσκευη?

Δε λεει ποια θεωρειτε με τα σημερινα δεδομενα πιο αχρηστη.

Λεει ποια θα δινατε απ αυτες που εχετε.

Link to comment
Share on other sites

Ο τιτλος γραφει

''Μέσα στα πλαίσια της κινητοποίησης για την προστασία του περιβάλλοντος, υποσχεθήκατε στον εαυτό σας πως θα συμμετάσχετε στην διαδικασία ανακύκλωσης προσφέροντας μία από τις συσκευές που αναγράφονται στην δημοσκόπηση.''

Για να την δωσεις την συσκευη για ανακυκλωση θα πρεπει να την εχεις κιολας.

Γιατι οι περισσοτεροι απαντατε χωρις να εχετε την συσκευη?

Δε λεει ποια θεωρειτε με τα σημερινα δεδομενα πιο αχρηστη.

Λεει ποια θα δινατε απ αυτες που εχετε.

Επέτρεψέ μου όμως να σου πώ πως, αν ψήφιζαν μόνο αυτοί οι οποίοι έχουν όλες τις συσκευές, οι ψήφοι θα ήταν αρκετά λιγότερες κάτι που θα έκανε τη συγκεκριμένη δημοσκόπηση λιγότερο αξιόπιστη.

Από τη στιγμή που οι απάντήσεις μας είναι ειλικρινείς, νομίζω πως βοηθούμε στο να εξαχθούν χρήσιμα συμπεράσματα για τον διεξάγων την έρευνα.

Ομολογώ πως δεν παρατήρησα την αναφορά στο υποθετικό σενάριο της ανακύκλωσης και ψήφισα για την παιχνιδομηχανή.

Αν είναι τεχνικά δυνατόν, ας αφαιρεθεί η δική μου ψήφος και υπόσχομαι την επόμενη φορά να είμαι πιο προσεκτικός . . . :o

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε παιχνιδομηχανή ( που δεν έχω) . Pc - τα κάνει όλα!

Κινητό= ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ... ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ χωρις κινητό να είσαι για να παίζεις playstation ...

εμεις το έχουμε κάνει απαραίτητο...ξέρω αρκετούς ανθρώπους που δεν έχουν κινητό και παρόλα αυτά μια χαρά περνάνε. μη σου πω ότι φαίνονται και πιο υγιείς από τους υπολοίπους...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιχνιδομηχανή δεν έχω :p, "Κάτι άλλο" δεν έχω (νομίζω), κινητό δεν επίσης, μόνο netbook που το πήρα τώρα τελευταία και pc, ανάμεσα τους θα "έδιωχνα" κατά κάποιο τρόπο το pc μου γιατί βρίσκω πως το nb με καλύπτει (σχεδόν) σε ότι κάνω και είναι και πιο βολικό εξαιτίας του μεγέθους του. Τις "βαριές" δουλειές (φώτοσοπ και άλλα προγράμματα που δε τα σηκώνει το νβ) τα κάνω πισι

Link to comment
Share on other sites

κινητό βέβαια! Αν σκεφτεί κανείς μάλιστα τη χρήση που του κάνουν τα πιτσιρίκια σήμερα...... σίγουρα θα το αποχαιρετούσα αυχαρίστως. Μόνο αν μείνεις με το αμάξι στην Εθνική έχει πρακτική αξία. Κατά τ' άλλα...... τελέιως άχρηστο αντικείμενο :TD::TD:

Το κινητό είναι για μένα η πιο άχρηστη συσκευή.

+1000

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

παιχνιδομηχανή γιατι και να ειχα δεν θα προλαβαινα να παιξω.

Η/υ ειναι εργαλειο εργασιας οπως και το κινητο μου, laptop/netbook μου χρειαζεται στα ταξιδια. Οποτε δεν εχω αλλη επιλογη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.