Jump to content


nvidia 9800 gt κάηκε??


trelakias7

Recommended Posts

παιδια θελω την βοηθηα σας γτ κοντευω να τρελαθω ενω επαιζα κανονικα crysis καποια στιγμη μου σβηνει η οθονη και μετα τελος...κανω επανεκκινηση το pc το μπιπ κανονικα αλλα η οθονη τπτ...βγαζω την καρτα και τον αναβω χωρις καρτα να δω την διαφορα στα μπιπ και βλεπω χωρις καρτα κανει 3 μπιμ με την καρτa μεσα 1 μπιμ..εβαλα αλλη καρτα και λειτουργησε κανονικα το pc...τωρα τι κανω την πεταω η υπαρχει κανας τροπος να σωθει η κατασταση....??:help:

Link to comment
Share on other sites

τα εκανες ολα....νομιζω σιγουρευτηκες και μονος σου οτι η καρτα σου ηπιε redbull και εκανε φτερα :D

δοκιμασε την και σε αλλη θυρα PCI-e αλλα δε νομιζω..η επισης στο αλλο dvi αν εχει

Link to comment
Share on other sites

τα εβαλα ολα και στο αλλο dvi και στην δευτερη pci αλλα τπτ...αυτο που μου κανει την περιεργια ειναι οτι αμα δεν εδινε σημα καθολου η καρτα δεν θα εκανε ενα μπιμ αλλα 3 σωστα??

Link to comment
Share on other sites

Ασε φιλαρακι και μενα πριν 6 ημερες μια 8800GTS μου εκανε νερα ..παπακια στα windows γραμμουλες

πρασινες κοκκινες μπλέ ....κλεω τα 360 € που την ειχα παρει ....3χρονια και 2μηνες ...που ειναι η

απόδειξη ...παει...και που να παρακαλεσω την ειχα πάρει απο το extreme που βαλανε φωκο στην Στουρνάρη..

Link to comment
Share on other sites

Ασε φιλαρακι και μενα πριν 6 ημερες μια 8800GTS μου εκανε νερα ..παπακια στα windows γραμμουλες

πρασινες κοκκινες μπλέ ....κλεω τα 360 € που την ειχα παρει ....3χρονια και 2μηνες ...που ειναι η

απόδειξη ...παει...και που να παρακαλεσω την ειχα πάρει απο το extreme που βαλανε φωκο στην Στουρνάρη..

τι θα πει εχασες την αποδειξη και τελος η εγγυηση

το καταστημα που την πηρες πρεπει να σου δωσει αντιγραφο το δικαιουσε

τουλαχιστον στο δικο μου που δουλευω ετσι κανουμε δεν χανει ο πελατης την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθηα σας γτ κοντευω να τρελαθω ενω επαιζα κανονικα crysis καποια στιγμη μου σβηνει η οθονη και μετα τελος...κανω επανεκκινηση το pc το μπιπ κανονικα αλλα η οθονη τπτ...βγαζω την καρτα και τον αναβω χωρις καρτα να δω την διαφορα στα μπιπ και βλεπω χωρις καρτα κανει 3 μπιμ με την καρτa μεσα 1 μπιμ..εβαλα αλλη καρτα και λειτουργησε κανονικα το pc...τωρα τι κανω την πεταω η υπαρχει κανας τροπος να σωθει η κατασταση....??:help:

χρησιμοποιησες τιποτα drivers 196,75 ?

Link to comment
Share on other sites

ωχ παιδια ναι οντως τους 196,75 ειχα πανω αλλα ομως απο τι κοιταξα λενε οτι ειχε προβληματα με το to fan controller της καρτας και ετσι ανεβαιναν θερμοκρασιες αλλα εγω χρησιμοποιησουσα την zalman vf-1000 και δεν ειχα προβλημα θερμοκρασιων σε full load στο furmark 65 βαθμους ειχα...

Link to comment
Share on other sites

Ασε φιλαρακι και μενα πριν 6 ημερες μια 8800GTS μου εκανε νερα ..παπακια στα windows γραμμουλες

πρασινες κοκκινες μπλέ ....κλεω τα 360 € που την ειχα παρει ....3χρονια και 2μηνες ...που ειναι η

απόδειξη ...παει...και που να παρακαλεσω την ειχα πάρει απο το extreme που βαλανε φωκο στην Στουρνάρη..

Ετσι και αλλιως 3 χρονια ειναι η εγγυηση οποτε και αποδειξη να εχεις,δεν κανεις κατι...:offtopic2:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιως 3 χρονια ειναι η εγγυηση οποτε και αποδειξη να εχεις,δεν κανεις κατι...:offtopic2:

Σωστα την εχω αλλα 3χρονια .....πέρασμενα

Δεν ειναι ομως γκαντεμια να πανε ετσι τόσο ακριβες κάρτες ?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι βρε παιδια λεω μηπως αν ξαναφλασαρω την καρτα γραφικων μηπως παρει μπρος?? μιας και την αναγνωριζει αλλα δεν βγαζει εικονα λεω μηπως εχουν γινει corrupt τα bios της??? λεω τωρα εγω...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι βρε παιδια λεω μηπως αν ξαναφλασαρω την καρτα γραφικων μηπως παρει μπρος?? μιας και την αναγνωριζει αλλα δεν βγαζει εικονα λεω μηπως εχουν γινει corrupt τα bios της??? λεω τωρα εγω...:unsure:

Δυστηχως δε θα κανεις κατι.:rip:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εψαξα στο google και ειδα οτι αμα βαλω την καρτα στον φουρνο για 10 λεπτα υπαρχει περιπτωση να σωθει ξερετε τιποτα σχετικα για αυτο το θεμα

σε παρακαλω , μπορεις να δωσεις το link που λεει αυτο ????

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να στείλει μήνυμα στην nvidia να πει οτι χρησιμοποίησε τους ελαττωματικούς drivers και κάηκε η κάρτα. Να δούμε τι θα του απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εψαξα στο google και ειδα οτι αμα βαλω την καρτα στον φουρνο για 10 λεπτα υπαρχει περιπτωση να σωθει ξερετε τιποτα σχετικα για αυτο το θεμα

Μην κάνεις κάτι τέτοιο..απορώ ποιοι τα γράφουν αυτά τα πράγματα :angry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.