Jump to content



DFI p45 t2rs *ΔΕΝ λύθηκε*


NooDle

Recommended Posts

Φίλος έχει την συγκεκριμένη μόμπο.Ειχε επάνω 4 gb 667mhz και τώρα έβαλε αυτές : http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/RAM/Mushkin-Ddr2-4Gbkit-Xp-6400-4-4-4-12-White-996580W.htm

Η μομπο δείχνει στο debug led C1 και έχει μουλαρώσει clear mos ανοίγει αν πάει όμως να μπουτάρει κάνει reboot και σβήνει η οθόνη

στο bios setup δεν μπαίνει πατάω δηλαδή del ανοιγεί την οθόνη του bios και μου γράφει press yes for advance mode or NO for easy mode.

Εκει όμως δεν κάνει τίποτα..

Τα φώτα σας!

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε τελικά ή όχι; Έχει τσιμπήσει λίγο ρευμα στο p45?

λύθηκε λύθηκε.

Αφου τα έβγαλα όλα επάνω στο γραφείο ξήλωσα cpu-gpu-ram κτλπ

με λυπήθηκε και είπε να bootarei

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που χάρηκα και τον έχω με o/c στα 3.6 άρχισε να κολλάει άσχημα κανω ενα defaults και clear mos μου βγάζει post screen κανονικά και μετά μαύρη οθόνη..

Επίσης εχθές που έβαλα win xp κατα την εγκατάσταση κολλούσε συνέχεια στο kernel deguber dll ή στους ελεγκτες .

Mετά απο πολλές προσπάθειες το πήρε το install το οποίο μάλιστα το πέρασε βασανιστηκά αργά.

Τι παίζει ρε γμτ να την πάω για rma και τι να τους πω δηλαδή???

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχει την συγκεκριμένη μόμπο.Ειχε επάνω 4 gb 667mhz και τώρα έβαλε αυτές : http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/RAM/Mushkin-Ddr2-4Gbkit-Xp-6400-4-4-4-12-White-996580W.htm

Η μομπο δείχνει στο debug led C1 και έχει μουλαρώσει clear mos ανοίγει αν πάει όμως να μπουτάρει κάνει reboot και σβήνει η οθόνη

στο bios setup δεν μπαίνει πατάω δηλαδή del ανοιγεί την οθόνη του bios και μου γράφει press yes for advance mode or NO for easy mode.

Εκει όμως δεν κάνει τίποτα..

Τα φώτα σας!

ακριβώς το ίδιο θέμα έχω....wtf....ίδια timer με ημερομηνία λήξης τους έβαλαν από το εργοστάσιο?:rant:

http://thelab.gr/showthread.php?t=76183

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον τώρα κατάλαβα τι παίζει, εχω παρόμοιο θέμα με μια Gigabyte, αυτό που έχω καταλάβει μέχρι στιγμής είναι οτι

1. Υπάρχει σταντέ ασυμβατότητα της μητρικής με τις μνήμες.

2. Προτιμάει χειροκίνητα settings

3. Πρέπει να παίξεις με τις μνήμες και στα μακρινά σλοτ και στα κοντινά ώστε να βρείς που παίζουν καλύτερα αλλά και να τις σκατζάρεις μεταξύ τους.

Στην τελική θα την βρείτε την άκρη. Επίσης κάντε ένα καλό καθάρισμα στα slot και δειτε λίγο και την ATX φύσα που δίνει ρευμα στο Mobo άν κάπου ίσως κουνιέται, δεν πατάει καλά ή οτιδήποτε. Απο τα χειρότερα προβλήματα.

Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει είναι άλλο spd μήπως και παίξει ανθρωπινά.

Link to comment
Share on other sites

τελικά το πρόβλημα με την 4850 να μη δίνει σημα μετά το starting windows logo......είναι μεγαααααααλη ιστορία.....θα ξαναφλασάρω bios μπας και έχει φάει και κανα corrupt και δεν δουλεύει σωστά την pci-e.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.