Jump to content



ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΥΝΘΕΣΗ


plojih

Recommended Posts

:hmm:θα ηθελα να με βοηθησετε να φτιαξω μια καινουργια συνθεση που να αποτελειτε απο ΜΗΤΡΙΚΗ-ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ-ΜΝΗΜΕΣ-ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΗΚΩΝ-ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ. ειμαι λιγο ασχετος με το ολο θεμα αλλα θελω να φτιαξω ενα καλο συστημα (οχι οτι το χρειαζομαι αλλα ετσι απο μουρλια) και αργοτερα θελω να εχω δυνατοτητα για overlock και αλλα τετοια. Τα χρηματα που θα διαθεσω ειναι 1000-1300 ευρω.

εχω ηδη το haf 932.

Link to comment
Share on other sites

περησοτερω παιχνιδια-μουσικη-ιντερνετ για τωρα. αργοτερα δεν ξερω ισως και επεξεργασια βιντεο.

το θεμα μου δεν ειναι αυτο απλα κολησα να φτιαξω ενα καλο συστημα ασχετα αν μου χρειαζετε η οχι.

Link to comment
Share on other sites

τροφοδοτικο ειναι υπερβολη. μεγαλη κιολας.

βασικα και ολα τα αλλα ειναι πεταμενα χρηματα για αυτο που θελεις να κανεις....

ξοδεψε τα καπου αλλου ρε αδερφε τα χρηματα σου. σε ρουχα , σε εκδρομες, στην γυναικα, στα μπουζουκια. δεν ειναι αναγκη στον υπολογιστη... (ποσο μαλλον σε αυτη την πεταμενη οθονη)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου εξηγησεις με απλα λογια ποια η διαφορα του 1156 κ 1366??

1) Το 1156 υποστηρίζει μνήμες dual channel και το 1366 triple channel αλλά δεν υπάρχει διαφορά στην πράξη.

2) To 1156 σε SLI/Crossfire τρέχει σε 8x 8x και το 1366 σε 16x 16x αλλά δεν υπάρχει διαφορά στην πράξη.

Διάβασε εδώ: http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3649

Αν στο μέλλον βάλεις άλλη μια ATI 5850 σε Crossfire και θέλεις 16x 16x υπάρχει λύση στο 1156 σε κάποιες μητρικές με nf200 chip που δίνει σύνολο 32 PCI-Express lanes.

Προτείνω αυτή: http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/MSI-Bing-Bang-Trinergy-s1156-DDR3-P55.htm

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.