Jump to content



Τι κλάψατε από τις διακόπές της ΔΕΗ version 2010


TifoziF1

Recommended Posts

Λόγω απεργίας της ΔΕΗ, αρχίσαμε τις διακόπες, και κλαίω αυτήν την στιγμή:

- Ένα DreamBox 500S (original) που με καίει πιο πολύ οι ρυθμίσεις που είχα. Ευτυχώς TV/DVD/iZak που ήταν επάνω στο ίδιο surge protector δεν έπαθαν τίποτα.

- Ενας μετασχηματιστής για led Πριγκίπισες στο παιδικό δωμάτιο

FFFFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUU KAI TA G51 τα ηχειακια μου πάνεεεεεεεεε !!!!!!!!!!!!!!! :( :( :( μα τα έχω πάνω στο UPS !!!!!!!!!!!!! :(:(

Εσείς ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς τίποτα ακόμα βεβαία έχασα το τέλος του τραγουδιού του fifty αλλά χαλάλι... αφού έζησε το pc...:smoke: εγώ έχω ups αλλά όπως βλέπετε το σύστημα τις υπογραφής είναι δυνατό και το ups 600va… τώρα θα πάρω ένα viteneheim 1500va...:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Έγιναν. Εδώ με 1250 ups ευτυχώς ήμουν κομπλέ.

Σε προηγούμενη διακοπή, κάηκε η ethernet του router. Τώρα απλά έχασα μια μάχη στο Napoleon Total war αλλά την ξαναέπαιξα με καλύτερα αποτελέσματα.

2 διακοπές, μία το μεσημέρι και μια πρίν λίγο στις 8.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα την εχω παθει. Εκλαψα τη μητρικη και μια θυρα απο το router. Το ups που ειχα πανω τη μητρικη, οχι μονο δεν την προστατεψε, αλλα τα φτυσε και αυτο.:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον βγάζουν ανακοίνωση για τις διακοπές ή είναι όποιον πάρει ο χάρος?

http://www.dei.gr/Default.aspx?id=10431&nt=18&lang=1

Πεύκη, πάντως, παρ'ότι ανέφεραν ότι θα έχουμε διακοπή, δεν είχαμε.

Link to comment
Share on other sites

To main πισί ήταν κλειστό οπότε το 1200άρι UPS απλά κράτησε το router μέχρι που το έσβησα και αυτό επειδή δεν είχε λόγο να είναι ανοικτό... :)

Έβλεπα μια ταινία στο φορητό αλλά είχα αράξει στο κρεβάτι και το δούλευα με την μπαταρία του... :)

Γενικώς, τίποτα.:rolleyes:

Φυσικά αυτό δεν σημαίνει τίποτα αφού όλα τα σοβαρά ηλεκτρονικά/ηλεκτρικά του σπιτιού είναι πάνω σε UPS, ή surge protector ή σταθεροποιητή τάσης...

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ευτυχώς δεν είχαμε ατυχήματα (ούτε και τις προηγούμενες φορές βασικα). παρόλα αυτά είμαι εδώ και χρόνια (χωρίς προβλήματα βέβαια ξαναλέω) με απλά πολύπριζα και χωρίς ups οποτε μάλλον ειναι καιρός για μινι αναβάθμιση πριν έχουμε δυσάρεστα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντος τα "έσκασα" σε 2 καλά Πολύμπριζα από το Πλαίσιο φέτος, με surge protection και εγγύηση χρηματική αν μου ψηθεί τίποτα ενώ το έχω πάνω τους, και δεν είχα κανένα θέμα ευτυχώς.

1 για το πισι, μοντεμ, οθόνη, κλπ, και 1 για την τιβι, χμποξ, μέντια πλέυερ.

Ίσως από τα πιο τίμια και καλά 50άρικα που μπορεί να δώσεις αν αναλογιστείς ΤΙ σου γλυτώνουν (~25 ευρώ έκαστο κάνανε)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντος τα "έσκασα" σε 2 καλά Πολύμπριζα από το Πλαίσιο φέτος, με surge protection και εγγύηση χρηματική αν μου ψηθεί τίποτα ενώ το έχω πάνω τους, και δεν είχα κανένα θέμα ευτυχώς.

Πήρα και εγώ ένα απο δαύτα... Πάρα πολύ καλά... Με master υποδοχές... :T:

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντος τα "έσκασα" σε 2 καλά Πολύμπριζα από το Πλαίσιο φέτος, με surge protection και εγγύηση χρηματική αν μου ψηθεί τίποτα ενώ το έχω πάνω τους, και δεν είχα κανένα θέμα ευτυχώς.

1

links plix ; :D

Link to comment
Share on other sites

Μισό θα σας τα βρώ, επανέρχομαι με ΕΔΙΤ.

Παιδιά, είναι αυτά ή παρεμφερή.

έχουν απο 17ευρώ, μέχρι ~30.

Γενικά θέλετε να δείτε Legrand, και Belkin.

Είναι κάποια μοντέλα που δίνουν νομίζω 150,000 ευρώ αποζημείωση αν καεί κάτι, και έχουν Lifetime εγγύηση.

Δεν τα βρίσκω τώρα στο Πλαίσιο, αλλά τα έχει γενικά (απο εκεί τα είχα πάρει).

ΙΜΟ αξίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.