Jump to content


Καινούριος Η/Υ μέχρι 900!


mhche

Recommended Posts

Καλήσπερα σε όλους,επειδή πριν ένα μήνα ήμουν έτοιμος να αγοράσω υπολογιστή μέχρι 700€ αλλά πλάκωσε η εξεταστική ανέβασα το μπάτζετ μου στα 900€ μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε,η σύνθεση μάλλον απο πλαίσιο θα γίνει η eshop.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς οθόνη έχω 17αρα οθόνη αλλα και 22'' μόνιτορ με hdmi οπότε νομίζω είμαι καλυμένος,μπα χαλαρό gaming πιο πολύ all around χρήση και για προγράμματα της σχολής μου(πληροφορική),με ενδιαφέρει το περισσότερο η αξιοπιστία..

Link to comment
Share on other sites

πωπω φιλε μου είσαι μες στο μυαλό μου εκεί ήμουν και εγώ αλλά με κουτί to haf 932 coolemaster και μνήμες θέλω τις ίδιες αλλά τις black edition η ******* είναι οτι υπάρχουν μόνο eshop και όχι πλαίσιο...

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά απο τη στιγμη που δεν πρόκειτε να κάνω καν crossfire ούτε overclocking που και νά κανα και να τον έκανα 965 η μητρική αντέχει οπότε δεν νομίζω πως χρειάζεται,πρτιμώ καλύτερο τροφοδοτικό πχ ή ένα αλουμινένιο κουτί αν και έχω ερωτευτεί αυτό http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/PC-Cases/CoolerMaster-HAF-932-AMD-Edition-AM-932-RWN1-GP.htm

:p παρά μητρική..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα σ προτεινα να παρεις ακομα πιο καφρικο-φθηνο κουτι και να παρεις τα Z-5500... που ειναι επιτελους παλι εδω και σε προσφορα... http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-100220.html

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου κάνε αυτές τις αλλαγές στην σύνθεση που σου πρότεινε το παλικάρι και θα είσαι κομπλέ :).

Βγάλε τον SSD (-200€)

Πάρε την 5850 (ψάξτην γύρω στα 230€) αντί για 5770.

Συμπλήρωσε το υπόλοιπο με το κουτί και τις μνήμες που θέλεις. Για τροφοδοτικό με ένα 600άρι είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ πώρωση ε,μπά όχι έχω άλλο ένα 100ρι για ασύρματο ποντίκι,πληκτρολόγιο και σκέφτομαι να τσιπμήσω ίσως αυτό http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/External-HDD-DVD-USB/Flash-USB/Cruzer-Ultra-BackUp-USB-Flash-8GB.htm πολύ μ αρέσει..οπως και μια κάρτα wifi σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου κάνε αυτές τις αλλαγές στην σύνθεση που σου πρότεινε το παλικάρι και θα είσαι κομπλέ :).

Βγάλε τον SSD (-200€)

Πάρε την 5850 (ψάξτην γύρω στα 230€) αντί για 5770.

Συμπλήρωσε το υπόλοιπο με το κουτί και τις μνήμες που θέλεις. Για τροφοδοτικό με ένα 600άρι είσαι ΟΚ.

απο την στιγμή που δεν το θέλω για gaming αξίζει να δώσω 80€ παραπάνω?σαφώς ανώτερη η 5870 αλλά λέει να το κάνω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

και χωρις ssd δεν νομίζω ότι μου χρειάζεται πραγματικά

καλύτερα να παρεις 5770 εναντι 5850 και να κρατησεις τον SSD! Ειναι απο τα 'πραγματακια' που δεν γνωριζουμε οτι χρειαζόμαστε πραγματικα μέχρι να χρησιμοποιήσουμε εναν!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.