Jump to content



Βιβλία που άλλαξαν τον κόσμο.


deNordic

Recommended Posts

Ανοίγω το εν λόγω thread, θέλοντας να βρω τα βιβλία που κυκλοφορούν (εδώ και μερικές κυριακές από την εφημερίδα ΤΟ ΒΗΜΑ). Προς το παρόν έχω στην κατοχή μου μόνο το 8ο βιβλίο "Η ψυχολογία των μαζών" και ενδιαφέρομαι να αποκτήσω και τα υπόλοιπα. Αν κάποιος ξέρει τους τίτλους των προηγούμενων και από που θα μπορέσω να τα προμηθευτώ ας απαντήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Max Weber "H προτεσταντικη ηθικη και το πνευμα του καπιταλισμου".Επειδη σε συμπαθησα στο δινω σε νομιμο λινκ να το διαβασεις

http://www.ne.jp/asahi/moriyuki/abukuma/weber/world/ethic/pro_eth_frame.html

επειδη το βιβλιο ομως ειναι πολυ πιο ενδιαφερον απο ο,τι μαρτυρα ο τιτλος του,ενημερωνω οτι η ιστορικη φαση που περιγραφει και την σημερονε ημερανε εχει εκδοθει το εργο του Pekka Himanen "Η ηθικη του χακερ",το οποιο περιγραφει την επομενη ιστορικη φαση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να αναφέρει τι έχουν δώσει και τι έχει την επόμενη βδομάδα?

"H προτεσταντική ηθική και το πνεύμα του καπιταλισμού" 7ο

"Η ψυχολογία των μαζών" 8ο

Ψάχνω από το 1ο μέχρι το 7ο ... το 8ο το έχω.. και τα υπόλοιπα απο τις επόμενες κυριακές...

Link to comment
Share on other sites

1&2: Η καταγωγή των ειδών - Charles Darwin

3: Η θεμελίωση της Γενικής Θεωρίας της Σχετικότητας - Albert Einstein

6: Έρευνα για τη φύση και τις αιτίες του πλούτου των εθνών - Adam Smith

το 4 πρέπει να είναι για το φρόιντ. Το 5 δε ξέρω.

Αν επικοινωνήσεις με Το Βήμα, λογικά θα σου βρουν λύση για να τα πάρεις [αν τα καταφέρεις, ενημέρωσε γιατί το βιβλίο του Weber το ήθελα, και το (ξ)έχασα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.