Jump to content


ΑΓΟΡΑ DESKTOP budget 1000€


babal

Recommended Posts

Λοιποοοον, θα ηθελα να φτιαξω ενα desktop, οχι τρομερα πραγματα, γιατι με τα ετοιμα που βλεπω δεν καταλαβαινω τιποτα... Μπορω να διαθεσω μεχρι και 1000 ευρω, αν και με οσα εχω δει ειναι υπεραρκετα.

Θελω και οθονη και κουτι γιατι μεχρι τωρα εχω laptop.

Θα το χρησιμοποιω βασικα για μουσικη, ταινιες, να το συνδεω και με tv αν ειναι... καθημερινη χρηση δηλαδη, οχι κατι εξεζητημενο. Να αντεχει θελω μονο γιατι το λαπτοπ τοσες ωρες ανοιχτο τα εχει παιξει.

Εχω και σκεφτει και για Mac, ενα που εχω βρει στα 1200 ευρω αλλα δεν ξερω αν αξιζει και κατα ποσο θα μου ειναι ευκολο στη χρηση.

Οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη!!! Ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι, τιποτα τετοιο... απλα ισως στο μελλον χρειαστω καποιο προγραμμα για ψηφιακη φωτογραφια. κατα τα αλλα ουτε παιχνιδια. θα χρησιμοποιω το πισι δλδ για τα βασικα.

Link to comment
Share on other sites

Τότε 1000 ευρώ είναι overkill, για τα βασικά και ένα απο τα έτοιμα του Πλαισίου με 500 ευρώ σου κάνει 100%.

Αν του προτείναμε κάτι ώς forum, δε νομίζεις πως θα έπαιρνε κάτι πιο καλό για τα ίδια λεφτά, απ'ότι ένα έτοιμο ?

Link to comment
Share on other sites

Θα έπαιρνε ίσως διαφορετικά κομμάτια, αλλά με το ίδιο αποτέλεσμα.

Αν δεν τον απασχολεί να κάνει o/c και να τρέξει τίποτα βαρύ, τα 10-20 ευρώ πάνω για κάποια "διαλεχτά" κομμάτια δεν του δίνουν κάτι.

Με το έτοιμο, έχει και την εγγύηση απο το Πλαίσιο και κάνει την δουλειά του το ίδιο απο ότι θα την έκανε στην 2η περίπτωση...

Για να εξηγώ και εγώ που το πισι το δικό μου και του αδερφού μου τα έφτιαξα με κομμάτια 1-1, για τον πατέρα μου πήρα ένα με 250 ευρώ απο το Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Θα έπαιρνε ίσως διαφορετικά κομμάτια, αλλά με το ίδιο αποτέλεσμα.

Αν δεν τον απασχολεί να κάνει o/c και να τρέξει τίποτα βαρύ, τα 10-20 ευρώ πάνω για κάποια "διαλεχτά" κομμάτια δεν του δίνουν κάτι.

Με το έτοιμο, έχει και την εγγύηση απο το Πλαίσιο και κάνει την δουλειά του το ίδιο απο ότι θα την έκανε στην 2η περίπτωση...

Για να εξηγώ και εγώ που το πισι το δικό μου και του αδερφού μου τα έφτιαξα με κομμάτια 1-1, για τον πατέρα μου πήρα ένα με 250 ευρώ απο το Πλαίσιο.

Το αναφέρω επειδή ώς συνήθως όλοι στο forum προτείνουν τα custom και όχι τα έτοιμα, μιας και βάζουν συνήθως τα φθηνότερα υποσυστήματα.

Πάντως σίγουρα είναι πολύ πιο πρακτικό ώς λύση , ούτε περιορισμένες διαθεσιμότητες ούτε ασυμβατότητες , ούτε αναμονή, . .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.