Jump to content


Πρόβλημα με Facebook & ακατάλληλο περιεχόμενο...


fadaki

Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα,

αντιμετωπιζω ενα σοβαρό προβλημα....και η βοηθεια σας πραγματικά θα ηταν πολυτιμη !!

κατα την πλοηγηση μου στο facebook μου ανοίγει ξαφνικά....se νέο παράθυρο μια σελίδα ακαταλληλου περιεχομενου....

δεν γνωριζω για ποιο λόγο γίνεται αυτό ούτε πως να το σταματισω...

Στον υπολογιστη μου έχουν πρόσβαση και μικρα παιδια...που χρησιμοποιουν to facebook...οπότε όπως καταλαβαινετε....πρεπει να λυθει το συγκριμενο πρόβλημα το συντομότερο δυνατό.....

σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων !!!!!! :))

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Εγκατέστησα το malwarebytes και δεν περνά λεπτο που να μην εμφανίσει μήνυμα που αναφέρει,Εντοπίστηκε μόλυνση και έχει κάποια IP δίπλα.Λογικά κάνει block στην IP.Googlara κάποιες IP και μου εμφανίζει κάποιες χώρες πχ.Μολδαβία,Ολλανδία,κτλ!

Η απορία μου είναι η εξής:Τι ρόλο παίζουν αυτές οι IP και τις μπλοκάρει το malwarebytes;;;:getlost::getlost::getlost:

Link to comment
Share on other sites

απλα μπλοκαρε καποιες σελιδες που ειναι κακοβουλες...

απο το malwarebytes foroum

The message you're getting is from the new IP Protection component of Malwarebytes' and is nothing to be alarmed about. 
It simply means that your computer was blocked from accessing a potentially harmful web address.
You can find more info about the IP Protection and how it works [URL="http://forums.malwarebytes.org/index.php?showtopic=21076"]here[/URL]

κανε και ενα scan με το spybot που ανεφερε και ο προηγουμενος

το κατεβαζεις απο εδω spybot

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.